W tym zestawieniu przedstawimy Wam wydawnictwa muzyki elektronicznej, które najprężniej funkcjonowały pod względem muzycznym w 2021 roku. Jaki label królował w ostatnim czasie? 0 UserComments

Wytwórnie, które najprężniej działały w 2021 roku

Artykuł dodano: 25 grudnia 2021, godz. 09:40
Odsłony: 608x
W tym zestawieniu przedstawimy Wam wydawnictwa muzyki elektronicznej, które najprężniej funkcjonowały pod względem muzycznym w 2021 roku. Jaki label królował w ostatnim czasie?


Masa utworów ze stajni Dona Diablo

Założona w 2015 roku wytwórnia holenderskiego producenta konsekwentnie wydawała w tym roku wszelakie utwory. Przypomnijmy, że na HEXAGON składa się jeszcze osiem innych podlabelów czyli np. Time Machine od RetroVision, FUTURE czy Generation HEX, gdzie wydają przyszłe gwiazdy muzyki elektronicznej. W 2021 w labelu 41-latka pojawiło się wiele znanych producentów ze świata EDM-u. Mowa tutaj o takich DJ-ach jak Dyro, 7 Skies, a nawet nasz rodak Guy Arthur, który w sierpniu wydał tam swój utwór z wcześniej wspomnianym francuskim producentem - RetroVision.
Artur nie był jedynym reprezentantem naszego kraju w HEXAGON w tym roku. Tak naprawdę label był tzw. obozem polskiego EDM-u. Swoje utwory wydali również OVSKY, duet DJ KUBA & Neitan, Nogun oraz Amerykanin pochodzenia polskiego Jerzy Roginski Jr. Ten pierwszy działał tam najprężniej, ponieważ w 2021 roku zaprezentował w HEXAGON aż pięć swoich produkcji! Zachęcamy do sprawdzenia!

Posłuchaj utworu reprezentanta Polski - OVSKY'ego pt. Start Again


Wytwórnia Hardwella nadal rozpoznawalna w świecie EDM-u

Założone 11 lat temu Revealed Recordings od dłuższego czasu pokazuje, że warto wydawać u nich swoje najnowsze produkcje. Ten rok był dla wytwórni iście pracowity, ponieważ pojawiło się w niej naprawdę sporo tracków od DJ-ów z całego świata. W 2021 mogliśmy usłyszeć tam tracki Olly'ego Jamesa, Maddixa, Ibranovskiego, a nawet duet Blasterjaxx, którzy na początku roku zaprezentowali swój wspólny utwór z Hardwellem pod aliasem Jaxxwell. Nie mogło też zabraknąć znanej gwiazdy labelu, jaką jest KAAZE. Szwedzki producent funkcjonował również w wydawnictwie jako BLK RSE i w tym roku zaprezentował nam w sumie ponad dziesięć produkcji.

Nie możemy też zapomnieć o polskim akcencie w wytwórni, ponieważ pod koniec kwietnia pojawiła się kolaboracja pomiędzy 9lives, a Blackcode'm, którzy wspólnie wydali w labelu Hardwella pięć produkcji, z czego ta najnowsza - High On A Feeling została ciepło przyjęta przez fanów Revealed.

Posłuchaj utworu High On A Feeling autorstwa naszego rodaka 9lives

Muzyczna wolność wytwórni Tiesto

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć wytwórni Musical Freedom, która w 2009 roku została założona przez Tijsa Verwesta znanego szerzej jako Tiesto. W 2021 wydano tam sporo ciekawych produkcji od wielu sławnych artystów czyli np. Willa Sparksa, Jamesa Hype'a, Davida Guetty czy sióstr NERVO.

