Połowa tygodnia niespełna za nami, więc warto by było zaplanować już weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy dla was zestawienie trzech najlepszych filmów związanych z muzyką elektroniczną! 0 UserComments

TOP 3 filmów dostępnych na Netflixie o muzyce elektronicznej

Artykuł dodano: 18 maja, godz. 00:42
Odsłony: 330x
Połowa tygodnia niespełna za nami, więc warto by było zaplanować już weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy dla was zestawienie trzech najlepszych filmów związanych z muzyką elektroniczną!


3. If This Was Tomorrow

Trzecie miejsce jako film idealny na spędzenie weekendowego wieczoru zajmuje This Was Tomorrow. Dokument opowiada o legendarnym festiwalu elektronicznej muzyki tanecznej Tomorrowland i śledzi podróż kilku uczestników z całego świata, które przyjechały na ten festiwal. Patrząc na obecną skalę oraz to, w jakim tempie rozwijają się koncerny festiwalowe, będzie to z pewnością czas spędzony na wejściu do świata samego wydarzenia od zaplecza".

2. What We Started

What We Started to wciągający dokument i osobiście mój ulubiony film z tego zestawienia. Przygląda się on przede wszystkim światowi muzyki tanecznej od strony, jaką ciężko uchwycić, będąc zwykłym odbiorcą. Film zawiera mnóstwo wspaniałych archiwalnych materiałów filmowych, w których pojawiają się legendarne nazwiska sceny tanecznej, takie jak Paul Oakenfold i Pete Tong, a także legenda gramofonów Carl Cox, który zbliżając się ku końcowi swojej kariery, wystąpi tego roku z własną sceną w Polsce. 

Przeczytaj także: Carl Cox z własną sceną na Sunrise Festival 2022. Kto wystąpi razem z nim?

W dokumencie występuje między innymi Martin Garrix, który zastanawia się nad światem związanym z przemysłem wokół muzyki oraz swoimi dotychczasowymi doświadczeniami, a jak czas pokazał, młody artysta sam nie zdawał sobie sprawy z tego, ile sobą wniesie do świata muzyki.

1. Daft Punk Unchained

Dla entuzjastów muzyki tanecznej Daft Punk jest pionierem na scenie, który w opinii wielu najbardziej przyłożył się do zrewolucjonizowania muzyki w ciągu ostatnich 30 lat. Ich wzbudzającą zachwyt drogę do sławy opisuje film dokumentalny Daft Punk Unchained, który każdemu fanowi muzyki elektronicznej dostarczy świeżej dawki emocji związanej bezpośrednio z przedstawieniem rozwoju kariery artystów. Francuski duet w 2021 roku ogłosił przejście na emeryturę, po 28 latach pracy w branży, lecz nieprzerwanie od ponad dekady utrzymuje swoją pozycję wśród jednych z najbardziej szanowanych artystów branży muzycznej.

Sprawdź także:

„Tell Me Why" Paula van Dyka świętuje urodziny. To już ponad 2 dekady od premiery
Heartbeat Festival z drugą sceną po raz pierwszy w historii. Do line-upu dołączyło sześciu artystów
Black Hole Recordings świętuje z Nifrą swoje 25-lecie
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)