Rozpoznając wagę Ibizy jako magnetycznego raju imprezowiczów oraz jako niezwykłej platformy dla najlepszych światowych talentów, warto zajrzeć do najlepszych klubów tej wyspy gdzie zanotowano kilka niezwykłych instalacj 45 UserComments

Pioneer Pro DJ na Ibizie

Artykuł dodano: 18 stycznia 2006, godz. 22:25
Odsłony: 31253x

Rozpoznając wagę Ibizy jako magnetycznego raju imprezowiczów oraz jako niezwykłej platformy dla najlepszych światowych talentów, warto zajrzeć do najlepszych klubów tej wyspy gdzie  zanotowano kilka niezwykłych instalacji.
Niewątpliwy raj klubowiczów jakim jest Ibiza, staje się doskonałym miejscem na przedstawienie najnowszych profesjonalnych rozwiązań cyfrowych dla DJ-ów, a oczywiście Pioneer wiedzie prym w tej dziedzinie.
Na Ibizie, światowej klasy kreatorzy clubbingu, integrują najnowszej generacji sprzęt cyfrowy, wpływając na ekspertów branży nagłośnieniowej, DJ-ów po właścicieli / managerów klubów, a te nowoczesne i trwałe instalacje naprawdę robią wrażenie.


W wilgotnej atmosferze Ibizy przyjrzeliśmy się bliżej wybranym projektom:

 


Cafe Mambo: www.cafemamboibiza.com

Już 11 rok z rzędu Cafe Mambo jest ulubionym barem przed-klubowym ulokowanym na bulwarze San Antonio. Idylliczne miejsce spotkań, dzięki swojemu brzmieniu jest cudownie łagodny za dnia a gdy słońce zachodzi, gości szereg światowej klasy  DJów włączając w to program 1-szego DJ-a BBC Radio 1 – Pete’a Tong’a – Essential Selection, który jest na żywo nadawany z Mambo w czasie letnich miesięcy.
W Mambo, stanowisko DJ-a wychodzi na morze i tysiące uśmiechniętych twarzy i brązowych ciał na plaży. Korzystając z głośników-monitorów VMB na stanowisku oraz profesjonalnych głośników Mackie w najważniejszych miejscach baru, instalacja stanowiska w Mambo składa się z miksera Pioneer DJM-1000 efektora EFX-1000 i odtwarzacza CDJ-1000.

Właściciel Cafe Mambo - Javier Anadon: „Tutaj grywają najlepsi na świecie DJ-e włączając Ericka Morillo i Rogera Sancheza. Gdy zapytałem ich o zdanie zasugerowali Pioneer’a, więc jestem niezwykle szczęśliwy instalując produkty Pioneera do ich użytku. Mogąc gościć najlepszych wykonawców jak Pete Tong i David Morales, należy zadbać o to żeby byli zadowoleni ze sprzętu na którym grają.”

 

Manumission: www.manumission.com

Niezwykłe miejsce jakim jest Manumission otwiera się w poniedziałki przy Privilege obok San Rafael. Manumission jest największą i najhojniejszą propozycją rozrywki na wyspie gdzie wchodzi ok. 10 000 imprezowiczów. W przepastnej sali głównej do stanowiska DJ-a dochodzii się po kładce nad basenem. Tutaj zintegrowane z systemem nagłośnienia – JBL – są odtwarzacze Pioneer DVJ-X1 i mikser DJM-1000.

Po 11 eksperymentalnych latach obfitujących  w różne legendarne koncepcje z muzyką elektroniczną i na żywo, współzałożyciel klubu Manumission – Andy McKay zdecydował się na korzystanie z możliwości audio-wizualnych jakie oferuje DVJ-X1. „Nasza cała filozofia opiera się o przenikanie i fuzję. Prezentujemy filmy, przedstawienia artystyczne, muzyczne oraz DJ-ów. I wszystko to razem.
DVJ-X1 jest produktem na który czekaliśmy na długo zanim stał się rzeczywistością – był czymś czego aktywnie poszukiwaliśmy – po czym pojawi się i okazał się fantastyczny. Oznacza to że możemy również synchronizować obraz, co chcieliśmy uczynić od lat...” mówi McKay.

McKay kontynuuje: “To zabójcza aplikacja na swoje czasy. Myślę że to tylko początek i mogę sobie tylko wyobrazić dokąd to zmierza, ale uważam że to fantastyczny produkt.”

