Szczyt IMS za nami, a wraz z nim wiele ciekawych informacji na temat świata muzyki elektronicznej. Poznaliśmy wartość sprzętu i oprogramowania dla DJ-ów, które osiągnęły najwyższą wycenę w historii! 0 UserComments

Wartość oprogramowania i sprzętu DJ-skiego wzrosła niemal o 15%. Wyceny w miliardach złotych

Artykuł dodano: 5 maja, godz. 12:23
Odsłony: 612x
Szczyt IMS za nami, a wraz z nim wiele ciekawych informacji na temat świata muzyki elektronicznej i liczb idących wraz z nim. Poznaliśmy wartość sprzętu i oprogramowania dla DJ-ów, które osiągnęły najwyższą wycenę w historii!


Długotrwałe skutki pandemii w naszych domach

Wraz z powrotem do normalności u coraz to większej liczby osób wyrobił się nawyk spędzania większości wolnego czasu w domu, a tym samym wzrosło zainteresowanie produktami oraz oprogramowaniem dla DJ-ów. Chociaż te wiadomości są z pewnością pozytywne dla większości producentów produktów DJ-skich i firm produkujących oprogramowanie, a także mogą potencjalnie wskazywać na większe zainteresowanie produkcją muzyczną na szerszą skalę, w raporcie udostępniono kilka mniej pozytywnych faktów, takich jak to, że tylko niecałe 2000 muzyków elektronicznych zarabia co najmniej 280 tysięcy złotych rocznie, co poruszyłem w poniższym artykule.

Przeczytaj także: Mniej niż 1.2% elektronicznych producentów zarabia więcej niż 280 000 zł rocznie

Brak pewnego zarobku czy ogromna ilość wzrastających talentów zdaje się nie być zniechęceniem dla osób, które postanowiły spróbować swoich sił w branży muzycznej. Idealnym tego potwierdzeniem jest wycena sprzętu oraz oprogramowania dla DJ-ów.

Przełomowy wzrost wartości sprzętu dla DJ-ów

Raport IMS Business Report 2022 dostarczył twardych liczb i opartych na faktach stwierdzeń dotyczących trendów w społeczności muzyki elektronicznej. Zawiera wiele kluczowych informacji, jednak interesującym trendem wydaje się być wzrost wartości oprogramowania i sprzętu dla DJ-ów aż o 14% w stosunku do roku poprzedniego, gdzie jego wycena wynosi obecnie 1,2 miliarda dolarów. W poprzednich latach wycena sprzedanych produktów zawsze wykazywała tendencję lekko wzrostową, jednak obecny przeskok w rozwoju jest czymś, czego branża sprzętu DJ-skiego jeszcze nie widziała. 

W 2019 roku wycena oscylowała wokół 900 milionów dolarów, a następnie w 2020 roku wzrosła o 133 miliony dolarów (czyli o 12%). Doprowadziło to końcowo do osiągnięcia w 2021 roku wartości 1,2 miliarda dolarów i wzrostu aż o 14% względem poprzedniego roku, co wraz z rozwojem zainteresowania muzyką EDM, wydaje się nie być zaskoczeniem. Aby być na bieżąco z najnowszymi newsami ze świata EDM, koniecznie zaobserwuj nas na Facebooku.

Zobacz zestawienie 5 najlepszych konsolet DJ w 2021 roku

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)