Duetu Rank 1 nikomu przedstawiać nie trzeba. Piet Bervoets i Benno de Goeji poznali się w roku 1997. Od tamtego czasu zdążyli nagrać i wydać całą masę utworów, które stały się międzynarodowymi przebojami i grane są do dnia... 45 UserComments

Rank 1 - wywiad

Artykuł dodano: 27 marca 2006, godz. 20:29
Odsłony: 10222x

Rank 1Duetu Rank 1 nikomu przedstawiać nie trzeba. Piet Bervoets i Benno de Goeji poznali się w roku 1997. Od tamtego czasu zdążyli nagrać i wydać całą masę utworów,  które stały się międzynarodowymi przebojami i grane są do dziś m.in. „Such is life”, „Airwave”, „Awakening”, „Beats @ rank1 dot com”. Z Pietem ucięliśmy sobie pogawędkę tuż przed występem na RTX 2006.

 

Z:-Macie wielu fanów w Polsce. Zdajecie sobie z tego sprawę?

P:-Nie, szczerze mówiąc nie mamy o tym pojęcia.

-Graliście już w Polsce. Macie dobre wspomnienia?

-O tak. Polska jest idealnym krajem do grania.

-Tak? Dlaczego?

-Ponieważ Polacy są mili i towarzyscy. I do tego są prawdziwymi "party people".

-Opowiedz nam co się w tej chwili dzieje w Holandii ze sceną trance?

-Trancowa scena w Holandii się w tej chwili bardzo zmienia. Trance staje się mniej wesoły, a bardziej mroczny. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, bo ostatnio lubuję się w bardziej mrocznych klimatach. Wiesz, trance zawsze był bardzo melodyjny i nadal w sumie taki jest, ale tych melodii jest trochę mniej. Nazywamy to "tech-trance".

-Masz swoich ulubionych trancowych artystów?

-Kiedy kupuję płyty, słucham dużo muzyki innych twórców. Nie mam właściwie ulubionych producentów. Po prostu słucham różnej muzyki i jeśli coś mi się podoba, to wtedy to kupuję..

-W tej chwili numerem jeden jest Paul Van Dyk. Lubisz go?

-Hmm... Nie lubię. Ale muszę tu dodać, że Paul Van Dyk ma swoje własne, wyjątkowe brzmienie trance i to jest dobre. Dla mnie jednak numerem jeden jest nadal Tiesto. Van Dyk ma swoje brzmienie, ale się nie zmienia, a Tiesto wciąż wymyśla nowe rzeczy. Poza muzyką trence słucham wielu różnych rzeczy. Często np słucham radia-jest kilka numerów R'N'B, które mi się podobają, jest kilka rockowych.. Lubię słuchać wielu różnych gatunków muzycznych.

-Może istnieje jakiś album, który lubisz bardziej od innych?

-Bez wątpienia The Cranberries "No need to argue". Lubię każdą piosenkę na tej płycie. Uważam też, że najbardziej znany z niej utwór czyli "Zombie" jest akurat najgorszym.

-Opowiedz nam jak z Benno pracujecie?

-Nie zawsze pracujemy razem. Benno jest przez większość czasu w studiu, a ja podczas weekendów jeżdżę po świecie. Mam też małe dziecko, którym się opiekuję. Czasem raz, czasem dwa razy w tygodniu odwiedzam Benno w studiu, żeby porozmawiać, posłuchac muzyki, którą tworzy. Wtedy wspólnie omawiamy różne rzeczy i decydujemy o kształcie powstających nagrań.

-Co sądzisz o zalewie plików mp3?

-Mp3 to dobra rzecz, ponieważ ludzie z krajów, gdzie nie sprzedaje się płyt CD czy winyli mają szansę posłuchać tak czy inaczej twojej muzyki. Jest też druga strona medalu - niedobrze, jeśli ludzie robią z tym "nielegalne rzeczy". Ale dobra strona to to, że wszędzie na świecie ludzie znają twoje nagrania.

-Grasz nadal z winyli?

-Tak, tak i jeszcze raz tak! Jestem jednym z niewielu DJ, którzy nadal kochają grać z winyli. Musimy podtrzymywać przy życiu rynek płyt winylowych, inaczej zostaną nam tylko płyty CD. Muzyka taneczna to przecież winyle! ("Dance music is all about vinyls for me")

-Co myślisz o innych rodzajach muzyki tanecznej?

-Bardzo lubię house. Bardzo, bardzo. Jedyna rzecz, która przeszkadza mi grać house to tempo. Tempo jest problemem. Ale naprawdę lubię house. (przekonaliśmy się o tym podczas RTX 2006, kiedy z głośników popłynęło "Ellectronic Electro" Davida Amo-przyp.red.). Nie mam ulubionych producentów house, nie mam też czasu chodzić na imprezy , żeby posłuchać innych DJ, niestety..Czasem udaje mi się pojawić na imprezie ciut wcześniej - na RTX interesuje mnie set Blank & Jones, którzy grają przede mną. Poprzedniego weekendu miałem okazję posłuchać Armina Van Buurena..

