Niektórzy dobrze wiedzą, że Krzysztof z Adamem mają wiele wspólnego – obaj są z Poznania (stąd pozwoliliśmy sobie na poznański obrazek), w dawnych czasach wspólnie robili muzykę (zupełnie nietrancową) 11 UserComments

Nitrous Oxide vs. Adam Kancerski!

Artykuł dodano: 13 września 2012, godz. 09:48
Odsłony: 5226x
Niektórzy dobrze wiedzą, że Krzysztof z Adamem mają wiele wspólnego – obaj są z Poznania (stąd pozwoliliśmy sobie na poznański obrazek), w dawnych czasach wspólnie robili muzykę (zupełnie nietrancową), ale nie tylko.


W ostatnich latach wydawali w dobrych, zagranicznych labelach (Nitrous głównie w Anjunabeats Above & Beyond, Adam m.in. w Vandit Paula van Dyka), a niedawno nawet znów połączyli swoje siły, by wydać wspólne tracki pod aliasem Husaria. Teraz obaj serwują swoje własne, świeże propozycje – co ciekawe Nitrous tym razem nie w Anjunabeats! Trudno nam sobie przypomnieć ostatni jego release wydany gdzie indziej. Tymczasem „Two Sides” z wokalem Jess Morgan ukazuje się w wytwórni w połowie należącej do jednego z najbardziej zapracowanych twórców muzyki trancowej czyli Raza Nitzana (Adrian & Raz Recordings). Jak Wam się podoba kawałek?

Nitrous Oxide feat Jess Morgan - Two Sides (Original Mix)


Kawałek Nitrousa już jest, tymczasem nowa rzecz od Kancerskiego dopiero się zbliża. Wiadomo, że nazywa się „Still Alive” i ukaże się w wytwórni Infrasonic Records. To zupełnie inna para kaloszy w porównaniu do „Two Sides” – nie ma partii wokalnej, tempo dużo żwawsze, stopa dużo twardsza, brzmienie mocno klasyczne. Słychać trochę PVD, ale to nie od dziś domena Adama, jest w tym sporo energii, dajcie znać czy Wam leży.

Adam Kancerski - Still Alive (Exclusive Preview)


Zabawcie się w recenzentów przyznających gwiazdki/punkty tym nagraniom – ile dajcie w skali od 1 do 10?


Komentarze
 • cu8e13 września 2012, godz. 09:54
  Akurat w tym przypadku zupełnie nie przypadł mi do gustu kawałek Adama. A wiem na co go stać w innych produkcjach tak więc punktacja:
  Nitrous - 8
  Adam - 6
 • DJArco13 września 2012, godz. 10:06
  Vandit nie Pandit :)
 • Marcin Żyski13 września 2012, godz. 10:15
  :D
 • Luc Deep13 września 2012, godz. 10:23
  N2O ostatnio lekka poprawa---całkiem dobre "Poznan" i "Nautica" z Dan Stone.

  w/w utwór też niezły, o niebo lepszy niż beznadziejny np. "Gre8"---daję 6/10

  "Still Alive" lepiej mi podszedł, do rewelacyjnych "All Day Long" czy "Who Is In Charge" jeszcze mu trochę brakuje, ale też słychać poprawę, zwłaszcza że w zeszłym roku Adam wydał kilka słabych, modernowych numerów---7/10
 • UcieX13 września 2012, godz. 11:23
  Odnoszę wrażenie, że Anjunabeats wręcz narzuca artystom pewien schemat kawałków. Zwłaszcza z bassem (lub nie przyjmują już mniej nowoczesnych trensowych kawałków). Choć oczywiście tutaj również dużo słychać "modern trance" to jednak brzmienie jest na tyle głębokie, że brzmi energicznie. Jednak sądzę, że najlepiej się czuje w uplifcie co udowadnia świetny remix "Tritonal Feat. Jeza - I Can Breathe (Nitrous Oxide Remix)". Daję kawałkowi 8/10.
  Still alive brzmi ciekawie 7+/10
 • chudy5d13 września 2012, godz. 16:07
  Niemożliwe, w przypadku Nitrousa mamy wreszcie poprawę po beznadziejnych wydawnictwach w Anjunabeats (no może pomijając przyzwoite 'Nautica').
  Za 'Two Sides' 6.5/10.
  Zaś Adam też duża poprawa, bardzo energiczny utwór, spodobał mi się, 9/10.

  UcieX: Sprawa jest prosta, co najlepiej widać było w przypadku Dana Stone'a, kiedy pojawił się jego remix dla duetu Ost & Meyer, po dłuższej nieobecności w Anjunabeats (a jego ostatni kawałek tam wydany, to był oczywiście uplifting). Musisz się po prostu dopasować - bez pomysłu, zamulająco, tempo nie większe niż 130/132 BPM, dużo wstawek z electro, a najlepiej, jak cały utwór brzmi, jak setki innych wydanych w ciągu ostatnich tygodni. Wtedy masz swoje wydawnictwo w Anjunie... bo jak podeślesz coś nowego, tranceowego... coś oryginalnego, żwawego z tempem ponad 134BPM, ze świetnym klimatem i melodią to zostaniesz wypierniczony z hukiem. Rynek w USA ma swoje wymagania, a tam się teraz czują najlepiej... :)
 • UcieX13 września 2012, godz. 17:57
  @ chudy5d
  Zgadzam się, też to zauważam. Zwłaszcza "electro" bass który pojawia sie już we wszystkich kawałkach spod labelu Anjuny :P ... i chyba zaden label nie stał sie tak "monotematyczny" :]
 • DeeJay ija...13 września 2012, godz. 18:15
  oba utwory na plus:)
  na prawdę aż się sam dziwię że tak się stanie hehe.
 • Trix1114 września 2012, godz. 11:33
  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Adamem Still Alive to naprawdę solidna mocno energetyczna produkcja i nie tylko ja zauważyłem tą poprawę z tego co czytam po waszych komentarzach. Daje mu 7/10 co do N2O to faktycznie troszkę lepiej ale szału nie robi zdecydowanie Kancerski wypadł lepiej dlatego ocena 4/10
 • Jerycho198815 września 2012, godz. 20:59
  Jak otwierałem ten artykuł myślałem, iż będziemy mieli znowu wybór pomiędzy "dżumą a cholerą", a tu nawet miła niespodzianka... Oba utwory według mnie na remis tak na 5 ;)
  Co zaś się tyczy Anjunabeats - według mnie powoli w swojej schematyczności przebijają nawet Armadę ;)
 • Kaz-now17 września 2012, godz. 14:48
  Obydwóm utworom daję duże plusy;)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (11)