Jeśli pamiętacie "Sun In The Winter" Maxa Grahama w remiksie Estivy i od tego czasu nie obserwowaliście twórczości obu panów, na pewno będziecie zaskoczeni klimatem ich nowego utworu - "Generation". 5 UserComments

Nowa 'Generacja' uznanych producentów!

Artykuł dodano: 7 lutego 2017, godz. 11:20
Odsłony: 4028x
Pamiętacie utwór Maxa Grahama z wokalistką Neev Kennedy pt. "Sun In The Winter", wydany przez Coldharbour Recordings w 2010 roku? To właśnie wtedy po raz pierwszy zetknęły się muzyczne ścieżki Kanadyjczyka z Holendrem Stevenem Baanem, znanym pod aliasem Estiva, który zremiksował wspomniany numer. Od tego czasu wiele się zmieniło - obaj panowie odeszli od charakterystycznych dla siebie rytmów, by wgłębić się w świat Techno lub Progressive House. Dziś powracają z pierwszym wspólnym kawałkiem, promującym najnowszą kompilację Grahama - "Cycles 8".
Siedem lat temu Estiva tworzył produkcje, które - pod względem stylu - mogliśmy stawiać obok takich projektów jak Cosmic Gate czy First State (Progressive Trance w połączeniu z 'elektrycznym' zacięciem). W tym samym roku, Max Graham wydał swój debiutancki (i jak dotąd jedyny) album pt. "Radio", na którym dominowały utwory w stylu Progressive Trance. Chyba nikt, widząc i słysząc taki stan rzeczy, nie spodziewał się tego, co zastaniemy na początku 2017 roku.

Max Graham feat. Neev Kennedy - Sun In The Winter (Estiva Radio Edit) + Lyrics


Max Graham - Radio (Artist Album)


Obaj panowie rozpoczęli poszukiwania nowych dla siebie dźwięków. Steven Baan - jak wielu producentów - rozpoczął romans z bigroomowymi (z tego czasu najmilej wspominam solowy numer "Dinodrums") oraz pop-trance'owymi singlami dla Enhanced Music. Przyjemną odskocznią był oficjalny remiks dla Super8 & Tab i Julie Thompson do numeru "Patience", wydany w maju 2015 roku.

Estiva - Dinodrums (Original Mix) [OUT NOW]


Super8 & Tab feat. Julie Thompson - Patience (Estiva Remix)


Na kolejny przełom w karierze Holendra czekaliśmy do następnego roku. W kwietniu premierę miała pierwsza EP-ka dla Statement! Music (wytwórni Rubena de Ronde, należącej do Armada Music) "Overwatch / Darcode", na której Estiva zaprezentował zamiłowania do Progressive House (a zwłaszcza klimatów przypominających styl Erica Prydza) oraz Techno (w tym miejscu polecam sprawdzić kawałek pt. "Stiekem").

Estiva - Stiekem (Extended Mix)


Po dziewięciu latach działalności (2006-2015), Max Graham zakończył żywot labelu Re*Brand i dołączył do sporej grupy artystów, które przeszły z Armada Music do Black Hole Recordings. W czerwcu 2015 roku poznaliśmy nową wytwórnię Kanadyjczyka pod skrzydłami holenderskiej firmy - Cycles (swoją nazwę wzięła od serii kompilacji oraz audycji radiowej Grahama). Od tego czasu jego oryginalne produkcje są utrzymane w klimatach Progressive House i Techno, lecz nie zapomina on o swojej przeszłości, co potwierdził w kawałku "Moonchild" (wydanym w maju zeszłego roku).

Max Graham - Redemption [Cycles]


Max Graham - Moonchild [Cycles]


W Cycles, Max Graham skupił się na wydawaniu własnych utworów oraz remiksów przygotowanych, m.in. przez Alexa Di Stefano, Tima Pennera czy Solid Stone'a (ten ostatni jest jedynym artystą, który - poza założycielem labelu - wydał w nim autorską EP-kę).

Już sama tracklista najnowszej kompilacji Maxa Grahama "Cycles 8" pokazała nam, że Estiva jest obecnie jednm z ulubionych twórców Kanadyjczyka. Obok ich kolaboracji (o której za chwilę), na krążku znalazły się: ekskluzywny remiks Holendra do "One Hundred" Grahama oraz wspominany już solowy numer "Stiekem".

Max Graham - One Hundred (Estiva Remix)


"Generation" to mroczny i mocny kawałek obu bohaterów artykułu. Wydany został w dwóch wariantach: Club Mix oraz fenomenalnym Breakbeat Mix z rozbudowanym breakdownem, w którym użyto - jak sama nazwa wskazuje - breakbeatowych elementów. Mimo zamiłowań Maxa i Stevena do techowych dźwięków, zostałem miło zaskoczony tak dynamicznym brzmieniem ich współpracy.

Max Graham & Estiva - Generation (Club Mix) [Cycles]


Max Graham & Estiva - Generation (Breakbeat Mix) [Cycles]


Singiel "Generation" dostępny jest od 6 lutego wyłącznie w sklepie Beatport:
http://www.beatport.com/release/generation/1932338

Podoba Wam się ich połączenie sił? Która wersja wyszła lepiej? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.
Komentarze
 • mefistek7 lutego 2017, godz. 13:13
  Bardzo fajna jest breakbeatowa wersja "Generation" ;) A tak w ogóle to jeszcze warto dodać epizod Estivy z okolic roku 2007-2009 gdzie zaczął wydawać dla Enhanced. "Strawberry fields" - pamiętam że utkwił, i do dzisiaj mam go w głowie, trochę takiego brzmienia mi brakuje u Steven'a.
 • Paweł Knychas7 lutego 2017, godz. 11:31
  One hundred w remixie estivii wymiata... ogolnie polecam guestmix grahama z abgt 217
 • marcin_piatkowo7 lutego 2017, godz. 11:18
  bardzo dobry wałek ??
 • CK19867 lutego 2017, godz. 17:42
  Sprawdza sie prawidlowosc ze im muzyka jest mniej modna tym jest lepsza, big room i trance sie wszystkim przejadl nie ma z tego juz kasy wiec wracaja do korzeni i robia mroczne progressy i dobry trance.
 • Adrian Bobrowski7 lutego 2017, godz. 17:37
  Ja to Estive szanuje za Les Fleurs. ????
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (5)