Tiesto to jedna z najbardziej znanych postaci w świecie EDM-u. Z premierą „Hot In It” przekonaliśmy się, że Holender kolejny raz zmierza w stronę mainstreamu? Czy tak będzie w przypadku jego albumu? 0 UserComments

Tiesto wyda nowy album! Zupełnie nowy kierunek, czyli czas na muzykę house!

Artykuł dodano: 4 lipca, godz. 15:18
Odsłony: 1177x
Tiesto to jedna z największych i najbardziej znanych postaci w świecie muzyki elektronicznej. Swoimi hitowymi produkcjami zmienił oblicze EDM-u, a teraz przyszła pora na zmiany! Wraz z premierą Hot In It przekonaliśmy się, że Holender kolejny raz zmierza w stronę mainstreamu. Czy tak będzie również w przypadku całego albumu? Przekonajmy się!


Czy Tiesto wydał największy przebój lata 2022?

Najnowszy utwór Holendra pt. Hot In It został wyprodukowany z piosenkarką Charli XCX. Jest to produkcja z gatunku dance-pop, chociaż w swojej konstrukcji używa elementów znanych z tech house'u czy odmiany deep. Moim zdaniem bardzo prawdopodobne jest to, że właśnie ten numer zdobędzie tytuł największego hitu lata 2022. Mimo że od premiery minęły zaledwie trzy dni, to jestem w pełni przekonany, że będzie to komercyjny, jak i statystyczny sukces.

Przez ostatnie lata Charli XCX swoimi trzema albumami: Charli, How I'm Feeling Now oraz najnowszym Crash pokazała, że jest obecnie jedną z najlepszych wokalistek na świecie. To udowodniłą również w Hot In It, bo nie każdy głos może brzmieć tak uzależniająco na bicie Tiesto. Holender od około czterech lat pokazuje, że jego postać nadal liczy się w świecie muzyki popularnej, a najlepszym tego przykładem są oczywiście produkcje typu The Business, The Motto czy Jackie Chan. Myślę, że bardzo szybko do tego grona dołączy jego najnowsza kompozycja.

Przeczytaj też: Kygo w towarzystwie Deana Lewisa! Słuchamy 'Never Really Loved Me'

Warto wspomnieć, że oficjalny teledysk do Hot In It powstał z pomocą TikTokerów z całego świata, a jak wiemy, aplikacja ta tworzy niebotyczne zasięgi. Chcę tutaj powiedzieć, że dzięki takiej inicjatywie Tiesto trafił w dziesiątkę, bo aktualnie znajdujemy się w momencie szczytu popularności platformy. Ten moment trwa już jakiś czas, a holenderski producent doskonale wiedział, co robi, promując typowego earworma właśnie tam. Obstawiam, że w krótkim czasie miliony użytkowników będą tańczyć do właśnie tego trendu.

Pozwoliłem sobie użyć stwierdzenia earworm, bo w moim przypadku zakochałem się w piosence od pierwszego usłyszenia i nadal mi się nie nudzi. Może i produkcyjnie nie jest to kompozycja najwyższych lotów, ale zmieniające się sekwencje melodyjne w dropie w połączeniu z subtelnym głosem Charli XCX musiały stworzyć hit. Dwa i pół miliona odsłuchań na Spotify w trzy dni mówi samo za siebie.

Posłuchaj przyszłego hitu lata 2022 pt. Hot In It autorstwa Tiesto i Charli XCX


Jak będzie brzmiał nowy album Tiesto?

W najnowszym wywiadzie Tiesto wyjawił Zane'owi Lowe'owi, że jego nadchodzący album będzie opierał się na bardziej house'owych brzmieniach i określił ten projekt jako zupełnie nową ścieżkę producencką dla jego samego.

Pracuję nad albumem i jest to dla mnie zupełnie nowa ścieżka muzyczna. Będę bardziej podążał w stronę house'owych oraz groove'owych brzmień i jestem z tego powodu bardzo podekscytowany. Kocham to, że mogę produkować cokolwiek, a nie tylko numery w jednym określonym stylu. Mając możliwość przedstawiania setów dla szerokiej publiczności mogę grać, co chcę i to właśnie sprawia, że moje życie staje się coraz bardziej ciekawsze.

Jak widać, Holendrowi zależy na tym, żeby jego produkcje stale się rozwijały i podążały za trendami. Mieliśmy Tiesto w gatunku trance, potem big room, a teraz przyszła pora na szeroko rozumiany house. Czy mamy się przygotować na tech house'owe hity pokroju Do It To It? Sądzę, że moda na takie utwory jeszcze nie minęła, a nawet zdała się jeszcze poszerzać. Nawet gwiazdy typu Drake czy Beyoncé postawiły na takie gatunkowe rozwiązania. Czy Thijs pojawi się ze swoimi nadchodzącymi produkcjami na szczytach list przebojów? Przekonamy się jeszcze w te wakacje!

Sprawdź także:

Martin Garrix dla FTB.pl: „Uwielbiam chłonąć kreatywny wkład innych ludzi” [wywiad]
The Chainsmokers z nowym utworem. Tym razem jest to house
Deorro powraca do swoich prawdziwych korzeni w najnowszym ORRO LP
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)