DJ-e mają w swojej naturze grać w setach niewydane jeszcze utwory. Czasami są to produkcje ich bliskich przyjaciół, współpracowników, a bardzo często bywa, że sami prezentują niewydane kawałki. 0 UserComments

Najlepsze niewydane utwory gwiazd EDM – Martin Garrix, Hardwell, Tiesto

Artykuł dodano: 9 kwietnia, godz. 12:46
Odsłony: 1655x
DJ-e mają w swojej naturze grać w setach niewydane jeszcze utwory. Czasami są to produkcje ich bliskich przyjaciół, współpracowników, a bardzo często bywa, że sami prezentują swoje kawałki przedpremierowo. Na przestrzeni lat uzbierało się kilkadziesiąt numerów, które zostały stworzone przez największe gwiazdy muzyki EDM, lecz nigdy nie zostały i nie zostaną wydane. Sprawdźmy, jak brzmią najciekawsze "martwe" już projekty najsławniejszych producentów!


Kooperacja Hardwella z Knife Party prawie została wydana

Po raz pierwszy duet z Australii zapowiedział swój wspólny projekt z Hardwellem podczas koncertu w lutym 2013 roku w brytyjskim mieście Bournemouth. Niecałe trzy tygodnie później uczestnictwo przy produkcji potwierdził holenderski DJ, kiedy podczas festiwalu Ultra Music Festival Argentina zagrał numer Baghdad, który miał zostać wydany w wytwórni Revealed Recordings. Utwór finalnie nie został wydany, ale po sieci krążą oficjalne nagrania tego tracku.

Gdybym miał opisać brzmienie Baghdad powiedziałbym, że raczej była to produkcja, w którą więcej wkładu włożył projekt Knife Party aniżeli Hardwell. Melodia, build-up oraz drop  to wszystko w tej piosence brzmi, jakby miałby to być solowy utwór australijskiego zespołu. Kawałek ten został niestety porzucony i od maja 2013 roku nie był puszczany ani przez Robberta, ani KP. Wielka szkoda, bo takie połączenie mogło się zapisać w kartach historii muzyki EDM jako jedna z najciekawszych kooperacji.

Posłuchaj niewydanego utworu Hardwella oraz Knife Party


Zmiana stylu Brooksa pogrzebała projekt

Podczas Tomorrowland Brasil 2015 jedną z gwiazd festiwalu był duet Showtek. Podczas tego setu można usłyszeć piosenkę, która nigdy nie została i prawdopodobnie nigdy nie zostanie wydana. Chodzi tutaj o utwór pt. Make Your Move, który powstawał we współpracy z holenderskim producentem Brooksem. Były to bowiem czasy, kiedy miał on 20 lat i tworzył zupełnie inne stylowo produkcje niż teraz. Warto wspomnieć, że DJ ze STMPD RCRDS współpracował z taką gwiazdą jak Bassjackers.
W tym przypadku mogło dojść do pojawienia się na tracku wspólnie z projektem Showtek, który wtedy przeżywał swoje pięć minut. Niestety albo być może stety, Brooks postanowił zmienić styl swoich utworów i w rezultacie numer Make Your Move został diametralnie zmieniony. Big roomowy pretendent na hit zmieniono na piosenkę z gatunku future house, który został wydany ponad rok po ukazaniu się pierwotnej wersji. Kolejny raz mogę powiedzieć, że to wielka szkoda, bo mógł to być projekt, który trafiłby do szerszej rzeszy odbiorców.

Make Your Move autorstwa Brooksa i Showteka, które nigdy nie zostało wydane

Afrojack też porzucał swoje piosenki

Podczas Ultra Miami 2018 Afrojack uczestniczył w dwóch występach: na scenie głównej oraz na UMF Radio Stage jako NLW. Właśnie podczas tych setów zagrał on swoją kooperację z projektem KIIDA. Utwór miał nazywać się prawdopodobnie Galaxies i zostać wydany w wytwórni Wall Recordings. Niestety tak się nie stało, a projekt został bardzo szybko porzucony przez Holendra, jak i przez jego współpracowników.

Utwór brzmiał jak najbardziej poprawnie i dało się w nim usłyszeć wkład pracy obu projektów, lecz tylko Afrojack i duet KIIDA znają prawdziwy powód porzucenia projektu. Moim zdaniem Galaxies był bardzo ciekawym projektem, który został za szybko, a przede wszystkim niepotrzebnie, wyrzuconym do kosza trackiem. Na wydanie kawałka nie ma co liczyć, ponieważ duet KIIDA rozpadł się, a Nick aktualnie jest w trakcie tworzenia kolejnego albumu.