-I jak się podobało?

-Hmm..Armin to ładny chłopak grający miłą muzykę-czego więcej można chcieć? (śmiech)

-Hmm - to lubisz go czy nie?

-Lubię, lubię. To bardzo dobry DJ.

-A która rzecz Rank 1 jest najlepsza Twoim zdaniem?

-Wszystko (śmiech). Nie, jest kilka punktów widzenia na tę kwestię. "Airwave" to nasz najlepiej sprzedający się singel. To był nr 10 w Wielkiej Brytanii i sprzedawał się też nieźle w innych częściach świata. A naszą najlepszą produkcją, moim zdaniem, jest "Top Gear". Ponieważ cały czas uczysz się różnych rzeczy i chcesz próbować nowych rozwiązań. Prawdopodobnie następnym singlem Rank 1 będzie utwór breakbeatowy. Takie klimaty też bardzo lubimy. Chcemy próbować różnych rzeczy.

-A 'propos próbowania różnych rzeczy - widziałem was rok temu na Trance Energy i byłem bardzo zaskoczony waszym live-actem.

-Dlaczego?

-Było dużo fortepianu, były przerwy między utworami..

-Podobało ci się?

-Tak, choć większość publiczności była zaskoczona by nie powiedzieć : zdezorientowana..Często robicie takie rzeczy?

-Raz na dwa lata robimy live-act na Trance Energy. Benno stwierdził, że fajnie by było, gdybyśmy pograli na fortepianie przez 2 minuty. Pomyślałem :czemu nie? Przecież nie chodzi o to, żeby tańczyć non-stop przez całą noc, można też przez jakiś czas po prostu patrzeć i słuchać. Dlatego zdecydowaliśmy się to zrobić.

-Czy twoim zdaniem Trance Energy to najlepsza impreza w Holandii?

-Mamy dużo dużych imprez. Trance Energy to impreza najbardziej trancowa. Mamy też "Sensation", "Inner City", "MysteryLand" - warto odwiedzić każdą. Szczerze mówiąc nie mam ulubionej.

-A gdzie na świecie ci się najbardziej podobało?

-Byłem w RPA, w Ameryce, Kanadzie, Rosji, Polsce - każde miejsce ma swój własny urok. W porównaniu do Rosji np w Polsce są lepsze imprezy, bo w Rosji to jest zjawisko zbyt nowe, a w Polsce organizowane są wielkie imprezy z dużą ilością zagranicznych gwiazd, więc Polacy wiedzą więcej o scenie tanecznej.

-Jakie plany ma Rank1 na najbliższą przyszłość? Może jakiś album?

-Plan mamy taki, żeby nadal robić muzykę, którą lubimy i wydawać, co chcemy. Może będzie cały album , może nie - to się dopiero okaże (śmiech)

-A co lubisz robić, kiedy nie zajmujesz się muzyką?

-Lubię grać w szachy - wiesz co to szachy?

-Wiem :)

-Lubię też grać w squash, lubię się zajmować moim dzieckiem, to chyba wszystko - jestem raczej nudny (śmiech)

-Dzięki za rozmowę.

-Dzięki i do zobaczenia.

 

 Euforia
Euforia - co tydzień wywiady z zagranicznymi DJ i producentami i najnowsza klubowa muzyka.

