Zmiany, zmiany, zmiany - czyżby w tym przypadku na lepsze? W ostatnich czasach słowo "zmiana" w kontekście stylu muzycznego kojarzy nam się nienajlepiej - w większości przypadków znani i lubiani... 17 UserComments

Powrót starego Axwella?

Artykuł dodano: 13 maja 2013, godz. 14:14
Odsłony: 5020x
Zmiany, zmiany, zmiany - czyżby w tym przypadku na lepsze? W ostatnich czasach słowo "zmiana" w kontekście stylu muzycznego kojarzy nam się nienajlepiej - w większości przypadków znani i lubiani producenci kombinują przy swoich brzmieniach w taki sposób, by być jeszcze szerzej znani i jeszcze bardziej masowo lubiani, co ich starzy fani przyjmują raczej z rezerwą.


Tymczasem Mr Axwell po rozpadzie Swedish House Mafia zaprezentował nam już co najmniej trzy zmiany:

1) zmienił zupełnie znany od zawsze wygląd zewnętrzny
2) zapowiedział wspólny imprezowy projekt z Sebastianem Ingrosso zwany "Departures" (zapraszają przez całe lato do Ushuaia na Ibizie)
3) zaprezentował długo oczekiwany nowy kawałek solowy.

O wyglądzie zewnętrznym nie ma co się rozpisywać, choć trzeba przyznać, że trudno go w tej chwili rozpoznać - długie włosy to był przecież jego znak rozpoznawczy. Projekt "Departures" przynajmniej teoretycznie przyniesie nam niewiele zmian w stosunku do sytuacji SHM - zamiast Steve'a Angello będą tam przecież grali potencjalni kandydaci do zajęcia miejsca w przyszłej odsłonie Szwedzkiej Mafii (Alesso czy Otto Knows), a co za tym idzie królować będzie "szwedzki house".No chyba, że Axwell postanowił wrócić do swojego starego stylu i właśnie w ten sposób będzie grał - można mieć taką nadzieję po przesłuchaniu najnowszego kawałka "Centre of The Universe", który miał swoją premierę w ostatni weekend w audycji Pete'a Tonga. Miłośnicy jego twórczości sprzed SHM powinni być zadowoleni - "remode version" to ukłon w kierunku jego starych numerów i remiksów, często również nazywanych "remode".

Przy okazji to także ukłon w kierunku jednego z housowych klasyków wszech czasów czyli "Knights Of The Jaguar" Rolando, który odcisnął swoje mocne piętno na tym numerze. Tymczasem sam wokal fani Axwella znają już od dawna, bo pojawił się już w jego setach pod koniec 2009 roku, oto dowód:

Axwell Live 2009 - "Centre of the Universe" ID CONFIRMED!! (release 2012)


Tak czy inaczej wersja "remode" jest o tyle zaskakująca, że więcej w niej brzmienia Axwella z lat 2005-2007, aniżeli z big roomowego spektrum dźwięków, obowiązującego w dzisiejszych "szwedzkich" produkcjach. Swoją drogą ciekawe, jak na takiego Axwella zareagują dzisiejsi, młodzi miłośnicy muzyki tanecznej, którzy niekoniecznie znają jego wcześniejsze dokonania. Jak Wam się podoba?

Axwell -- Center Of The Universe Remode Version (Pete Tong Rip)
Komentarze
 • E.F.G.13 maja 2013, godz. 14:23
  bit nawet ok, ale ten wokal jest tragiczny jak dla mnie... strasznie cukierkowy
 • InAffairWithMusic13 maja 2013, godz. 14:32
  niezłe :)
 • 11dante13 maja 2013, godz. 14:36
  wole trance, ale i tak jak dla rewelka ;)
 • pitej13 maja 2013, godz. 14:55
  powrót w wielkim stylu !! mega kawałek katuje go cały czas :) oby w takich klimatach zagrał secika na Sunrise Festival :) juz sie doczekać nie moge :) , co do vokalu mi akurat bardzo podszedł i im wiecej go slucham Tym bardziej sie podoba :)
 • myszuniaaa13 maja 2013, godz. 15:37
  pięknie pędzi!
 • dj_kamol13 maja 2013, godz. 16:39
  No i wreszcie normalny beat a nie jakaś tępa sieka dla amerykanów. Może i popowo ale przyjemnie.
 • UcieX13 maja 2013, godz. 16:44
  Brzmi znakomicie! Taki typowy banger house z 2005 roku, gdzie obok gorących brzmień, płynęła świetna, ale nie prostacka energia. Kapitalny kawałek na lato. Oby Axwell wrócił do takich brzmień jakie jak widać wciąż lubi.
 • Matthew Mourner13 maja 2013, godz. 17:13
  OD razu jak usłyszałem ten numer, to wiedziałem, że Axwell wraca! Ale co do vox'u to zgodzę się z E.F.G
 • Kramon13 maja 2013, godz. 18:01
  Same dobre sprawy na FTB ostatnio lecą :D jakiś dobry miesiąc.
 • artinho13 maja 2013, godz. 18:42
  Obawiałem się, że po rozpadzie Axwell nie wróci do swojego klimatu. Już pierwsze wydawnictwo napawa optymizmem :) Choć mam nadzieję, że współpraca Axwella z Ingrosso będzie się głównie ograniczać do produkcji, bo jeżeli mają też wspólnie grać b2b to obawiam się, że rozpad SHM to czysty zabieg marketingowy, albo dyplomatycze odstawienie Angello, który na każdym livestreamie wygląda jakby był za konsolą za karę!
 • Jerycho198813 maja 2013, godz. 20:54
  Osobiście to nie pogardziłbym wersją dub, bo ten wokal jak dla mnie ciężkostrawny. Może utwór jakoś wybitny nie jest, ale w porównaniu do tego co robił wraz z SHM to dzień do nocy :P
 • M A R E K14 maja 2013, godz. 02:15
  Jeden z moich ulubieńców, ostatnio bardzo mało tworzy tym bardziej każdy jego nowy kawałek przyjmuje z radością. Ten numer bardzo mi się podoba, ale zdecydowanie czekam na wersję bez wokalu (jak będzie) bo sam utwór jest na prawdę dobry, w końcu coś co odnosi się do czasów sprzed wielkiego boomu na muzykę elektroniczną, czekam na więcej takich numerów :)
 • Qtek15 maja 2013, godz. 18:01
  Mam wrażenie, że będzie to hicior :) Również jestem ciekaw wersji bez wokalu.
 • Bia-aSensacja16 maja 2013, godz. 21:55
  ace forever- geniusz to jest pikne!!!https://soundcloud.com/armadamusicofficial/or[...]
 • Didek19 czerwca 2013, godz. 19:52
  Dopiero teraz odsłuchałem. Dobre, Axwell solo trzyma poziom.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (17)