Faithless wydaje DVD i przy okazji... atakuje SHM. Trudno sobie wyobrazić buddyjsko nastawionego do świata Maxi Jazza, który nagle zaczyna krytykować muzykę tego czy innego wykonawcy. 9 UserComments

SHM jak Faithless?

Artykuł dodano: 11 kwietnia 2012, godz. 12:38
Odsłony: 4160x
Faithless wydaje DVD i przy okazji... atakuje SHM. Trudno sobie wyobrazić buddyjsko nastawionego do świata Maxi Jazza, który nagle zaczyna krytykować muzykę tego czy innego wykonawcy. W historycznym, ostatnim numerze polskiego DJ Maga, w długim wywiadzie opowiadał co prawda o tym, że nie podoba mu się zanadto, w którym kierunku zmierza świat, ale to jednak co innego.
Tymczasem z mody na atakowanie Szwedzkiej Mafii skorzystała jego partnerka z Faithless Sister Bliss, która w wywiadzie dla BANG Showbiz powiedziała, że „kawałki Faithless nigdy nie były tworzone po to, by być wielkimi hitami, miały każdy po 8 ciekawych minut, nie były takie oczywiste i tandetne jak hity Szwedzkiej Mafii”.Ciekawsze od tej wypowiedzi są jednak inne słowa, które padły – mianowicie Sister Bliss stwierdziła, że poza tym, że są „oczywiste i z założenia hitowe”, przeboje SHM przypominają jej stare przeboje ...Faithless. „Zredukowane Faithless”, ale jednak. Tym samym oddała krytykowanym Mafiozom wielką przysługę, bo o kontekście i dodatkowych uwagach nikt nie będzie za jakiś czas pamietał, a porównanie SHM do Faithless może czasem zostać!A skoro już mowa o nowym DVD Faithless, sprawdźcie „Passing The Baton”, to zapis koncertu sprzed dokładnie roku, który transmitowany był w Multikinach, o czym pisaliśmy na naszych łamach.

Faithless - Passing The Baton - Live From Brixton - Released March 19th
Komentarze
 • progressive9411 kwietnia 2012, godz. 16:09
  Jestem wielkim fanem Faithless. Jest to zespół ponad czasowy. "Hity" typu "One", "KNAS", "Miami to Ibiza" itd. Szwedzkiej Mafii są tak naprawdę niczym z utworami "Insomnia" czy "God is a DJ". Nie mówię tu o gustach kto jakie ma, bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Ale to tak jakby Michaela Jacksona porównać z Lady Gagą. ;/
 • Bynsad11 kwietnia 2012, godz. 18:53
  Inni "producenci" w sposób jeszcze bardziej oczywisty tworzą utwory w stylu Faithless. Tak dla porównania:

  Aligator - Trash The Club (feat. Al Agami) (Official Video)


  Faithless - We Come 1
 • adii8511 kwietnia 2012, godz. 21:01
  byłem wtedy na tym koncercie w multikinie, było świetnie :)
 • tranceE11 kwietnia 2012, godz. 23:24
  Faithless to dla mnie klasyka muzyki:)
 • SLAJDONIA12 kwietnia 2012, godz. 09:50
  Faithless to legenda:)
 • Streetdancer12 kwietnia 2012, godz. 12:15
  Tutaj nie ma nawet co porównywać. Tak jak wyżej, Faithless jest legendą z prawdziwymi, ponadczasowymi hitami (czy doliczymy się liczby remiksów chociażby Insomni?). SHM to tylko twór nastawiony na zyski. Takie "One" jeszcze może pozostać dla wielu ludzi na długo w pamięci, ale kolejne ich hity robione tylko dla kasy szybko przeminą. SHM może jedynie Faithless buty czyścić ;)
 • InAffairWithMusic12 kwietnia 2012, godz. 14:25
  racja! mafia nie wydała jeszcze niczego co mogło by konkurować z Insomnią, a DVD z Faithless'ami chętnie bym zobaczył :)
 • toudi2612 kwietnia 2012, godz. 20:02
  No i kolejny z koncertów pod hasłem Must Hewwwww;)
 • dj_mOnia12 kwietnia 2012, godz. 20:52
  SLAJDONIA - święta racja!
  a kawałek `Insomnia` ? .....no takich dzieł to się nie zapomina...:)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (9)