Najnowszy remiks Tiesto już dostępny. W jaki sposób utwór wspiera Ukrainę? 0 UserComments

Tiesto pomaga Ukrainie, remiksując hit Toma Odella

Artykuł dodano: 20 maja, godz. 09:59
Odsłony: 692x
Najnowszy remiks Tiesto już dostępny. W jaki sposób utwór wspiera Ukrainę?


Razem w jednym celu

To, co dzieje się w Ukrainie - wiemy. Są to scenariusze trudne do opisania słowami, tym bardziej bez uciekania się do inwektyw. Mimo to sytuacja w Ukrainie pokazała nam, że potrafimy się zmobilizować i być wrażliwi na tragedię innych ludzi, gdy tego naprawdę potrzeba. Niemal wszystkie środowiska społecznościowe, naukowe czy rozrywkowe dały coś od siebie w ramach pomocy naszym sąsiadom.

Nie inaczej było w przypadku muzyki elektronicznej. Wielu twórców pokroju Sander van Doorna czy Toma Odella wcześniej chętnie okazywało swoje wsparcie poszkodowanej ludności ukraińskiej. Ten drugi stał się nawet pewnego rodzaju symbolem.

Tom Odell jest bowiem autorem hitu Another Love, wydanego już 9 lat temu. Melancholijna melodia utworu od lat zachwycała słuchaczy, zdobywając przy tym ponad miliard odsłon na platformach. Teraz utwór ten pełni jednak jeszcze jedną ważną funkcję. W tej złej godzinie stał się on nieoficjalnym hymnem ukraińskiej społeczności na TikToku. Pozwala on w sposób ekspresywny wyrażać tęsknotę do wcześniejszych czasów i nieopisany smutek związany z tragicznymi wydarzeniami.

Sam Tom Odell wielokrotnie wychodził do ludzi z tym utworem, grając go chociażby na pianinie na dworcu północnym w Bukareszcie, witając nim ukraińską społeczność uciekającą przed wojną. Już teraz doczekaliśmy się remiksu tego utworu. Stoją za nim autor oryginału oraz legendarny Tiesto.

Przeczytaj też: Pięć lat temu odszedł od nas Robert Miles. Oto pięć najlepszych utworów producenta

Muzycy tchnęli w kawałek więcej energii, dodając rytmiczne perkusyjne uderzenia i elektroniczne elementy. Całość jednak nie narzuca się i miło współgra z oryginałem. Co więcej, okazuje się, że teraz każdy z nas może wspomóc Ukrainę przez samo słuchanie remiksu, gdyż wszystkie dochody z tantiemów przekazywane są na rzecz tamtejszych uchodźców. Jak mówi sam Tiesto
Zawsze uwielbiałem oryginalną piosenkę i zainspirowała mnie więź, jaką nawiązała z ludźmi na całym świecie. Nie ma lepszego sposobu, by wesprzeć ludzi w potrzebie niż poprzez moc muzyki i jestem zachwycony, że mogę być częścią tego projektu z @tompeterodell. Razem @chooselove przekazujemy nasze tantiemy z tego specjalnego remiksu na rzecz uchodźców z Ukrainy. 
Dłużny holenderskiemu DJ-owi nie pozostawał Tom Odell
Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem współpracować z Tiësto przy tym remiksie, aby zebrać potrzebne fundusze dla mieszkańców Ukrainy. Choose Love (brytyjska organizacja pozarządowa skupiająca się na pomocy uchodźcom - przyp.red.) to organizacja charytatywna bliska mojemu sercu, a dochód z tej piosenki zostanie przekazany bezpośrednio na pomoc w ich ważnej pracy w tym regionie.
Remiksu Another Love posłuchacie już teraz za pośrednictwem platformy YouTube. Ostatnie wydarzenia to kolejny przykład, który pokazuje, że muzyka towarzyszy nam zarówno w tych najlepszych, jak i najgorszych chwilach. Teraz muzyka nie tylko pomaga poszkodowanym oderwać się od tego, co było, ale daje też nadzieję i poczucie spójności, którego tak bardzo potrzeba.

Tom Odell - Another Love (Tiesto Remix)

Sprawdź także


fot. Rukes.com
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)