Niewielu fanów muzyki EDM, a w szczególności gatunku bass house sądziło, że kolaboracja JAUZA oraz Habstrakta kiedykolwiek nadejdzie. Wreszcie przyszedł czas na oficjalną premierę Like Before! 0 UserComments

Połączenie, którego jeszcze nie było! JAUZ i Habstrakt w piosence "Like Before"

Artykuł dodano: 25 czerwca, godz. 13:00
Odsłony: 797x
Niewielu fanów muzyki EDM, a w szczególności gatunku bass house sądziło, że kolaboracja JAUZA oraz Habstrakta kiedykolwiek się pojawi. Od pewnego czasu ich produkcja promowana była przez największe gwiazdy na rynku, a hype ze strony bassowego społeczeństwa był ogromny. Wreszcie przyszedł czas na to, by oficjalnie przedstawić Wam utwór Like Before. Sprawdźmy jak on brzmi!


Pierwsza taka kolaboracja

JAUZ i Habstrakt funkcjonują na scenie już od dłuższego czasu. Pierwszy z nich jest jedną z najbardziej znanych postaci jeśli chodzi o gatunek muzyki bass house. Jego największymi hitami były np. Rock The Party, Feel The Volume czy Get Down. Jest bliskim znajomym Marshmello oraz naszego rodaka - Sikdope'a. Kilka lat temu założył swoją własną wytwórnię Bite This!, w której Dawid pojawił się jako jeden z pierwszych artystów. Aktualnie JAUZ eksperymentuje z muzyką, jak i przeróżnymi kolaboracjami, bo podczas Ultra Miami 2022 wystąpił on razem z DJ-em o pseudonimie NGHTMRE.

Habstrakt natomiast od samego początku swojej kariery stara się dotrzeć do EDM-owej topki. Mogę w tym momencie powiedzieć, że jest on na jak najlepszej do tego drodze, bo nadal pojawia się on w wytwórniach pokroju Spinnin' Records czy UKF, a oprócz tego wydaje on remiksy dla największy gwiazd w przemyśle czyli np. DJa Snake'a. Warto wspomnieć, że pojawi się on w Polsce, a dokładniej 6-ego sierpnia na festiwalu Goldhill w Brodnicy Górnej koło Kartuz, gdzie wystąpi obok Curbi'ego, projektu Zonderling czy naszych rodaków.

Nigdy wcześniej nie doszło do współpracy na linii Habstrakt - JAUZ. Amerykanin stworzył tylko remiks do piosenki Chicken Soup autorstwa jego francuskiego kolegi i Skrillexa, a poza tym na temat wspólnych projektów tej dwójki nic nie słyszeliśmy. Jednak w końcu nastał dzień premiery piosenki tych DJ-ów. Sprawdźmy jak brzmi Like Before!

Tak brzmiało połączenie JAUZa i Habstrakta pięć lat temu


Ważna premiera w cieniu komplikacji

Jak już wspominałem - JAUZ i Habstrakt są swego rodzaju prekursorami muzyki z gatunku bass house, a pierwsze kroki w przemyśle stawiali dzięki dubstepowym wydaniom. W przypadku Like Before mamy jednak do czynienia z nostalgicznymi dźwiękami, które przez wiele lat można było usłyszeć w produkcjach obu DJ-ów. Bardzo podoba mi się orkiestralna wstawka w połączeniu z gospelowo brzmiącymi wokalami. Muszę niestety zwrócić uwagę na to, że w tej produkcji bardziej wyróżniają się sample z tracków Habstrakta, chociaż może tylko nie potrzebnie się przyczepiam.

Na pewno wiem jedno - Like Before to naprawdę solidna produkcja i jak na pierwszy wspólny projekt JAUZ i Habstrakt spisali się bardzo dobrze. Niektórych zawieść może jedynie mniej energiczny, ale to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Niestety, dla amerykańskiego DJ-a ostatnie dni nie należą do udanych. Mimo, że doprowadził on do wydania jednego z najbardziej pożądanych ID na rynku, to niestety problemy narodziły się w innym środowisku, a mianowicie festiwalowym. 

Z powodu nieprzewidzianych okoliczności Sam musiał odwołać swoje koncerty w Czechach oraz w Austrii podczas Electric Love Festival. Artysta wyraził głęboki żal z tego powody, ale miejmy nadzieję, że przy następnej okazji nie wydarzy się już nic co przeszkodziłoby mu w wystąpieniu u naszych sąsiadów z południa.

Posłuchaj Like Before czyli upragnionej kolaboracji JAUZA i Habstrakta


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)