Wczoraj przed południem (prawie już 50-letni) Westbam zaprezentował światu swój nowy projekt, który nazywa się I-BAM. Chodzi o kawałek „I Lost My iPhone”, do którego nakręcono już teledysk. „Do the iPhone dance!”! 21 UserComments

Nowy projekt Westbama

Artykuł dodano: 24 listopada 2011, godz. 12:02
Odsłony: 6064x

Wczoraj przed południem (prawie już 50-letni) Westbam zaprezentował światu swój nowy projekt, który nazywa się I-BAM. Chodzi o kawałek „I Lost My iPhone”, do którego nakręcono już teledysk.

„Do the iPhone dance!” napisał Westbam do swoich fanów, sprawdźcie uważnie teledysk, a będziecie wiedzieli o co chodzi. Z kawałkiem mają szansę utożsamić się tysiące ludzi z całego świata, którym zdarzyło się zgubić swojego iPhone'a, co, jak zapewnia Westbam, jest „luksusowym i drogim hobby”.

Sam numer jest niezwykle minimalistyczny i oparty na motywie zsamplowanym z wielkiego i jak się okazuje nowatorsko brzmiącego przeboju Prince'a pochodzącego z 1986 roku. Jak wiadomo czasem trzy dźwięki na krzyż plus pomysłowo dorzucony wokal mogą starczyć i tak jest też tutaj. Genialna prostota. Proste, ale nie prostackie. Niepozorne, ale skuteczne. Jak Wam się podoba?

Komentarze
 • vanhool24 listopada 2011, godz. 19:14
  Kawałek ewidentnie zrobiony dla śmiechu, ot taka zabawa dźwiękiem, nudziło się człowiekowi a zapewne niedawno zgubił iphone'a :)
 • artinho24 listopada 2011, godz. 20:00
  Jak się słucha słodkich zamulaczy, to nie dziwne, że się nie podoba, ja rozumiem, bo nie każdemu musi, ja miałem lat kilka gdy słuchałem muzyki z Loveparade czy Mayday i Westbama pamiętam od najmłodszych lat i mam sentyment to tego typu utworów, więc ode mnie leci okejka!
 • ciapek924 listopada 2011, godz. 22:09
  Słabizna na maxa!!
 • toudi2624 listopada 2011, godz. 23:15
  arthino ja byłem na jego występach w 1998 roku i to co teraz robi to nawet muzyką nie można nazwać,,,ot co włączam sobie dwa loopy i gadam do nich-"I loose my Iphone"-no sorry to ma być dobre?no śmiech na sali.....Westbam po 2005 muzycznie R.I.P.....
 • artinho25 listopada 2011, godz. 17:43
  @toudi, rację masz, chodzi mi bardziej o klimat numeru niż sam numer, ja po prostu mam sentyment do tego typu produkcji...
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (21)