Już niedługo na platformie Spotify będziemy mieli okazję zobaczyć system pre-save również przy albumach! 0 UserComments

Spotify wprowadza nową funkcję, która zadowoli wielu z Was

Artykuł dodano: 9 maja, godz. 13:41
Odsłony: 1054x
Będąc jedną z przodujących platform streamingowych, Spotify nieustannie szuka sposobów, aby maksymalnie się wyróżnić na tle reszty. Charakterystyczny dla niego jest schemat pre-save, który będziemy mogli zobaczyć również przy albumach!


Spotify otwarte na sugestie promotorów

Założony w 2006 roku, a obecnie jeden z największych gigantów platform streamingowych, Spotify jest marką, którą kojarzy każdy obecny artysta, choć dla wielu sam schemat działania serwisu jest jeszcze nie do końca zrozumiały. O ile zapisywanie albumów nie jest niczym nowym w branży, to Spotify po raz pierwszy pozwoli na zapisywanie ich bezpośrednio na swojej platformie. O tę funkcję od dłuższego czasu prosili promotorzy oraz osoby zajmujące się marketingiem artystów, ze względu na poszerzone pole do działania i zmaksymalizowanie zasięgów danego LP.

Stary schemat działania w nowym wydaniu

Funkcja ta będzie działać na podobnej zasadzie co w przypadku pre-save pojedynczego utworu. Na profilu wybranego artysty znajdziemy przycisk, dzięki któremu już po jednym kliknięciu będziemy na bieżąco z wydawanymi utworami, klipami jak i zegarem, który będzie odliczał czas do publikacji pełnej wersji krążka.

Przeczytaj także: Budżetowa produkcja, czyli 5 najlepszych źródeł darmowych sampli

W ten sposób artysta może pomóc w prowadzeniu logistyki dotyczącej spodziewanej popularności, a także uzyskać dane od swoich najbardziej zagorzałych fanów. Dla słuchaczy jest to wygodna informacja, ponieważ nie będą musieli już śledzić dat czy postępu publikacji albumu i bezpośrednio po publikacji będzie on czekał już w ich bibliotece.

Zobacz filmik wyjaśniający działanie pre-save na Spotify

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)