Jak już pewnie zauważyliście, w ostatnich tygodniach nowe polskie utwory na łamach FTB.pl przedstawiają i prezentują sami zainteresowani, czyli ich producenci. Tym razem przyszedł czas na jednego... 11 UserComments

Specjalnie dla FTB: Skytech o nowej epce

Artykuł dodano: 5 sierpnia 2013, godz. 10:10
Odsłony: 4572x
Jak już pewnie zauważyliście, w ostatnich tygodniach nowe polskie utwory na łamach FTB.pl przedstawiają i prezentują sami zainteresowani, czyli ich producenci. Tym razem przyszedł czas na jednego z Waszych ulubieńców, Mateusza aka Skytecha. Oto, co ma do powiedzenia na temat swojej najnowszej epki, oto co mówi o dwóch numerach na niej zawartych


Skytech: "8 lipca nakładem Soundpiercing Records ukazała się moja ostatnia EPka "The Other Side/ Clear Vision". Myślę, że nie ma sensu opowiadać Wam o tym, co sami możecie usłyszeć, opowiem więc krótką historię o tym, jak oba kawałki powstały.

Zacznijmy od "Clear Vision":

Pierwsze pomysły na ten kawałek pochodzą z roku 2011. Na początku zapisana była tylko melodia, która z jakiegoś powodu bardzo mocno wryła mi się w pamięć i co jakiś czas powracała do moich myśli. W końcu latem 2012 napędzony sukcesem "What's Wrong" i "International Language" uznałem, że jest dobry czas, żeby bazując na niej stworzyć tzw. follow-up. Samo stworzenie kawałka nie trwało długo, jednak sporo czasu spędziłem na różnego rodzaju kosmetyce, ponieważ nie czułem, że sam kawałek jest wystarczająco dobry. W końcu poszedł w absolutną odstawkę. Jednak jakiś czas potem wysłałem demko do kilku znajomych. Sto procent odpowiedzi w rodzaju "Stary, musisz to wydać!" dało mi "przejrzyste spojrzenie" na sprawe - stąd "Clear Vision" doczekał się ostatecznego sfinalizowania i w okolicach stycznia został wysłany do wytwórni.

Skytech - Clear Vision (Original Mix)


A teraz o "The Other Side":

Ten kawałek to efekt dość krótkotrwałej fascynacji melodyką ASOT-ową. Na ogół nie jestem fanem wzniosłych, pompatycznych melodii, których uświadczyć można głównie w setach Armina, ale chyba przyznacie, że czasami to, co wyrzucamy z naszej playlisty, w szczególnych okolicznościach potrafi zabrzmieć nader przyjemnie ;). Tak właśnie było w tym przypadku. Zainspirowany takimi trackami, jak między innymi "Amsterdam" Orjana Nilsena, czy "Invisible Touch" Bobiny (oczywiście w remiksie Ferrego), postanowiłem sprawdzić jak brzmi moja 'druga strona' - 'The Other Side'. 

Skytech - The Other Side (Original Mix)

Ot i cała historia. Nie spodziewałem się tak wielu pozytywnych reakcji, za wszystkie serdecznie dziękuję. Liczę na wsparcie w przyszłości! ;).  

Skytech."
Komentarze
 • Hatefrost5 sierpnia 2013, godz. 10:44
  The other side - dla mnie jeden z najlepszych kawałków tego roku.

 • Eppic5 sierpnia 2013, godz. 10:56
  genialna epa, katuje od wydania !
 • Sojka5 sierpnia 2013, godz. 11:07
  Oba kawałki bardzo dobre :) The Other Side to jak dla mnie jeden z najlepszych trance numerów w tym roku :)
 • marcoss815 sierpnia 2013, godz. 12:53
  Jeden z niewielu producentów w Polsce i na świecie, którego kawałki mi się długo nie nudzą :)
 • Greenman5 sierpnia 2013, godz. 13:25
  Genialny , absolutny top muzyki klubowej w Polsce , nigdy nie zawodzi , jego kawałki to prawdziwe perełki , a ta EP-ka tylko to potwierdza . Pozdrawiam , udanych odsłuchów (:
 • UcieX5 sierpnia 2013, godz. 13:49
  "The Other Side" bardzo fajne brzmienie, za to "Clear Vision" posiada fajną melodię tylko, to jest to, na co choruje od dłuższego czasu brzmienie w stylu GDJB - te trąbeczki :P Nie chce być źle zrozumiany, ale męczą mnie już mnie te schematy muzyczne, które są powielane w nowoczesnym "Schulzowym" stylu. Po 7 latach przestałem słuchać GDJB, a słuchając choćby nawet Skytech - "Floating Clouds" czuje tą niesamowitą nostalgię za tymi brzmieniami, gdzie każdy producent dodawał coś, cząstkę siebie i oprócz oryginalnych brzmień i melodii, można było poczuć smak progresywnego transu.
  Skytech - Floating Clouds (Original Mix)

  Na dzień dzisiejszy został mocny klimat, ale już nie ma w nim transu i tych osobliwych wrażeń. Mimo to życzę oczywiście sukcesów! Taka już jest moda i trzeba się niestety z tym pogodzić :)
 • PopejBB6 sierpnia 2013, godz. 00:20
  The Other Side! Masakra. Strasznie mi się podoba ten kawałek. Według mnie jeden z lepszych polskich transów. Jednak dalej jak dla mnie numerem 1 jeśli chodzi o polskie produkcje jest remix Adama Kancerskiego: Paul Vinitsky pres. Alien feat. Ruma - Two Worlds (Adam Kancerski remix). Chyba nigdy mi się nie znudzi :)
 • Axel.6 sierpnia 2013, godz. 10:19
  Nie wiem czym wy się tak podniecacie.... Niestety nie kupuje tego.
 • Luc Deep6 sierpnia 2013, godz. 19:05
  Dla mnie również słabizna, ale modernistom może się podobać....bynajmniej ja tu trance nie słyszę:)
 • xyf paweł7 sierpnia 2013, godz. 13:05
  Ja też nie rozumiem czym tu się podniecać, czy to są sponsorowane posty? ;P Jak dla mnie plastikowe modernistyczne shit. Taka muzyka dla dzieci, może do gry jakiejś by się nadała?
 • mizio2858 sierpnia 2013, godz. 14:54
  Luc Deep Wielki znawca..
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)