Od czasu założenia STMPD RCRDS minęło ponad 5 lat. Kanał wytwórni na YouTube przekroczył okrągłą liczbę 500 tysięcy subskrybcji. Przypominamy co działo się przez ten czas w labelu Martina Garrixa 0 UserComments

STMPD RCRDS świętuje. Co działo się w wytwórni Martina Garrixa przez ostatnie 5 lat?

Artykuł dodano: 23 grudnia 2021, godz. 10:04
Odsłony: 396x
Od czasu założenia STMPD RCRDS czyli znanej już na całym świecie wytwórni 25-latka minęło ponad 5 lat. W ostatnich dniach oficjalny kanał wytwórni na YouTube przekroczył okrągłą liczbę 500 tysięcy subskrybcji. Z tej też okazji chcielibyśmy przypomnieć, co działo się przez ten cały czas w labelu Holendra!


Początki STMPD RCRDS

Martin Garrix zapowiedział utworzenie swojej własnej wytwórni podczas jednego z filmików z serii The Martin Garrix Show z uwagi na swoje odejście ze Spinnin' Records. Wszystko to wydarzyło się jeszcze w 2015 roku, chociaż za oficjalną datę powstania labelu podaję się 4 marca 2016.

Pierwszy trackiem jaki wydano w STMPD był utwór Holendra ze swoimi dwoma dobrymi kolegami - Johnem Martinem oraz Michelem Zitronem pt. Now That I've Found You. Finalnie kawałek nie pojawił się w wytwórni, a na oficjalnym kanale Garrixa. Dzięki temu ruchowi kompozycja zdobyła ponad 60 milionów wyświetleń.

Przeczytaj też: STMPD RCRDS wydało trzy nowe numery, w tym jeden Polaka

Pierwszy film na kanale STMPD pojawił się w prima aprilis w 2016 roku i był to singiel projektu AREA21 zatytułowany Spaceships. Był to pierwszy singiel duetu tworzonego przez Martina Garrixa oraz amerykańskiego piosenkarza - Maejora. Do tej pory track jest jednym z najczęściej słuchanych utworów w historii labelu, oczywiście nie uwzględniając wydawnictw Martina.

Prawie dwa miesiące później pojawił się tam kolejny singiel chłopaków zatytułowany Girls, lecz musiało minąć sporo czasu, żeby wytwórnia stanęła na nogi. Od 11 listopada 2016 do 5 stycznia 2018 roku w STMPD pojawiło się prawie 40 remiksów piosenek Martina Garrixa, z czego najwięcej z nich zostało stworzonych do utworu There For You (aż 13), ale co tak naprawdę ruszyło holenderski label? Sprawdźmy!

Posłuchaj jednych z pierwszych premier na STMPD czyli remiksu Madisona Marsa


Pierwsze poważne wydania STMPD RCRDS

28 kwietnia 2017 roku na kanale STMPD pojawiła się pierwsza produkcja niezwiązana z twórczością Garrixa. Był to singiel aliasu Crash Land pt. Crash Land, który zapoczątkował erę wydań artystów niezależnych w wytwórni. Niestety, Amerykanin od 3 i pół roku nie wydaje już pod tym pseudonimem.

Teraz działa jako yoitsCrash i tworzy muzykę stricte rapową. Miesiące mijały, a w labelu zaczęły pojawiać się co raz to bardziej rozpoznawalne pseudonimy takie jak Brooks, Todd Helder czy LOOPERS, którzy do tej pory wydają swoje tracki w STMPD. Swego czasu w wytwórni pojawił się też Salvatore Ganacci.

Posłuchaj jak brzmiała piosenka wydana przez Salvatora Gannaciego w STMPD


Element polskości w STMPD RCRDS

Jednym z pierwszych artystów, który zagościł w wytwórni Martina Garrix był poznaniak o pseudonimie Blinders, czyli jeden z aktualnie najbardziej rozpoznawalnych producentów pochodzących z Polski. Swoją współpracę z Holendrem rozpoczął w listopadzie 2017 roku kiedy to w labelu STMPD pojawił się jego pierwszy singiel zatytułowany Snakecharmer, który został przyjęty bardzo pozytywnie.

Później pojawił się remiks do So Far Away, kolejne solowe produkcje - Okami oraz Melt (Tasty), które otrzymało nawet własną wersję od włoskiego duetu Promise Land. Rok po wydaniu Snakecharmera Blinders zagościł na EP Martina o nazwie BYLAW, gdzie pojawili się również Dyro oraz Mike Shinoda.

Łącznie w wytwórni pojawiło się aż 17 produkcji Blindersa! Jak widać, Holender nie stracił zaufania do Mateusza, bo nadal wydaje on tracki Polaka w swojej wytwórni. Oby tak współpraca trwała jak najdłużej!

Posłuchaj legendarnych tracków Blindersa wydanych w STMPD


Wierni fani polskiego EDM-u wiedzą, że Blinders nie jest jedynym Polakiem wydającym swoje produkcje w wytwórni holenderskiego producenta. Jak widać Garrix ma słabość do dźwięków polskich DJ-ów.

Guy Arthur jest kolejnym reprezentantem naszego kraju w STMPD. Po raz pierwszy pojawił się tam w marcu 2020 roku, kiedy to zremiksował utwór Juliana Jordana pt. Love You Better, który został pokochany przez słuchaczy STMPD. Fani wręcz błagali o to, żeby nie był to jednorazowy eksperyment.

Trzy miesiące później Artur pojawił się tam ponownie ze swoją piosenką Stay z wokalami Alessii Labate. Może Guy nie wydaje już tam zbyt często, ale zdecydowanie może poszczycić się jednym osiągnięciem, a mianowicie chodzi o kolaborację z Julianem Jordanem, który jak wiemy jest bliskim przyjacielem Martina.

Kto wie, może powinniśmy się w przyszłości spodziewać się collabu na linii Guy Arthur - Martin Garrix?

Posłuchaj kolaboracji Artura oraz Juliana Jordana pt. Let Me Be The One


Jak STMPD RCRDS funkcjonuje aktualnie?

Na kanale STMPD od czasu jego powstania pojawiło się 746 filmów, które w sumie uzbierały 140 milionów wyświetleń. Aktualnie do trzech najpopularniejszych filmów należą utwory: TV Noise & Dillon Francis - EDM O'CLOCK (7,7 milionów), Brooks & GRX - Boomerang (6 milionów) oraz KVSH & Schillist - Sicko Drop (4,4 miliony).

Aktualnie w wytwórni wydają tacy producenci jak Aspyer, Florian Picasso czy NUZB, lecz stary skład nie uległ zmianie. Nadal prezentowane są tam utwory Blindersa, Juliana Jordana czy Justina Mylo. Można powiedzieć, że z powrotem Polaka do STMPD kanał zaczął ponownie odzyskiwać zasięgi. 51 tysięcy wyświetleń w trzy tygodnie od wydania Pressure (Wanna Feel Good) to bardzo dobry wynik.

Posłuchaj jednych najnowszych tracków Blindersa w STMPD


Który z producentów wydający na STMPD jest waszym ulubionym? Podzielcie się z nami tym w komentarzach!

Sprawdź także:

Czyje utwory najlepiej się sprzedawały w 2021 roku na Beatporcie?
'Around' - Dyro powraca w wielkim stylu
Martin Garrix zwieńczył zwycięstwo Maxa Verstappena w F1 niespodziewanym koncertem
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)