Minęło już sporo czasu, od momentu, kiedy duet Rank 1 zachwycił nas jakimś nagraniem. Co więcej – ostatnie tracki zdawały się sugerować, że również Piet i Benno pójdą big roomową drogą i dadzą się por 31 UserComments

Rank 1 wracają do korzeni?

Artykuł dodano: 6 listopada 2012, godz. 14:40
Odsłony: 7071x
Minęło już sporo czasu, od momentu, kiedy duet Rank 1 zachwycił nas jakimś nagraniem. Co więcej – ostatnie tracki zdawały się sugerować, że również Piet i Benno pójdą big roomową drogą i dadzą się porwać modzie na nowoczesne brzmienia i typowo „dzisiejsze” melodie.
Tymczasem najnowszy numer wydany w High Contrast to coś zupełnie innego – brzmienie co prawda pozostało jak najbardziej współczesne, ale za to w warstwie melodycznej mamy tu do czynienia z powrotem do bardziej tradycyjnych klimatów. Albo raczej: bardziej poruszających, bardziej złożonych, mocniej wciągających, trochę smutnych, a przy okazji euforycznych…„7 Instead of 8” to nie tylko rzecz nieco oldschoolowa, ale przede wszystkim jest to utwór „z duszą”, którego chciałoby się usłyszeć na ogromniastych głośnikach i w odpowiednim nastroju. Wygląda na to, że Rank 1 wracają do formy, swoją drogą ciekawe, czy kolejni artyści, którzy przerzucili się na big roomy przejedzą się tymi brzmieniami i wrócą do swoich korzeni?

Miłego odsłuchu!

 
Rank 1 - 7 Instead Of 8 [High Contrast Recording]


Komentarze
 • Mario6 listopada 2012, godz. 18:47
  " przede wszystkim jest to utwór „z duszą”, którego chciałoby się usłyszeć na ogromniastych głośnikach i w odpowiednim nastroju. " to samo pomyślałem gdy go pierwszy raz usłyszałem, świetny jest i po paru odsłuchach ładnie się wkręca :)
 • machal6 listopada 2012, godz. 18:49
  jak poleciało w ASOT pierwszy raz to z początku chciałem przysiąc że to nowa Gaia ;D Benno dołącz do Armina w tworzeniu utworów Gaia bo sam chłopak się zatracił i szmaci ten alias mam na myśli stellar i francuskie gówienko ostatnie ;D
 • frozenftb6 listopada 2012, godz. 18:58
  Ja jak usłyszałem pierwszy raz w ASOT to się rozpłynąłem. Jedna z piekniejszych produkcji w tym roku. Niesamowity klimat. Coś fantastycznego!!
 • mefistek6 listopada 2012, godz. 18:59
  Melo jest świetne, aż by się chciało ich gdzieś usłyszeć :D
 • lucass776 listopada 2012, godz. 18:59
  lepiej, niż autor jednego z komentarzy pod którąś tam odsłoną tego numeru na YT nie ująłbym swoich refleksji po przesłuchaniu tego tracka: "When I saw new tune from Rank 1 I thought I'd hear some kinda loud trouse with dubstep shit, but I get a great TRANCE song. And I mean TRANCE. Really nice tune with amazing atmosphere and flow. Kinda oldschoolish as well..."
 • pitej6 listopada 2012, godz. 19:04
  bardzo przyjemny Traczek :)
 • Dj oZo6 listopada 2012, godz. 19:30
  Fakt doskonała produkcja. i teraz gdy producenci serwują nam praktycznie to samo słuchając go ma się wrażenie istnego powiewu świeżości. A jeśli chodzi o powrót do korzeni to Armin na twiterze napisał że wielu producentów powiedziało mu że powróci do trance w 2013. Poczekamy zobaczymy :)
 • Rascal0pl6 listopada 2012, godz. 19:32
  nie wiem czym tu sie jaracie, nic specjalnego.
  Takie neutralne, jest ale jakby nie bylo to by to nic nie zmienilo, oklepane dzwieki, nie ma mocy, kick plumka.
  Ostatnio Airwave pokazal klase w swoim albumie, tutaj natomiast slychac jakby robione na sile.
 • Jerycho19886 listopada 2012, godz. 19:58
  Dość długo się zaczynało, a potem hmmm niby wszystko ok, niby jakiś powrót do jakichś korzeni a tutaj coś nie pykło :P Czegoś mi w tym utworze brakuje... Niestety Rascal0pl ma rację, dźwięki jakieś takie oklepane - taka mechaniczność wypływa z tego kawałka ;)
  A odnośnie Airwave'a polecam jego drugi nowy album Bright Lines ;)
 • Łukaszukasz6 listopada 2012, godz. 20:04
  Rascal dobrze prawisz.
 • maciejo116 listopada 2012, godz. 20:36
  TIOAN dobrze prawi, podpisuję się pod tym ;)
 • refugge6 listopada 2012, godz. 20:53
  Mnie się podoba :) Wyróżnia się na tle tych wszystkich oklepanych ostatnio produkcji byłych transowców ... Oby rok 2013 faktycznie zmienił coś i zatrzymał powolne wymieranie tak magicznego gatunku jakim jest Trance !! :) Ma duszę ten utwór ...
 • maLyy6 listopada 2012, godz. 21:48
  Nagle okazuje się, że "Ci, którzy się skończyli" wcale nie mają się tak źle i dalej potrafią zrobić dobry track.
 • FuDiTraNceBOY6 listopada 2012, godz. 22:13
  Nawet nawet ten nowy stary Rank1. Oby sie sprawdzilo co mowicie o powrocie innych Dji do prawdziwego trance i zeby bylo wiecej stakich krazkow jak Pure czy Dark Lines w nadchodzacym 2013r, ale tego sobie bedziemy zyczyc 31.12;)
 • kamil / kamillo7 listopada 2012, godz. 06:58
  Dla mnie cudowny numer przecież jest to trancowy kawałek nie rozumiem czego tu się czepiac ??? a tak nawiasem mówiąc musi byc trochę w nowym stylu jeśli chce się aby to jakiś label wydał przecież tacy ludzie jak Rank1 żyją także ze sprzedaży swoich produkcji . Mogą zrobic w starym totalnie stylu ale będzie bardzo ciężko znaleśc label niestety :/
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (31)