Pewnie znaczna część z Was powinna kojarzyć P.A.F.F.-a z jego twórczości z polskimi raperami. Jeśli nie – pozwólcie, że przedstawię Wam jego postać! 0 UserComments

P.A.F.F. i Shimz wyprodukowali utwór Toma Swoona. Pytanie, czy tylko jego?

Artykuł dodano: 29 lipca, godz. 14:54
Odsłony: 1219x
Pewnie znaczna część z Was powinna kojarzyć P.A.F.F.-a z jego twórczości z polskimi raperami pokroju Popka czy samego Malika Montany. Sam do pewnego momentu nie byłem przekonany o skali jego dorobku muzycznego. Teraz wiem jednak, że Paweł jest aktualnie niedoceniany na polskiej scenie. Pozwólcie, że przedstawię Wam jego postać. 


Hidden gem polskiej elektroniki?

P.A.F.F. to producent z Wrocławia, który na scenie muzycznej funkcjonuje od 17. roku życia. Jego największym hitem jest aktualnie utwór o nazwie Piątek, gdzie pojawiły się takie gwiazdy jak np. Malik Montana, Young Igi czy Mr. Polska. Warto wspomnieć, że w przeszłości Paweł nie zamykał się tylko w sferach muzyki elektronicznej, ale również produkował bity dla takich raperów jak np. Kali, zespół Firma, Deys i duetu Dwa Sławy.

Paweł pojawiał się również na takich kanałach jak Trap Nation czy TrapMusicHDTV, gdzie jego nie do końca poważny kawałek San Escobar zdobył całkiem pokaźną sumę wyświetleń, a dokładniej ponad dwa miliony. Jednym z jego najbardziej udanych projektów był oczywiście alias unitra_audio, gdzie tworzył trapowe remiksy kultowych polskich hitów i nie tylko. Swoją produkcją pt. Blacknite rozpoczął polską manię na gatunek synthwave, a innymi niezależnymi kompozycjami z tego projektu zachwycił niejednego słuchacza sceny indie electronic.
P.A.F.F.-a określano artystą-kameleonem, bo czego by się nie podjął, zawsze udawało mu się pozostawić po siebie dobre wrażenie. Synthwave, trap, dubstep, a ostatnio nawet eurotrance rodem z VIVA Polska  przy takich gatunkach pracował Paweł. Swoją szeroką wiedzę na temat produkcji muzycznej wykorzystał na rynku międzynarodowym, gdzie pracował np. z zespołem Major Lazer i Salvatore Ganaccim. Teraz pytanie  dla kogo tworzył jeszcze P.A.F.F.?

Synthwave rodem z Polski, czyli unitra_audio w piosence Blacknite

P.A.F.F. podąża za trendem!

Ostatnim trendem na scenie producenckiej jest tworzenie shortów na YouTube przedstawiających produkcje, nad którymi pracował dany artysta, a my nawet nie mieliśmy o tym pojęcia. W Polsce podjął się tego właśnie Paweł i powiem szczerze, że trochę nas zaskoczył!

Wychodzi na to, że współpraca z polskiego producenta z artystami zespołu Major Lazer była bardzo ścisła. Przekonaliśmy się o tym ramach projektu pt. Sunrise, na którym znaleli się Jillionaire, Fuse ODG oraz Fatman Scoop i tak  P.A.F.F. pomagał wyprodukować ten utwór. Jest to jedna z wielu produkcji, którą stworzył, bo sam umieścił w opisie shorta, że jest to dopiero część pierwsza. Bardzo ciekawym odkryciem było to, że Paweł ze swoim kolegą po fachu, Shimzem, stworzył remiks Toma Swoona dla Sarsy.

Tak! Wygląda na to, że P.A.F.F. i Shimz odpowiedzialni są za produkcję Toma Swoona Zapomnij mi dla Sarsy. Warto w tym miejscu powiedzieć, że wspomniany kolega Pawła również jest producentem muzycznym i podobnie jak on stawiał kroki w muzyce rap i pomagał takim artystom jak np. Major SPZ, Kasia Popowska czy Popek. Shimz miał też epizod na kanale Bass House Music, gdzie z dawnym aliasem Guya Arthura, ak9, pojawił się w ramach premiery numery Weapons of Choice. Nieźle to wszystko zagmatwane!

To nie Tom Swoon! To P.A.F.F. i Shimz stworzyli ten remiks!


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)