Posłuchaj połączenia stylów Afrojacka i duetu KIIDA w projekcie Galaxies


Gwiazdorskie połączenie nie wypaliło

Pewnie każdy z Was kojarzy utwór projektu Eiffel 65 pt. Blue. W 2017 roku David Guetta postanowił stworzyć swoją własną, tekstowo zmienioną wersję legendarnego hitu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wokali do piosenki miała użyczyć Bebe Rexha. Mało tego, Brooks miał już przygotowany remiks do tej produkcji, ale Holender trochę się pospieszył. W sieci nadal można posłuchać tego utworu, jak i wersji stworzonej przez producenta z STMPD.
David puścił Blue tylko raz podczas swojej kariery, a stało się to podczas Ultra Miami 2017. Dziwi mnie fakt, że nagle dwa lata później postanowił on zaprezentować remiks Brooks na występie w Meksyku. Prawdopodobnym powodem, dlaczego numer ten nigdy nie został wydany jest hejt i nie chodzi tutaj o zmianę tekstu, uczestnictwo Bebe Rexhy w projekcie, ale o tragiczny drop. Moim zdaniem, nie była to zła produkcja, ale to nie miało prawa się udać.

David Guetta w 2017 roku porzucił swoją wersję utworu Blue


Jeden z najbardziej pożądanych utworów Skrillexa

Skrillex jest znany z tego, że ma kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt niewydanych utworów. Teraz mowa jest o jednym, który otrzymał on fanów Sonny'ego nazwę, re-uploadów, a nawet amatorski remake, który brzmi bardzo podobnie w stosunku do oryginału. Amerykanin takich projektów miał masę i jedna z teorii głosi, że Up & Low zostało stworzone tylko i wyłącznie na potrzeby setu zagranego podczas festiwalu Coachella 2017, żeby wszystko brzmiało tak, jak trzeba.

Nie jest pewne czy Skrillex odpuścił sobie ten projekt, lecz wiemy, jak dużo takich utworów może mieć w zanadrzu. Up & Low może być jedną z wielu produkcji, która nigdy nie zostanie wydana i która pewnie bardzo szybko wylądowała w koszu. Ciekawym faktem jest to, że podczas występu w Australii Sonny prawdopodobnie zaprezentował zmodyfikowaną wersję tego numeru, lecz są to tylko spekulacje. Up & Low pewnie nigdy nie ujrzy światła dziennego tak, jak większość ID od Skrillexa.

Posłuchaj amatorskiego remake'u piosenki Skrillexa pt. Up & Low


Połączenie legend muzyki elektronicznej

Podobnie jak Skrillex duet Dimitri Vegas & Like Mike mają naprawdę sporo niewydanych produkcji, które powstały w latach 2012-2015 i prawdopodobnie nigdy nie ujrzą światła dziennego. Tak będzie również w przypadku utworu Whisper, który, jak niektórzy określają jest kooperacją z Tiesto. Po raz pierwszy utwór został zaprezentowany przez braci Thivaios w filmie STH02: Smash The House.
Później mogliśmy ową produkcję usłyszeć w oficjalnym aftermovie Tomorrowland 2013. Ostatni raz utwór ten zagrany został przez Dimitri'ego Vegasa i Like Mike'a podczas ich koncertu z serii Bringing Home The Madness, który odbył się 21 grudnia 2013 roku. Od tamtej pory słuch po piosence zaginął, ale nic straconego, ponieważ kochani internauci wstawili pierwotną wersję utworu na YouTube. Pytanie tylko, czy naprawdę w produkcji tego kawałka uczestniczył Tiesto?

Posłuchaj niewydanej kooperacji na linii Dimitri Vegas & Like Mike vs. Tiesto – Whisper


Musicbox - utwór zagadka

Ten utwór był postrzegany przez wielu fanów muzyki EDM za jedną z największych zagadek w historii tego gatunku. Utwór ten po raz pierwszy został zaprezentowany przez Hardwella podczas jego występu w Antwerpii w ramach I AM HARDWELL World Tour. Od tamtej pory pojawiły się spekulacje na temat tego, jakoby wkrótce miała została wydana jedna z najbardziej wyczekiwanych współprac. Chodziło tutaj o połączenie Martina Garrixa oraz Hardwella.

Na temat utworu pojawiło się wiele plotek. Znajdywano informacje, które miały potwierdzić fakt, że ani Martin, ani Robbert nie są producentami tego numeru. Jedną z najwiarygodniejszych wersji jest ta, że był to solowy utwór Hardwella, a Garrix miał zostać wpisany jako co-producent. Istnieje jeszcze jedna ciekawa teoria na temat Musicbox mówiąca, że jest to wspólny utwór Corputa z jego współpracownikiem  Julianem Calorem

Podczas wywiadu, którego Hardwell udzielał dla mediów podczas Ultra Miami 2017, padło pytanie o ową produkcję. Odpowiedział on stanowczo, że numer został po prostu wyrzucony do kosza, lecz potwierdził on, że naprawdę była to współpraca z samym Martinem.

Posłuchaj legendarnego projektu Music Box autorstwa Hardwella i Garrixa


Tym akcentem zakończyliśmy zestawienie jednych z najbardziej wyczekiwanych i najlepszych niewydanych produkcji EDM-owych. Dajcie znać w komentarzach pod postem na naszej stronie na Facebooku, która z tych produkcji od początku zasługiwała na oficjalne wydanie i czy znacie jeszcze jakieś inne ciekawe porzucone kawałki od największych gwiazd muzyki elektronicznej!

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)