Panie i panowie, przed Wami dwie naturalne propozycje do Listy Polskich Przebojów, z pozdrowieniami ze Śląska. Poprzedni wspólny track tych dwóch producentów narobił zamieszania w Polskiej Liście... 8 UserComments

Zaskakująca epka Siasii i Oscara

Artykuł dodano: 1 sierpnia 2012, godz. 09:10
Odsłony: 4021x
Panie i panowie, przed Wami dwie naturalne propozycje do Listy Polskich Przebojów, z pozdrowieniami ze Śląska. Poprzedni wspólny track tych dwóch producentów narobił zamieszania w Polskiej Liście, sprawdźcie dwa najnowsze.


„Kato” to ewidentne nawiązanie do nazwy miasta Katowice, tak się tam o nim mówi. Muzycznie to chyba najbardziej zaskakująca propozycja w dorobku obu panów, bo nadające jej ton syntezatory brzmią bardzo klasycznie i oldschoolowe, przywołując muzyczny klimat lat 80. A może nawet 70.? W końcu sporo tu klimatu bliskiego Kraftwerk czy twórczości Jean-Michela Jarre’a. Z drugiej strony niektórzy mogą tu usłyszeć brzmienia znane z Detroit techno, Carla Craiga czy Francuza Laurenta Garniera. Na pewno „Kato” brzmi intrygująco i może zaskoczyć wiernych fanów Siasii i Oscara. Co Wy na to?

Siasia & Oscar Burnside - Kato [Nitodrum Records]


Drugi track na epce wydanej w Nitodrum Records ma taki sam tytuł, tylko że pisany wspak. Tu mamy do czynienia z płynącą, progresywną propozycją o dość delikatnym klimacie, z zaskakującymi zabawami rytmicznymi w breakdownie. Znów jest surowo, dźwięków stosunkowo niewiele, ale słucha się tego miło. Dajcie znać który z numerów prezentuje się ciekawiej, który ma pojawić się w Polskiej Liście FTB?

Siasia & Oscar Burnside - Otak [Nitodrum Records]


Komentarze
 • k31 sierpnia 2012, godz. 10:04
  Moda na Detroit. Za mało duszy w tym jak dla mnie. :)
 • VerTax1 sierpnia 2012, godz. 10:36
  Jak dla mnie- bomba! :O Takich klimatów mi brakuje! Tym bardziej cieszę się, że pochodzą z Polski. :)
 • Jerycho19881 sierpnia 2012, godz. 11:47
  Już wcześniej pisałem o tej epce (na forum ogólnym został założony temat) i według mnie Kato jest lepsze od Otak ;) Chociaż oba utwory tylko potwierdzają dobrą kolaborację obu panów ;)
 • Rascal0pl1 sierpnia 2012, godz. 15:21
  "Moda na Detroit. Za mało duszy w tym jak dla mnie. :)"
  Jak we wszystkich dzisiejszych pseudo detroitach.

  Ja tu detroit tak nawiasem nie slysze, a tak w ogole chyba pierwszy wal z nazwiskiem Oscara, ktory jest ciekawy [kato]. Dobre do posluchania.
 • popeyus1 sierpnia 2012, godz. 16:15
  Oscara wole w trochę innym stylu. A tutaj to nie moja bajka.
 • reedd1 sierpnia 2012, godz. 16:22
  Ja mam odwrotnie - dla mnie, sa to ich najlepsze wspolne kawalki - i mega mi sie podoba Otak - w playliscie lipca na 10 pozycji jest u mnie ;)
 • ralfovski1 sierpnia 2012, godz. 20:35
  OTAK bardziej mi podeszło.
 • DeeJay ija...1 sierpnia 2012, godz. 23:17
  Siasia & Oscar Burnside - Kato jako propozycja do listy!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (8)