Jacy artyści będą mieli w tym roku najbardziej napięty grafik? Sprawdź! 0 UserComments

Wiemy, kim są najczęściej bookowani artyści tegorocznego sezonu festiwalowego

Artykuł dodano: 30 czerwca, godz. 12:38
Odsłony: 742x
Wraz z rozwojem branży EDM otrzymujemy coraz to więcej podsumowań i statystyk dotyczących konkretnych wydarzeń i działalności artystów. Wiemy już, jacy twórcy będą mieli w tym roku najbardziej napięty grafik. Sprawdź!


Viberate objaśnia nam świat branży muzycznej 

Coraz częściej spotykamy się ze swobodnym dostępem do różnego rodzaju statystyk czy analiz, gdzie udostępnione dane mają za zadanie ułatwić nam obiektywne spojrzenie na liczby stojące za branżą muzyczną. Viberate, będący jednym z wiodących kolektywów zajmujących się statystykami dotyczącymi muzyki, od wielu lat świadczy usługi dla wydawnictw czy managamentów największych artystów. Tym razem kolektyw wziął pod lupę tych najbardziej rozchwytywanych.

Przeczytaj także: Po raz pierwszy w historii festiwalu David Guetta nie wystąpi na Tomorrowland. Dlaczego?

Całość wpisu jest niezwykle obszerna i wzięto w nim pod uwagę ponad 500 festiwali i niemal 9000 wykonawców. Zebrane dane skategoryzowane są w poszczególnych gatunkach najczęściej rezerwowanych artystów i obiecujących wykonawców, w tym głównie gwiazd sceny EDM. Jacy artyści mają tego lata najbardziej napięty grafik?

Podium najbardziej rozchwytywanych artystów bez zdziwienia

Na czele listy najbardziej zapracowanych artystów elektronicznych tego roku znajdują się: nikt inny jak właściciel wytwórni STMPD RCRDS, Martin Garrix, Timmy Trumpet oraz Alan Walker. W przypadku Alana nie jest to jednak ta sama sytuacja w porównaniu do Timmiego czy Martina, gdyż o wszystkich jego bookingach decyduje wydawnictwo Warner zajmujące się tak naprawdę całą jego osobą, przez co nie ma tak dużej swobody jak jego koledzy z branży. 

Zaraz za podium plasują się tacy artyści, jak Steve Aoki, DJ Snake, John Summit i Joel Corry, którzy również będą bardzo zajęci w nadchodzących miesiącach, a patrząc na rozwój młodego talentu Summita, druga połowa 2022 roku będzie z pewnością okazją do szybkiego rozwoju oraz zżycia się ze swoimi fanami z całego świata.

Posłuchaj najczęściej oglądanego seta Alana Walkera

Sprawdź także

Poznaliśmy wyniki głosowania na TOP100 klubów muzycznych na świecie. Który imprezowicze lubią najbardziej?
Korolova nagrała kolejny miks w zjawiskowej scenerii. Tym razem padło na Kalifornię
Nintendo Switch instrumentem muzycznym? Czym będzie Nintendo MPC?
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)