10 lat istnienia wytwórni Protocol Recordings za nami. Nicky Romero wybrał 10 kawałków, które jego zdaniem najlepiej oddają ducha Protocol Recordings! 0 UserComments

Nicky Romero wybrał 10 numerów, które definiują 10 lat Protocol Recordings

Artykuł dodano: 22 kwietnia, godz. 10:01
Odsłony: 473x
10 lat istnienia wytwórni Protocol Recordings za nami. Podczas tego okresu pod projektem Nickiego Romero podpisało się wiele światowej klasy nazwisk, a my otrzymaliśmy masę ponadczasowych kawałków, które kojarzy absolutnie każdy. Z okazji 10-lecia istnienia wytwórni Nicky zabrał głos w sprawie tego, jak wyglądały jego współprace oraz w rozmowie dla portalu Beatportal wybrał 10 kawałków, które jego zdaniem najlepiej oddają ducha Protocol


Protocol Recordings zdaniem właściciela wytwórni

"Kiedy w 2012 roku założyłem własną wytwórnię płytową o nazwie Protocol Recordings, pragnąłem wolności twórczej i możliwości decydowania o tym, które utwory i w jaki sposób chcę wydać. Dodatkowo chciałem stworzyć platformę, na której inni artyści mogliby również wydawać swoją muzykę, wyrażać swoją kreatywność i budować swoją markę". 

Przeczytaj także: Ultra Miami 2022 oczami Nickiego Romero - obejrzyj

Cytat zaczerpnięty z rozmowy Nickiego zdaje się idealnie oddawać ideę całego projektu, w który przez niespełna dekadę wkładał całe serce i pomimo mniejszych zasięgów niż we wcześniejszych latach nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. W rozmowie z portalem Beatportal podał nazwy dziesięciu kawałków, które jego zdaniem idealnie oddają początkowy zamysł Protocol!

Jedna z pierwszych współpracy na miarę globalnego hitu

Wydanie Like Home było momentem, w którym Protocol zaczął się wzbijać na wyżyny swojego prawdziwego potencjału. Współpraca z australijskim duetem umożliwiła poszerzenie dotychczasowego grona odbiorców wraz z umocnieniem charakterystycznego stylu muzyki Nicka, który był inspiracją dla przyszłego pokolenia producentów. Ciężko o lepszy początek!
"Za każdym razem, gdy gram ten utwór na żywo, jestem zdumiony tym, jak ludzie na całym świecie wciąż śpiewają razem z każdym słowem". 

Nicky Romero & NERVO - Like Home

Debiut węgierskiego duetu

Howl At The Moon jest pierwszym wydanym przez Stadiumx kawałkiem w Protocol, który w okresie dwóch miesięcy od wydania poszybował na najwyższe pozycje list przebojów w wielu krajach na świecie. Jest on typem utworu, który swoim charakterem oddaje idealnie rok 2014 będący jednym z najlepszych w historii sceny progressive.

Stadiumx & Taylr Renee - Howl At The Moon

Szkocka ikona EDM we współpracy z właścicielem Protocol

Calvin Harris od samego początku przygody Nicka z muzyką był dla niego swojego rodzaju wzorem, który motywował go do wychodzenia ponad własne możliwości. Iron trafiło na album studyjny Chrisa 18 Months, który spotkał się z dużą aprobatą ze strony odbiorców, a Iron, będące spełnieniem marzenia Nicka, na zawsze pozostało bliskie całemu Protocol.

Nicky Romero ft. Calvin Harris - Iron

Wsparcie młodego talentu wprost z Protocol Recordings

Colors to świetny festiwalowy utwór z dużą dawką energii, której jeszcze niejednokrotnie będziemy mieli okazję doświadczyć na największych festiwalach na świecie. Głównym zamysłem podczas pracy nad utworem było stworzenie kawałka do grania na festiwalach dla społeczności, której część miała również okazję wystąpić w teledysku do Colors. Nieprzerwanie od tego momentu Tritonal spełnia się na scenie progressive, co chwila zaskakując nas kolejnymi hitami i możemy być pewni, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Tritonal & Paris Blohm ft. Sterling Fox - Colors

Krewella + Nicky Romero

"Bardzo podobała mi się praca nad Legacy z Krewellą. Cały proces był wspaniałym i bezproblemowym doświadczeniem, a utwór wciąż budzi we mnie rezonans za każdym razem, kiedy go słucham".
Legacy będące jednym z pierwszych wydań Protocol jest równocześnie jednym z najlepiej zapamiętanych przez fanów dawnej sceny progressive. Warto tutaj zwrócić uwagę na teledysk do utworu, który sprawia dużo przyjemności z doświadczenia opowiedzianej w nim historii. Gorąco zachęcam do przypomnienia sobie tego kawałka!

