Ferry tym albumem oficjalnie świętuje swoje 20 lat na scenie muzyki elektronicznej, nie możemy więc nie wziąć udziału w obchodach, choćby ze względu na to wszystko, co zrobił dla muzyki trance... 37 UserComments

Płyta tygodnia: Ferry Corsten

Artykuł dodano: 27 lutego 2012, godz. 14:26
Odsłony: 3842x

Ferry tym albumem oficjalnie świętuje swoje 20 lat na scenie muzyki elektronicznej, nie możemy więc nie wziąć udziału w obchodach, choćby ze względu na to wszystko, co zrobił dla muzyki trance i nie tylko.

Chociaż nie wszystko nam się na tej płycie podoba. „WKND” to średni album, nie wszystko nam się tu podoba. Z drugiej strony w zestawieniu z wieloma innym trancowymi producentami, którzy „zeszli na złą drogę” Corsten mimo wszystko tym albumem spowodował u swoich fanów ulgę. Nawet jeśli romansuje z nowymi trendami, jak w singlowych „Feel It”, „Check it out” czy w tytułowym „WKND”, to beat pozostaje mocny, rdzeń pozostaje trancowy.


No i co najważniejsze – jest tu kilka numerów, które już od pierwszego przesłuchania sprawiają dużo przyjemności i przypominają, że Corsten wciąż potrafi wymyśleć dobrą linię melodyczną – jak w „Not Coming Down”, Let You Go” czy „A Day Without Rain”. Jest też „Brute” z Arminem, kontrowersyjny ale ciekawy „Ain't No Stoppin'” z Benem Hague.

Nie jest to najlepszy w karierze album Ferrego Corstena, ale materiał jest na tyle różnorodny, że powinniście znaleźć tu coś dla siebie. Które numery najlepsze?

http://www.beatport.com/release/wknd/874700


Ferry Corsten - WKND // Get your copy now!

Komentarze
 • Mario28 lutego 2012, godz. 18:31
  Przeglądając FB i po opiniach znajomych wiem jedno ten album jest bardzo różnorodny , kawałki które podobają się moim znajomym to niekoniecznie mi pasują i odwrotnie ;) . WKND z założenia miał trafić do publiczności niekoniecznie związanej z EDM i chyba taki efekt uzyskał . Nie można zapomnieć ,że Ferry nigdy nie był do końca trancowcem dlatego ,nie dziwi mnie aż tyle eksperymentów . Niektóre kawałki trzeba oceniać z większej perspektywy ,a nie tylko stricte Trance :)
 • Adrian Delay28 lutego 2012, godz. 20:47
  Parę kawałków bardzo ładnych
 • marcoss8128 lutego 2012, godz. 21:18
  Snocker: nie najgorszy set (aczkolwiek dużo farmazonów), ID 14 będzie mnie na pewno interesował :)
 • damian94091528 lutego 2012, godz. 22:08
  Mario + za Twoją wypowiedź. 100 % racji. Bardzo podobnie pisałem na forum w temacie z zapowiedzią albumu.
 • MarcoM692 marca 2012, godz. 12:15
  Szkoda że nie nazwał N K W D ;p
 • mefistek4 marca 2012, godz. 13:52
  WKND, Brute i A Day withour Rain, reszta słabo - to nie ten Ferry co kiedyś. Błąd BP że wiele kawałków kategoryzuje jako Trance, chociaż nie tylko w przypadku tego albumu to jest tak "nadginane". Zgadzam się z Mario, Ferry nie był "czystym tranceowcem" a tutaj jak reszta wszedł w wolniejsze i housowe brzmienia :/ Ja tego nie kupuje.
 • Pablo6436 marca 2012, godz. 15:05
  Take Me wymiata :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (37)