Na Spotify codziennie pojawia się wiele playlist w przeróżnych gatunkach oraz językach. Spora część z nich to składanki stworzone z użyciem produkcji elektronicznych! 0 UserComments

Ponad 2 000 EDM'owych numerów z 2021 roku na jednej playliście

Artykuł dodano: 13 stycznia, godz. 13:26
Odsłony: 647x
Na Spotify codziennie pojawia się wiele playlist w przeróżnych gatunkach oraz językach. Spora część z nich to składanki stworzone z użyciem produkcji elektronicznych. Właśnie w tym artykule chcielibyśmy pokazać Wam jedną z najpotrzebniejszych oraz być można jedną z największych EDM-owych składanek. 


Rok 2021 w muzyce EDM

Ubiegły rok był obfitym czasem, jeśli chodzi o produkcje elektroniczne. Powrót Swedish House Mafii, monopol Davida Guetty oraz rozkwit Joela Corry'ego - tak można opisać miniony 2021. Wielkim hitem stał się utwór amerykańskiego producenta o pseudonimie ACRAZE, który stworzył numer pt. Do It To It.

Szybko zyskał on należytą rozpoznawalność i został jednym z najpopularniejszych utworów elektronicznych. Kompozycja stała się częścią mashupu autorstwa Zedda, gdzie została ona połączona z produkcją z serialu Squid Game.
Ważnym wydarzeniem w ubiegłym roku był wcześniej wspomniany powrót legendarnego szwedzkiego trio - Swedish House Mafii. Na przestrzeni 2021 roku ukazały się ich trzy utwory, w tym jedna kolaboracja z ogólnoświatową sławą - The Weekndem.

W tym roku ukaże się pierwszy album studyjny zespołu o nazwie Paradise Again, na który zostało przygotowanych już ponad czterdzieści produkcji. Długo czekaliśmy na ten powrót, lecz wszystko wskazuje na to, że otrzymamy w najbliższym czasie bardzo starannie skomponowane produkcje.

Warto też po krótce wspomnieć o tym, co działo się na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Skytech po raz kolejny został wybrany DJ-em roku w Polsce, a także wydał z duetem DJ KUBA & Neitan remiks dla samego Tiesto.

Blinders powrócił do STMPD po ośmiu miesiącach nieobecności. OVSKY wylądował ze swoimi produkcjami w wytwórni Monstercat oraz Hexagon, a Sikdope zaznaczył swoją obecność w Spinnin' Records.

Posłuchaj największego hitu imprez 2021 czyli ACRAZE - Do It To It ft. Cherish

Największa playlista EDM-owa w historii?

Użytkownik platformy Spotify o nazwie pxEYES przez cały rok 2021 tworzył playlistę o nazwie NEW EDM 2021. Niektóre utwory na składance mogą się powtarzać, jednak mówimy tu o tysiącach produkcji, a dokładnie jest ich 2117.

Mix trwa 121 godzin, czyli gdybyśmy chcieli jednym ciągiem przesłuchać całą playlistę to zajęłoby to nam około pięć dni. Pojawia się tam prawie każdy bardziej znany twórca muzyki EDM oraz sporo rozwijających się artystów. Oczywiście nie zabrakło naszych rodaków w postaci Sikdope'a czy Skytecha.

NEW EDM 2021 - 120 godzin muzyki elektronicznej 


Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ale nie każdy lubi dubstep przeplatany z trance'm lub house z hardstylem. Dajcie znać czy takie playlisty to dobry pomysł, bo pxEYES tworzy już składankę na 2022 rok!

Sprawdź także:


Zdjęcie: GROMYSZ
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)