Nicky Romero vs. Krewella - Legacy

Podtrzymanie ducha progressive w obecnym świecie EDM 

Afterglow jest jednym z utworów, nad którymi praca trwała dość długo i tak samo długo czekał na swoje wydanie. Po raz pierwszy mieliśmy go okazję usłyszeć w 2019 roku podczas Avicii Tribute Show w Sztokholmie, ale oficjalnie został wydany dopiero w styczniu tego roku. Można śmiało powiedzieć, że Afterglow był jednym z najbardziej wyczekiwanych utworów ostatnich lat, gdyż nieprzerwanie od momentu pierwszej premiery kawałka na festiwalu nieustannie fani dopytywali o to, kiedy oficjalnie ujrzy światło dzienne. Tak długi okres pracy nad utworem jest zdecydowanie czymś niełatwym, jednak rezultat, jaki udało się osiągnąć artystom, zdecydowanie to wynagradza.

Nicky Romero & GATTÜSO x Jared Lee - Afterglow

Debiut na miarę klasyka znanego każdemu

Lift był pierwszym utworem Deniza na płycie Protocol i jak pokazał czas, został on nieodłącznym elementem całej wytwórni. Deniz dzięki swojej muzyce zapisał się na zawsze w karcie artystów najbliższych sercom odbiorców Protocol, a jego ponadczasowe hity do dzisiaj są pamiętane i grane na największych festiwalach na świecie.

Deniz Koyu & Don Palm - Lift

Warriors, czyli progresywny hymn 2015 roku!

Warriors jest jednym z ulubionych utworów fanów Protocol, a osobiście wiążę z nim wiele pozytywnych wspomnień. Warriors wyprodukowany wspólnie z holenderskim duetem Volt & State jest jednym z tych utworów, które cały czas królują w setach Nickiego. Przywiązanie społeczności do tego utworu jest czymś niesamowitym, bo na każdym wydarzeniu słysząc ten kawałek, można poczuć energię płynącą od całej zgromadzonej społeczności wokół, a to idealnie oddaje piękno muzyki. 

Nicky Romero vs. Volt & State - Warriors

Nicky w nieco... innym wydaniu

Współpraca z Nilem Rodgersem jest jedną z najbardziej odstających od reguły Protocol. Nile jako legenda, która współpracowała z artystami, takimi jak Daft Punk czy Sigala, od zawsze był niesamowitą inspiracją dla Nicka, a późniejsze nagrywanie kawałka w jednym studio wspólnie z nim było wręcz nierealnym doświadczeniem. Tym samym powstał niezwykły przebój Future Funk, który mimo odmiennego stylu w odniesieniu do wcześniejszych wydań Nicka zdecydowanie przyciągnął do siebie masę odbiorców i w dobie dzisiejszych trendów może być chwilą oddechu, jakiej wiele osób poszukuje.

Nicky Romero & Nile Rodgers - Future Funk

Niezwykle przyjemna współpraca z Florianem Picasso

Florian Picasso i Raiden to dwaj niesamowicie utalentowani artyści, z którymi zdaniem Nickiego cudownie się pracuje. Florian od czasu tej współpracy niesamowicie się rozwinął, a dobrym tego potwierdzeniem jest jego ostatnia współpraca z Martinem Garrixem o tytule Far Away. W okresie dwóch miesięcy od wydania tego hitu jego alias kojarzył już każdy fan wytwórni holenderskiej gwiazdy. Raiden nie pozostał w tej kwestii obojętny, bo choć nie słyszymy zbyt wiele na jego temat, to znalazł on swoją ścieżkę kariery we współpracy z największymi twórcami k-popu na świecie i tym samym jedynie podkreślił swoją dotychczasową pozycję. 
"Cennym wspomnieniem związanym z Hanabi była chwila, gdy obaj dołączyli do mnie na scenie podczas Ultra Music Festival w Miami w 2017 roku, abyśmy mogli premierowo zaprezentować ich wspólny utwór". 

Florian Picasso & Raiden - Hanabi

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)