Zapraszają Czopka & Zokratez. W każdy piątek po 18ej w Radiu Elka i na ftb.pl

Komentarze
 • karran127 marca 2006, godz. 20:55
  Zokratez po raz kolejny zrobiles bardzo dobry wywiad. Dzięki
 • Mózg27 marca 2006, godz. 21:00
  Jak zwykle cikawe spostrzeżenia, dobrze że cały czas próbują nowych rzeczy, ale według mnie w melodyjnym Trance czują się najlepiej.
 • Veronix27 marca 2006, godz. 21:04
  no nie.... po prostu Piet powala mnie na kolana swoimi textami, hihi! Odpowiedź na pierwsze pytanie, albo hasło " wiesz co to szachy?". Bez komentarza, hehe;p MGr --> :D racja - wywiady Rank 1 przed imprezkami sa bardzo ciekawe.... Mało tego - są zaopatrzone w mega dużą dawkę humoru, której często niektórym brakuje:/ Zokratez --> gratulacias wywiadu :D
 • red2cdn27 marca 2006, godz. 21:15
  Rank 1 - kozacy "Airwave" odmienił moje spojżenie na muzykę trance a "Top Gear"(jak dla mnie najlepszy ich kawałek) udowadnia, że dobrze czują się nie tylko w Trance'owych klimatach. Ps. czy mi się wydaje czy FTB omija temat jakim jest Hardstyle?
 • Veronix27 marca 2006, godz. 21:35
  a oto małe fragmenty wywiadu z Pietem z konferencji przed występem w Arenie 11.02.2006: (pytania, które udało mi się zadać:D ) Veronix: Czy macie listę utworów, które zamierzacie zagrać, czy będziecie grać z „głowy”? Rank 1: To zależy od ludzi, którzy grali przed tobą. Nie, nie planujemy naszych setów. Mamy po prostu kilka pomysłów. To zależy od tego co tobą kieruje. Jeśli coś wydaje nam się bardziej ekscytujące po prostu to gramy. Gramy w różnych krajach każdego tygodnia i czasem ludzie nie zawsze chwytają rodzaj muzyki jaki wtedy gramy. Nie gramy tylko Trance, gramy różne style. Veronix: Czy macie jakieś inne profesje? Może architektura? (ktoś w tle odpowiedział - hydraulik) Rank 1: Myślę, że wszyscy tutaj jesteśmy profesjonalnymi DJ’ami i producentami. Ale obecnie jestem również zajęty czymś zupełnie innym, co nie jest związane z muzyka. Czy chcesz wiedzieć co to jest? Veronix: Tak Rank 1: To kremacja kotów i psów. Scena muzyczna jest miła, ale kiedy masz już 40-45 lat nie jesteś już na „topie” i musisz znaleźć coś innego, więc to jest to co mam zamiar robić. Veronix: Mówisz poważnie? Rank 1: Poważnie. Veronix: I tylko psy i koty? Rank 1: Nawet konie... Veronix: Czy macie swoich idoli, idolem Tiesto jest Depeche Mode a dla was? Rank 1: Nie mam idoli. Veronix: Nie masz? Rank 1: Miałem jednego - Michael Jackson...(w tym momencie wybuch śmiechu na sali). Dla mnie U2, Rolling Stones. Każdy zespół ma dobre piosenki, ale nie wszystkie piosenki są dobre dla mnie, wiec nie mam idoli. Jest tylko jeden album zespołu, w którym kocham każdą piosenkę, nie jest to idol - Green day. Veronix: Dziękuję.
 • [email protected]27 marca 2006, godz. 21:35
  Mam nadzieje, ze ten breakbeat bedzie co najmniej tak dobry jak ten zagrany przez Pieta z Rank 1 na Trance Xplosion.
 • Albi!!27 marca 2006, godz. 22:09
  Awakening i wszystko jasne :D
 • bigos2027 marca 2006, godz. 22:32
  ale etz mi wywiad o ja cie .....troszke malo :(
 • Mac Leeder27 marca 2006, godz. 22:41
  szachy ?? co to ?? hehehe ! a swoją drogą podoba mi sie to ze nie sa sztuczni jak inni ze wszyscy wszystkich lubia i ściema a tu porpostu Nie lubie Paul van dyka hehe dowalil :)
 • Ramowiec27 marca 2006, godz. 22:47
  Fajny wywiad!!! Gratki Zokratez po raz kolejny!!! "Trance staje się mniej wesoły, a bardziej mroczny" - może to i dobrze, czas na zmiany. Pozdro z Bydgoszczy
 • Ramowiec27 marca 2006, godz. 22:49
  ..no a tak swoją drogą to szachy fajna sprawa. :-)
 • banande27 marca 2006, godz. 22:54
  mili ludzi Rank 1 :)
 • red2cdn27 marca 2006, godz. 22:54
  "Trance staje się mniej wesoły, a bardziej mroczny" - zgadzam się! to co na dzień dzisiejszy nagrywa sam sharp czy mark norman to jest to!
 • X-Express27 marca 2006, godz. 23:26
  Nie wiem moze ja nie jestem modny moze nie jestem na topie ale mi sie jednak bardziej podoba ten bardziej melodyczny trance, vocal trance itd to mi sie zawsze podobalo od tech-trance. PS Wywiad mi sie podoba :-)
 • FREEMAN27 marca 2006, godz. 23:37
  Co do wywiadu Veronix takie male skojarzenie. Za kazdym razem, gdy powiem komus, ze jednym z najwiekszych piosenkarzy swiata jest dla mnie Michael Jackson to wybucha smiech, Juz kazdy zapomnial jego wielkie przeboje, ktore staly sie swiatowa legenda. Jego incydenty i sprawa z molestowaniem wziela gore nad jego artysrtycznym dorobkiem. Jak dla mnie mimo wszystko to jeden z najwybitniejszych piosenkarzy w historii.. To tak na marginesie. AAAAAAAAaaaa...wy mozecie mowiec co chcecie ..........
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (44)