Co ma wspólnego wytwórnia Deadmau5a z wytwórnią Adama Beyera? Właściwie nic, poza tym, że oba labele w tym samym czasie postanowiły wydać składanki z utworami, które nie ukazały się ani już zapewnie.. 7 UserComments

Składanka Mau5trap kontra składanka Drumcode

Artykuł dodano: 13 sierpnia 2012, godz. 10:30
Odsłony: 4183x
Co ma wspólnego wytwórnia Deadmau5a z wytwórnią Adama Beyera? Właściwie nic, poza tym, że oba labele w tym samym czasie postanowiły wydać składanki z utworami, które nie ukazały się ani już zapewnie nigdy nie ukażą się na osobnych epkach. Czy to odrzuty czy jakościowy materiał? Sprawdźmy.


W przypadku krążka Drumcode mówi się o „pojedynczych perełkach, które zostały do wytwórni dostarczone bez dodatkowych tracków, dzięki którym powstałaby cała epka. Wśród wykonawców sporo doskonale znanych nazwisk ze świata techno: Alan Fitzpatrick, Gregor Tresher, Joseph Capriati, Dustin Zahn, Gary Beck i oczywiście sam szef wytwórni Adam Beyer. Już same te postaci gwarantują wysoki poziom wydawnictwa, jeżeli lubicie charakterystyczne dźwięki i motorykę utworów wydawanych w Drumcode, ten zestaw również przypadnie Wam do gustu. Oto fragmenty 11 kawałków, w każdym z nich można znaleźć coś ciekawego:

http://www.beatport.com/release/a-sides/938407W przypadku składanki przygotowanej przez label Deadmau5a, sprawa nie jest tak oczywista - „We Are Friends” to 9 utworów nieznanych szerzej gości (znamy tylko nazwisko Toma Neville'a), którzy podesłali swoje demówki do Mau5trap w ramach akcji Mau5hax. Kiedyś u Deadmau5a karierę swoją rozpoczął w wielkim stylu Skrillex, czy na tej składance znajdziemy jego potencjalnych następców? Więcej tu progresywnych, mniej agresywnych klimatów, aniżeli potencjalnych wielkich hitów, ale słucha się tego materiału całkiem przyjemnie.

Kto wypadł najlepiej?

http://www.beatport.com/release/we-are-friends/946907
Komentarze
 • mefistek13 sierpnia 2012, godz. 11:14
  Z My5zkwej skladanki 3 ciekawa! 4ka taka myszkowata, 5 tez extra! 6 jak poprzednio...7 ładnie złamana :D 8 jak na glitch to bardzo spokojna, 9 też spox!

  1 słaba a 2 to utwór który nie powinien się tutaj znaleźć. Fajna inicjatywa ze strony Joel'a ;) Oby inni brali z niego przykład.


  Składanka Drumcode'a nie ma słabych strony ;) Techowi wyjadacze nie zawiedli ;)
 • DeeJay ija...13 sierpnia 2012, godz. 11:37
  A-Sides - bardzo dobre materiały. Szczególnie wyróżniają się dla mnie utwory 1, 2, 3, 5, 6, 8 i 9. Takiego techno nigdy za wiele:)

  We Are Friends - całkiem inna bajka; leciutko i milutko. Jakoś mnie nie powalają te utwory ale numery 1, 3 i 5 nawet nawet.
 • UcieX13 sierpnia 2012, godz. 16:12
  We Are Friends:
  2 - za nietuzinkowe brzmienie + nieco w stylu disco do którego zawsze mam słabość :)
  5 - przyjemny, wakacyjny pływak na gorące dni (których w PL teraz brakuje)
  9 - kawałek z nawiązaniem do starszych produkcji Deadmau5'a. Fajne brzmienie, tylko ten drumline trochę za mocny i za szybki. Mimo to kawałek OK
 • Lilu00713 sierpnia 2012, godz. 16:13
  Tak jak podejrzewałam czytają artykuł składanka z wytwórni Adama Beyera idealna dla mnie, świetne kawałki i nie źle można sie pobujać do nich ;] Natomiast druga składanka też niczego sobie. Ciężko wybrać gdy obie się podobają, wiadomo każda z nich na inny nastrój i godzinę ;)
 • Kranczips13 sierpnia 2012, godz. 18:57
  Obie składanki bardzo ciekawe i prezentują różnorodne, przyjemne dla mojego ucha dźwięki.
 • artinho14 sierpnia 2012, godz. 15:55
  Obydwie składanki nie są złe, jednak jak dla mnie Beyer wydał nieco lepszą składankę.
 • Jerycho198814 sierpnia 2012, godz. 17:59
  Beyer według mnie lepiej, choć u Zdechłego też nie jest źle ;) Więc aby był konsensus ja bym to ułożył tak - Deadmau5 na popołudnie, Beyer na wieczór :D
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (7)