Z tego co pamiętam ostatnio mocno krytykowaliśmy duet Infected Mushroom za ich "nowe brzmienie". Najnowszy czteropak przynosi kontynuację przygody pod tytułem "odkrywamy siebie na nowo", z jednym... 12 UserComments

Przyjaciele na grzybkach

Artykuł dodano: 31 stycznia 2013, godz. 12:42
Odsłony: 3722x
Z tego co pamiętam ostatnio mocno krytykowaliśmy duet Infected Mushroom za ich "nowe brzmienie". Najnowszy czteropak przynosi kontynuację przygody pod tytułem "odkrywamy siebie na nowo", z jednym małym wyjątkiem.
Ten wyjątek to numer stworzony z innym izraelskim producentem znanym jako Astrix, który jest doskonałym prezentem dla wszystkich długoletnich fanów Grzybiarzy. Ciekawe, co o tym kawałku myśli Steve Aoki, szef wytwórni DIm Mak, która przecież wydała epkę "Friends on Mushrooms Vol.1".To 10-minutowa, muzyczna odyseja, która pomieściła w sobie tak wiele różnych motywów i zwrotów akcji, że aż trudno je wszystkie zliczyć! Widać, że panowie w studiu bawili się wyśmienicie - efekt naprawdę robi niesamowite wrażenie, prawdziwa podróż po różnych brzmieniach, efektach i patentach perkusyjnych, a wszystko utrzymane w psy-trancowym rytmie i klimacie.

Infected Mushroom & Astrix - Astrix on Mushrooms


Oddzielamy ten numer od pozostałych grubą kreską, bo to coś z całkiem innej beczki. Pozostałe tracki to już inna historia, choć jedno z powyższym mają wspólnego - w nich również słychać doskonałą zabawę muzyką! Czasem pomysły panów są śmieszne, czasem trochę głupkowatę, mamy momenty przeszarżowane i przekombinowane, ale ostatecznie jest to materiał strasznie ...kolorowy!

Infected Mushroom - Mambacore


Jeżeli szukacie muzycznej spójności, poszukajcie gdzie indziej. Tu znajdziecie totalny misz-masz, radość tworzenia, kilka ślepych zaułków, ale ostatecznie Infected Mushroom wychodzą tu naszym zdaniem obronną ręką - nagromadzenie dźwięków i klimatów może przytłaczać, ale któż im zabroni? Robią sobie ewidentnie to, na co mają ochotę i chwała im za to - założymy się, że znajdziecie tu dla siebie kilka melodii czy motywów, przy których krzykniecie: "Niezłe!". Przyjemności!

Infected Mushroom & Hope 6 - Where Do I Belong


Infected Mushroom - Bass Nipple
Komentarze
 • Jerycho198831 stycznia 2013, godz. 12:54
  Marcinie Astrix to pojedyncza osoba (pewnie myślałeś o Astral Projection) ;)
  Co do tego czteropaku - smakowity jest jedynie ten numer z Astrixem ;) Wydaje mi się, że to właśnie nasz Izraelczyk uratował ten kawałek... Reszta według mnie do kosza, żal patrzeć jak Ci panowie swoją oryginalność zamienili na pseudo skrillexowe dubstepy i inne pochodne tego typu....
 • Marcin Żyski31 stycznia 2013, godz. 12:55
  Zaiste!
 • Breight31 stycznia 2013, godz. 13:12
  Numer z Astrixem fantastyczny!
 • machal31 stycznia 2013, godz. 14:19
  mi tam dobrze wchodził ich album army of mushrooms prawie każdy utwór dobrze bujał na domówkach :) no a tak w ogóle rzeczywiście ten utwór ma niesamowite zwroty akcji cztery utwory w jednym i nie nudzi przez to :) zazwyczaj jak utwór ma powyżej 6 min wiadomo że budowa będzie ta sama wprowadzenie pompka wprowadzenie po raz drugi pompka po raz drugi do widzenia a tu taka niespodzianka XD tak w ogóle każdy utwór jest mega klimatyczny :) zryło mi czachę w dobrym sensie chciałbym z nimi w studio posiedzieć i po prostu popatrzeć jak się wspomagają tworząc takie cudeńka :)
 • Seba211031 stycznia 2013, godz. 15:31
  Kiedyś grali kapitalnie,byli ikoną psy-trance'u,a teraz.....szkoda gadać....
 • UcieX31 stycznia 2013, godz. 15:43
  "Astrix on Mushrooms"
  Świetny bass i odpowiednie szybkie tempo tworzą bardzo porywający klimat.
 • FuDiTraNceBOY31 stycznia 2013, godz. 15:46
  No ladnie jak ja chcialem wrzucic ten temat czy EPke na forum to nie weszlo... Ogolnie popieram zdanie Jerycho i kawalek z Astrixem jest godny uwagi reszta do pieca! Wydaje mi sie, ze kreatywnosc "zainfekowanych grzybow" skonczyla sie na albumie "Legend Of The Black Shawarma", no chyba, ze cos mi umknelo.
 • Straypear31 stycznia 2013, godz. 18:50
  a ja tu słyszę powiew świeżości i polotu wyobraźni, a bynajmniej lekkość w produkcji muzyki ;), porównanie ze Skrillexem moim zdaniem nie na miejscu... , tymbadziej że nowoczesny topowy dubstep mnie nie kręęci kompletnie, (jak i zresztą progressive house z top beatport)
 • Mario31 stycznia 2013, godz. 22:11
  Kawałek z Astrix twardo juz męczę od poniedziałku :D Ciekawe co Paterson na swój album zrobi z Astrix`em
 • CK19861 lutego 2013, godz. 10:46
  To jest prawdziwy Trance jaki powinien leciec na eventach! IN TRANCE WE TRUST!
 • viscaelbarsa1 lutego 2013, godz. 13:23
  dla mnie "Grzybki" były zawsze ciężko strawne ;)
 • Wojtas20085 lutego 2013, godz. 03:03
  Bass Nipple od 4:00 do 4:30 jest świetny :D No i kawałek z Astrixem też zacny!
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (12)