Subtronics wydał swój pierwszy pełnoprawny album. Czy właśnie tego się w nim spodziewaliśmy? Posłuchaj Fractals. O Subtronics głośno już nie pierwszy raz Jesse Kardon, lepiej znany jako Subtronics w roku 2015 zadebiutow 0 UserComments

Subtronics wydał swój pierwszy album "Fractals"

Artykuł dodano: 17 stycznia, godz. 09:01
Odsłony: 344x
Subtronics wydał swój pierwszy pełnoprawny album. Czy właśnie tego się w nim spodziewaliśmy? Posłuchaj Fractals.


O Subtronics głośno już nie pierwszy raz

Jesse Kardon, lepiej znany jako Subtronics w roku 2015 zadebiutował EP- ką Panic Attack, przy której współpracował wraz ze Snorch i HE$HWystąpił solowo m.in. na 9-tysięcznym Red Rocks oraz niejednokrotnie zagrał na słynnym Lost Lands. Uchodzi za jednego z najlepszych przedstawicieli riddimu - podgatunku dubstepu, który w ostatnich latach przebił się do elektronicznego mainstreamu za oceanem.

           Sprawdź także: Dwanaście pełnometrażowych filmów dla fanów muzyki elektronicznej

Subtronics na przestrzeni lat i doświadczeń wyrobił swój własny styl, który pozwolił mu na coraz to wyższe osiągnięcia względem muzyki. Miał okazje współpracować z artystami takimi jak Excision, Boogie T, Sullivan King, Kayzo czy GRiZ - to właśnie z nim w 2019 wydał słynny utwór Griztronics, którego melodia znana jest każdemu fanowi dubstepu, a na TikToku numer stał się absolutnym viralem z miliardami wyświetleń.

Nie ma się co dziwić, ze do nowego albumu Fractals dodano w pełni odświeżoną wersje Griztronics

Subtronics & GRiZ - Griztronics

Co wyróżnia debiutanckie Fractals?

Niedawno wydany album Fractals łączy w sobie wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać. Subtronics właśnie tym albumem pokazuje, ze nie istnieją dla niego żadne bariery. To odkrywczy album, który pokazuje ciekawość Jesse do testowania nowych granic sound designu. 

To wyjątkowe 16 utworów, które pokazują nam kompletnie nową odsłonę Jesse'a. Po przesłuchaniu kawałka Morning Coffee, który podchodzi pod gatunek UK bass się rodzi pytanie, czy to nadal ten sam Subtronics? W utworze Gassed Up Zeds Dead i Subtronics przełamują schemat bawiąc się dźwiękiem i wokalem w każdy możliwy sposób. Nie jest to jedyny numer chłopaków, który pokazuje ich zgodność współpracy biorąc pod uwagę wydane w 2019 roku Bumpy Teeth.

           Sprawdź także: Dwanaście pełnometrażowych filmów dla fanów muzyki elektronicznej

Grzechem byłoby nie wymienić tutaj utworu O.P.U.S, który jest kompletnym hitem tego albumu. Płynność i dynamika tego numeru jest słyszalną perfekcją. O.P.U.S na tle reszty utworów wydaje się być najbardziej spokojnym, ale za to również najbardziej precyzyjnym.

Subtronics tym albumem - wydanym nakładem własnej wytwórni Cyclops Recordings - z pewnością umocnił swoje stanowisko na scenie basowej, odkrywając nam tym samym nowe karty. Kto wie co czeka nas w kolejnym albumie? 

Subtronics - Fractals, posłuchaj

Sprawdź także

Gareth Emery i Ben Nicky prezentują własną wersję legendarnego hitu
Sander van Doorn znów działa. Poznajcie utwór 'Raindrops'
DJ ANTEX nie żyje. Znany polski DJ odszedł w wieku 42 lat
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)