Pacha: www.pacha.com

Świętując 32 sezon działalności w tym roku, Pacha jest najbardziej tradycyjnym klubem nocnym na Ibizie, a jego kwitnący duch ma światową renomę. Hotel, czasopismo, restauracje zalicza się do wielu działalności Pachy, podczas gdy niezwykłe miejsce spotkań dorobiło się już 20 koncesji na całym świecie.

Pacha Ibiza ma unikalne brzmienie – możesz poczuć głębię basu, ale zarazem możesz wciąż rozmawiać. System dźwiękowy Sonivisa składa się z 80 głośników satelitarnych dookoła głównej sali oraz w obszarze dla VIP-ów wraz z dodatkową koncentracją dookoła parkietu. W podniesionym stanowisku DJ-a górującym nad parkietem zainstalowano mikser Pioneer DJM-1000, efektor EFX-1000 oraz odtwarzacz DVJ-X1. „Pewnym było, że będziemy zmieniać mikser, który posiadaliśmy już od 20 lat i że zdecydujemy się na najnowszą i najlepszą propozycję” powiedział dyrektor programowy klubu – Mark Netto.

Netto dodaje: “Użytkownicy preferujący pokrętła są szczęśliwi, jak również i zwolennicy suwaków, którzy lubią odtwarzać CD lub Ci którzy lubią dużo korzystać z nowego EFX-1000 też są zadowoleni. Suwaki, pokrętła – DJM-1000 ma wszystko tak więc nie trzeba zmieniać miksera... Nie mieliśmy żadnych problemów w tym roku – rewelacja.”

Dyrektor marki Pacha, Danny Whittle, potwierdza: “Szczerze mówiąc każdy DJ zakochał się w tym mikserze. To takie proste... i tak samo w sali Global Room [wraz z DJM-909 i CDJ-1000] ponieważ DJe hip-hop również są za Pioneerem, tak więc to działa naprawdę dobrze!”

Wykorzystując audiowizualną technologię DVJ-X1, impreza Sandera Kleinenberga Everybody! Stała się kolejnym sukcesem w Pacha tego sezonu. “To całkiem nowe zjawisko dla ludzi  widzą i  reagują” powiedział Netto. “Faktycznie dodaje to wiele do nocy…”
 

 


Space: www.space-ibiza.es

Nagrodzone miejsce znajdując się w Playa d'en Bossa, Space obchodziło 16 urodziny w tym roku. Nazwa równoznaczna z doskonałością, uznany klub Space stale rozwija się wraz z niezwykłym miksem klubowym jaki zapewnia. Dzięki niezwykłym imprezom i najwyższej klasy DJ-om przyciąga oddaną, międzynarodową publiczność. Od nocy w ciemnej dyskotece do dnia na przestronnych tarasach, niezwykły system nagłośnienia Blue Box korzysta z najnowszej technologii Funktion-One. Na stanowiskach DJ-ów klubu Space, a zwłaszcza na nowym tarasie i w dyskotece zainstalowano miksery DJM-1000, odtwarzacze DVJ-X1 oraz efektory EFX-1000. Hugo Quintanilla Cons, który prowadzi biuro Blue Box na Ibizie mówi: “Właściciel, Pepe Rosello, uwielbia brzmienie, nagłośnienia, a tłumy uwielbiają nowy taras. Promotorzy We Love są najlepsi i zawsze skupiają się na nagłośnieniu. Wszystko brzmi i  wygląda perfekcyjnie...”

Dyrektor klubu Space, Fritz Pangratz, podobnie uważa: “Od DJM-1000 do DVJ-X1 i EFX-1000, wszystko jest dla nas jak najbardziej pozytywne… Ponieważ lubimy być liderami na rynku, musimy współpracować z wiodącym na rynku producentem sprzętu DJ. Wszyscy DJ-e wypowiadają się o stanowisku w najlepszych słowach tak więc jesteśmy zadowoleni z użytkowania sprzętu Pioneera...”
Quintanilla Cons z Blue Box, który spędził najwięcej czasu w stanowisku DJ-a dodaje: „Zauważyłem że efektor EFX-1000 brzmi jeszcze lepiej niż EFX-500, a odzew od różnych DJ-ów był znakomity. Wraz z udoskonalonymi wejściami/wyjściami zapewnia niezwykle szeroki wybór profesjonalnych efektów wykonawcom grającym w Space.”

Radosne czasy. Żeby nadążyć za ewolucją klubbingu – jako przygodą, rozrywką, wizjonerskie kluby Ibizy mocno wdrażają nowe technologie cyfrowe DJ. Cieszcie się muzyką!

