Josh Gabriel to kompozytor i inżynier dźwięku. Dave Dresden jest DJ’em i producentem muzycznym. Razem tworzą unikalny duet, który po wielu latach wraca z nowym albumem pt. „The Only Road”. 7 UserComments

Spektakularny powrót duetu Gabriel & Dresden!

Artykuł dodano: 15 stycznia 2018, godz. 11:21
Odsłony: 2729x
Josh Gabriel to kompozytor, inżynier dźwięku i absolwent kalifornijskiego Institute Of The Arts. Dave Dresden jest DJ’em, producentem muzycznym i jednym z pionierów amerykańskiej sceny klubowej. Razem tworzą unikalny duet, którego klimatyczne utwory pokochali słuchacze z całego świata. Teraz, po wielu latach wracają z nowym, fenomenalnym albumem pt. „The Only Road”.


W świecie muzyki dance, czas wydaje się płynąć szybciej, niż w jakimkolwiek innym miejscu na ziemi. To, co dziś nazywamy trendem, w jednej chwili może zupełnie zmienić kierunek. Jednak na końcu zawsze zwycięża talent, a więzi między artystą a fanami nie da się zwyczajnie złamać, bo to prawdziwa próba czasu. Jednym z takich zespołów jest Gabriel & Dresden. Projekt, który przez prawie 20 lat pomógł zdefiniować globalną scenę elektroniki. Niezależnie od tego, czy są to mega hity „Tracking Treasure Down” i „Dangerous Power” czy kultowe remiksy dla Above & Beyond i Sary McLachlan, muzyka Josha i Dave’a zawsze miażdżyła parkiet i szarpała duszę.

Po 11 latach od wydania debiutanckiego krążka, przyszedł czas na nowy, długo oczekiwany album pt. „The Only Road”. Materiał powstał dzięki fanom duetu, za pomocą kampanii Kickstarter, w którą zaangażowało się około 700 osób, przewyższając kwotę zastawu prawie trzykrotnie! Ten 12-ścieżkowy zestaw, zawiera nie tylko znane single „This Love Kills Me”, „Waiting For Winter” i „White Walls”. To przede wszystkim piękna, melancholijna i pełna nadziei, magiczna podróż.Tracklista:
01. Only Road (feat. Sub Teal)
02. Free Your Mind
03. White Walls (feat. Sub Teal)
04. This Love Kills Me (feat. Sub Teal)
05. Underwater (feat. Jan Burton)
06. Hospital Piano
07. You (feat. Jan Burton)
08. Sequoia
09. Over Oceans (feat. Josh Gabriel)
10. Waiting For Winter (feat. Jan Burton)
11. Jupiter
12. I’m Not Like Everybody Else (feat. Sub Teal)

Premiera w Polsce:
12.01.2018 (ProLogic Music), JUŻ W SPRZEDAŻY!
Wydawnictwo dostępne jest również w wersji cyfrowej.

Więcej informacji na www.prologicmusic.pl oraz na www.facebook.com/prologicmusicpl

Gabriel & Dresden - The Only Road (Album Trailer)

Komentarze
 • Michał Kowalów15 stycznia 2018, godz. 11:50
  Jupiter miażdży swą głębią i klimatem.. :) Album pozytywnie mnie zaskoczył i czuć powrót do korzeni. Brakuje mi jeszcze takiego feelingu jaki był np. zawarty w ich remkisie "Southern Sun" Czekam na więcej materiału od tego fantastycznego duetu :>
 • Anko Honejko15 stycznia 2018, godz. 11:46
  Zdecydowanie ! Album jest sztosem, wspaniale dźwięki, przyjemne dla ucha, w każdym utworze można znaleźć cos dla siebie, cały album tworzy zgrabna całość, można sie niezle rozmarzyć i odpłynąć w niebyt ! Polecam ! ??????????
 • Rafał Michoń15 stycznia 2018, godz. 11:47
  Tak! Album jest mega :) Głębia oraz nostalgia płynąca z ich utworów... Coś niesamowitego ?? ?
 • Paweł Knychas15 stycznia 2018, godz. 12:11
  pierwsze 3 utwory mega
 • Piotr Błaszyk15 stycznia 2018, godz. 11:59
  Od rana na głośnikach.... piękny klimat
 • Szpecoo16 stycznia 2018, godz. 21:06
  Witam. Posłucham, ocenię. W każdym razie szokiem dla mnie jest, że na albumie są same radiówki. Po takich tuzach z takim dorobkiem spodziewałem się extendedów... Pozdro.
 • toudi2617 stycznia 2018, godz. 12:10
  Szpecoo o czym ty gadasz gościu jak prawie wszystkie utwory poza jednym maja długość ponad 6 minut???Tak ciężko sprawdzić czasy zamiast pisać bzdurne posty???....A album mega;)))
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)