Jakiś czas temu środowisko muzyki elektronicznej zelektryzowała wiadomość o planowanej biografii Avicii'ego. Już teraz poznaliśmy wszystkie szczegóły. Dowiedz się więcej! 0 UserComments

Oficjalna biografia Avicii'ego już dostępna, sprawdź szczegóły

Artykuł dodano: 17 listopada 2021, godz. 14:41
Odsłony: 654x
Jakiś czas temu środowisko muzyki elektronicznej zelektryzowała wiadomość o planowanej biografii Avicii'ego. Już teraz poznaliśmy wszystkie szczegóły. Dowiedz się więcej!


Avicii jako szwedzka legenda

Tim Bergling znany nam bardziej jako Avicii bez wątpienia może być określany mianem legendy. Cztery lata - tylko tyle zajęło mu zdominowanie sceny muzyki elektronicznej. Jego utwory cechuje wysoka dynamika i chwytliwe linie melodyczne przez co artysta bardzo szybko zyskał miano mistrza w tworzeniu melodii.

Niemalże każdy utwór wydany przez Szweda zyskał miano szlagieru. Nie powinno dziwić więc, że licznik na serwisach streamingowych pod jego utworami Waiting for Love czy Wake me Up oscylował czy nawet przekraczał granicę miliarda wyświetleń.

Jednak jakże piorunująca kariera producenta miała drastyczny koniec. Pod koniec kwietnia 2018 roku świat obiegła bowiem dramatyczna  informacja o śmierci Berglinga. Prawdopodobnie przez wzgląd na to wydarzenie już teraz mamy możliwość zapoznania się z jego biografią.

Avicii - Wake Me Up, posłuchaj

Tim - The Official Biography of Avicii

W miniony wtorek (tj.16.11.2021) miała miejsce oficjalna premiera biografia Avicii'ego. Jej autorem jest wielokrotnie nagradzany szwedzki dziennikarz Måns Mosseson. Mówiąc kolokwialnie publicysta "odwalił kawał dobrej roboty", udało mu się bowiem otrzymać dostęp do prywatnych notatek Tima. Całość wzbogacają również liczne wywiady z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi artysty.

Mosseson przedstawia nam uczuciową stronę życia DJa. W biografii przeczytamy jednak również o życiowych rozterkach i zmaganiach Avicii'ego. Poznając szczegóły życia producenta będziemy mieli okazję poznać go jak jeszcze nigdy dotąd.

Warto zaznaczyć, że środki zdobyte poprzez wydanie książki zostaną przekazane na Fundację Tima Berglinga skupiającej się na zdrowiu psychicznym, obszarach związanych ze zmianami klimatycznymi czy ochroną przyrody i zagrożonych gatunków. Niech nie będzie to jednak jedyny powód motywujący nas do zakupu dzieła. Jak ekscytuje nas oficjalny komunikat prasowy książki:

 Jest prawie niemożliwe, aby pojąć, jak duży wpływ wywarł Tim Bergling, zarówno na całą branżę muzyczną, jak i na jego fanów na całym świecie. Måns Mosesson podróżował śladami Tima po całym świecie, od ulic jego dzieciństwa w Sztokholmie, po Miami, Ibizę i Los Angeles, aby zapewnić dogłębny i wielowymiarowy obraz życia i twórczości Tima

Książkę można kupić już teraz w licznych punktach sprzedażowych w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Norwegii, Węgrzech, Niemczech i wielu innych krajach które sprawdzicie na oficjalnej stronie internetowej. By w przyszłości zobaczyć więcej artykułów o Avicii'm zaobserwujcie profil FTB na Facebooku!

Avicii - Hey Brother 

Sprawdź także


fot. Sean Eriksson
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)