Więcej informacji na temat legendarnych miejsc na Ibizie:
www.cafemamboibiza.com
www.manumission.com
www.pacha.com
www.space-ibiza.es

 

Więcej informacji na temat produktów Pioneer Pro DJ: www.djsounds.com

 

Komentarze
 • RafałS.19 stycznia 2006, godz. 15:28
  ibiza jest fajnym miejscem na ziemi a pionki są fajnym sprzetem dla ziemian :)
 • LuqE19 stycznia 2006, godz. 15:42
  pacha ma genialny wstroj :) nie ma co...
 • djVarious19 stycznia 2006, godz. 15:58
  na mnie największe wrażenie robi klub Amnesia na Ibizie:D klimatem nie ma sobie równych imprez :> www.amnesia.es
 • Raptorek19 stycznia 2006, godz. 17:02
  DJM 1000? Hmmm... No fajnie, ale dlaczego nie Xone:92? Zdaje się, że z DJM 1000 będzie tak jak z 600-tką przez długi czas - nie ważne, że są lepsze konstrukcje. Ważne, że to Pioneer... Inna sprawa, że w dziedzinie miksowania video to, nie licząc oczywiście DVJ-1, Pioneer jest moim zdaniem daleko w tyle za Numarkiem...
 • DJ Drastic19 stycznia 2006, godz. 18:32
  No Pionek jeszcze rządzi ale powoli rynek opanowuje firma Denon która robi nowocześniejsze, trwalsze i tańsze produkty w stosunku do Pionerr'a...
 • MhoMuse19 stycznia 2006, godz. 21:27
  Dlaczego u nas nie ma takich klubow???Odpowiedz jest bardzo prosta....bo sa budowane i nastawianie sie wylacznie na zbijaniu ogromnej mamony,a tam buduje sie kluby wylacznie z pasji do muzyki akasa jest na drugim miejscu....
 • Irek8220 stycznia 2006, godz. 04:28
  gravi... ibiza to nie polska. oni maja takie imprezy bo na nich zajebiscie zarabiaja. tam jest zawsze goraco i ladnie i od zajebania turystow... wiec taka impreza istnieje bo ma popyt.
 • c-tite20 stycznia 2006, godz. 13:01
  DJV-X1, hmm, moim zdaniem na razie bajer kompletnie nie przydatny dla DJów jeżeli chodzi o możliwość odtwarzania video, dlaczego? po prostu nie ma do tego odpowiednich teledysków, bo nikt przecież nie robi video dłuższych niż 3 minuty, poza tym do większąści kawałków w ogóle nie ma teledysków, ewentualnie jak ktoś gra czarną muzę, pop itp. to może być, ale tak to bez sesnu, co innego VJe, chociaż taki sprzęt tylko do wizualizacji jest troche drogi, tym bardziej, że potrzeba 2 sztuki + mikser, pracowałem na DJV-X'ach (+ 3 telebimy) 3 miesiące i nie zaskoczyły mnie, same przejścia pomiędzy video są słabe, fajne są za to skrecze i reszta rzeczy które można zrobić z teledyskiem:)
 • DJ Toca21 stycznia 2006, godz. 16:08
  co bede duzo gadal, sprzet jak marzenie, kluby jeszcze bardziej...pozdro 4 all
 • Big_Mumin21 stycznia 2006, godz. 18:48
  Co do wypowiedzi DJ'a ChiksaLavy - strasznie mnie ciekawi gdzie pracowałeś na tych odtwarzaczach?? Bo chyba nie w polsce ( z tego co wiem u nas w kraju takowe odtwarzacze posiadają tylko 2 kuby znanej sieci dyskotekowej ).
 • t-rancer22 stycznia 2006, godz. 18:21
  co tu dużo pisać, wypas i tyle, ja chcę na Ibizę:)
 • c-tite23 stycznia 2006, godz. 00:44
  do Big_Mumin: grałem na DJV-X1 w vanilaclub szczególy odnośnie sprzętu http://www.vanilaclub.pl/oklubie.htm
 • kowalus23 stycznia 2006, godz. 00:59
  od poczatku ten dvj x1 wydawal mi sie abrdziej jako lans niz przydatna rzecz z punktu widzenia dj'a
 • Davidoff100023 stycznia 2006, godz. 10:14
  Sprzęt pionka to standard we wszystkich klubach i na wszsytkich imprezach, jest niezawodny. Moim zdaniem z CD playerów to pionki MK II 1000 są najlepsze :D
 • Mu$lik23 stycznia 2006, godz. 11:02
  ibiza nie ma w sobie rownych_ wypas sprzet< wypas kluby i wypas imprezy< pogoda wciaz dopisuje
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (45)