Wytwórnia Svena Vatha hucznie świętuje dokładnie 100. wydanie! Hucznie, zważywszy na listę zaproszonych gości - producentów. Wśród nich Ricardo Villalobos, Timo Maas, Extrawelt, Nick Curly, Loco Dice. 5 UserComments

Płyta tygodnia: Cocoon 100! Jest polski akcent

Artykuł dodano: 11 września 2013, godz. 08:08
Odsłony: 3691x
Wytwórnia Svena Vatha hucznie świętuje dokładnie 100. wydanie! Hucznie, zważywszy na listę zaproszonych gości - producentów. Wśród nich Ricardo Villalobos, Timo Maas, Extrawelt, Nick Curly, Loco Dice, Pig & Dan, Secret Cinema, Legowelt, Minilogue i wielu innych! 

Setny winyl Cocoona to aż 18 utworów! To aż dwa CD i aż trzy analogi. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów stajni Svena i nie tylko - każdy z artystów prezentuje dobry poziom, a niektóre pozycje to prawdziwe perły! Już sam początek uwodzi - rarytas w postaci numeru Villalobosa trudno nazwać powalającym, ale nieźle wprowadza w klimat. Lawrence stawia na funkowy bas, Nick Curly zaskoczył płynącym, progresywnym numerem, Loco Dice wprowadził w trans również dzięki psychodelicznym wstawkom, Recognition (czyli Jacek Sienkiewicz) pociągnął dalej nieoczywisty wątek, proponując wycieczkę w muzyczne głębiny...


Czytelniejszy przekaz i prostszy groove Extrawelt wprowadza trochę światła, Pig & Dan jako pierwsi w zestawie proponują muzykę techno, do pieca następnie dorzucają Secret Cinema, mocno rytmicznie podkręca imprezowy klimat Andre Galluzzi, zaskakująco skoczny jest kolejny na liście Dominik Eulberg. Mocne i mroczne wrażenia otrzymujemy od Electric Rescue, Dundov z Tresherem stawiają na atmosferę, Legowelt na brud i wyładowania, a Minilogue na podróż do wnętrza Ziemi...


Na zakończenie są jeszcze deepowy i zmysłowy Popof, jeszcze głębszy i surowy Frank Lorber, a także nieco irytujący, acz niewątpliwie charakterystyczny epilog w postaci produkcji Timo Maasa (czyli Martina Buttricha?). Reasumując "Cocoon 100" to naprawdę sporo dobroci, każdy miłośnik technicznych dźwięków w nieco głębszej odsłonie znajdzie tu coś dla siebie. Nie jesteśmy pewni, czy kupilibyśmy potrójnego winyla z tym materiałem, ale w mp3 na pewno zaopatrzyć się warto. Na wielu różnych imprezach ten zestaw może być bardzo przydatny. Miłego słuchania, najlepiej wieczorem i na słuchawkach!

P.S. Omawiając kolejność odnoszę się do wersji Beatportowej, bo jak widać poniżej, na fizycznym CD wygląda to trochę inaczej.
Spis utworów:

CD 1 
1. Lawrence - Serpentine
2. Ricardo Villalobos - Arild
3. Nick Curly -- When The Wild Horse
4. Sante & Frank Lorber -- No More feat. Alland Byallo
5. Legowelt -- In The Dawn Of Light
6. Minilogue - Kana
7. Gregor Tresher & Petar Dundov -- Superconductor 
8. Extrawelt - Windschatten

CD 2 
1. Popof - Hangover
2. Andre Galluzzi & Dana Ruh - Beetle
3. Timo Maas -- Pop A Bubble Flat
4. Loco Dice -- Slow Moves
5. Dominik Eulberg -- Das Ibizenkische Wohlfühlaroma
6. Pig & Dan -- Lonely Symphony
7. Secret Cinema - Supertek
8. Electric Rescue -- Invisibles Activists 
9. Recognition -- 100 Times

COCOON 100 - COR12100


Ricardo Villalobos - Arild / Original Mix [Cocoon Recordings]
Nick Curly - When the Wild Horse [Cocoon]
Extrawelt - Windschatten (Original Mix)

André Galluzzi & Dana Ruh - Beetle [COR12100DIGITAL]
Dominik Eulberg - Das Ibizenkische Wohlfühlaroma (Original Mix)

ODSŁUCH WSZYSTKICH FRAGMENTÓW:

http://www.beatport.com/release/cocoon-100/1143210# 


Komentarze
 • mospin11 września 2013, godz. 14:06
  Skąd jak skąd ale z Cocoona można wszystko w ciemno brać :-)
 • budi2211 września 2013, godz. 17:22
  co jak co, ale te kompilacje cocoona niczego ciekawego nie wprowadzają. zbyt zróżnicowane stylowo, w większości nudne.
 • wojciecho11 września 2013, godz. 23:32
  Super,juz zamowilem winyle..Cocoon to najlepsza marka!! Ricardo Villalobos chyba numer1 na plycie,zreszta to jeden z lepszych dj'ow na tym globie to nie ma co sie dziwic ze swietna produkcja.. Boze w mp3 trzeba sie zaopatrzyc?Kto to pisze? Kupujcie winyle ludziska!!!
 • artinho11 września 2013, godz. 23:54
  Co do kompilacji to jestem zawsze jedynie pewien Defected, bardzo często Toolroom, co do reszty najpierw robię przesłuch i biorę się również i za tą :)
 • powered9013 września 2013, godz. 23:53
  To jest klimat :) Wczoraj wróciłem z Ibizy i nie dane było mi zawitać na Cocoon w Amnesi ale byłem między innymi na Music On Marco Caroli. To co tam zobaczyłem przerosło moje wyobrażenie na temat muzyki i oddziaływania jej na ludzi. Polecam każdemu taki wypad niszczący głowę ;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (5)