Jednym z największych wydawniczych sukcesów tego roku był utwór Move Your Body autorstwa dwóch brazylijskich producentów - Ownbossa oraz Seveka. Track w czasie miesiąca zdobył prawie 750 tysięcy wyświetleń. Jest to absolutna deklasacja pod względem zasięgów, ale nie ma co się dziwić, ponieważ piosenka była przedpremierowo promowana przez Martina Garrixa.
Mimo, że w 2021 na Musical Freedom nie ujrzeliśmy ani jednego utworu polskich producentów to mamy nadzieję, że w przyszłym roku ujrzymy tam np. Sikdope'a czy duet DJ KUBA & Neitan. Pomijając ten fakt, to label Tiesto bardzo prężnie funkcjonował w mijającym roku. Nie każdy może wydawać u siebie kompozycje takich gwiazd jak MORTEN czy Mike Williams.

Öwnboss, Sevek - Move Your Body, hit Musical Freedom z 2021 roku


STMPD RCRDS - skład marzenie

Działąjący od marca 2016 roku label Martina Garrixa kolejny raz zaznaczył swoją obecność w świecie muzyki elektronicznej. Jest to wytwórnia, która aktualnie posiada jeden z najbardziej obiecujących składów na świecie. W 2021 pojawiła się tam masa nowości od producentów z całego świata. Mowa tutaj o Julianie Jordanie, Florianie Picasso, NUZB-ie, Aspyerze, duecie DubVision czy LOOPERS-ie. Wyżej wymienieni DJ-e od dawna pojawiają się w holenderskim labelu. Sam Jordan wydał w tym roku w STMPD aż 6 utworów. Podobne tempo miał NUZB, który zaprezentował tam dziesięć swoich produkcji.

W wydawnictwie pojawiły się też nowe twarze, a mówimy tutaj o holenderskim DJ-u GetGet, Indonezyjczyku OOTORO oraz o brazylijskim producencie o pseudonimie Schillist, który w marcu 2021 wydał ze swoim rodakiem KVSH-em track o nazwie Sicko Drop. Jest to aktualnie jeden z najpopularniejszych utworów w wytwórni.

Nie mogło również zabraknąć polskich akcentów, bo w labelu pojawiały się w tym roku utwory dwóch naszych rodaków - Blindersa oraz Guy'a Arthura. Ten pierwszy powrócił ostatnio ze swoimi najnowszymi produkcjami do STMPD, a Artur zaprezentował nam w tym roku kolaborację z Julianem Jordanem pt. Let Me Be The One.

STMPD RCRDS kolejny raz pokazuje, że jest jedną z najbardziej wpływowych wytwórni na całym świecie. Każdy doświadczony DJ posiadający swoją własną wytwórnie chciałbym posiadać takie zaplecze.

Blinders - Mind of Mine, utwór, który trzeba usłyszeć

Monstercat Uncaged - gigant na scenie elektroniki

Założona w 2011 roku w Vancouver wytwórnia od czasu swojego powstania na swoim głównym kanale uzbierała ponad 7 i pół miliona subskrybentów. Siedem lat później powstał odłam labelu, który został nazwany Instinct, a już od tego roku możemy słuchać nowości pojawiających się na Monstercat Silk - nowej wersji wydawnictwa Silk Music, którą Kanadyjczycy wykupili. W wytwórni gościły takie gwiazdy jak Marshmello, Slushii, Gareth Emery i wielu innych, wspaniałych artystów.

W tym roku również było bardzo obficie w wydania. W 2021 swoje tracki wydawali tam Tony Romera, Eptic czy Peagboard Nerds. Zabrakło jednak polskiego akcentu na Uncaged, bo jak dobrze wiemy na Instinct wydaje nasz rodak OVSKY. Na głównym kanale Monstercat żaden z Polaków nie wydał swojej produkcji, nawet Tokyo Machine.

Posłuchaj utworu Tonego Romery w wytwórni Monstercat: Uncaged


Która wytwórnia według Was działała najprężniej w mijającym roku? Podzielcie się z nami waszym zdaniem na ten temat w komentarzach!

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)