W poprzednich latach w setach królowały produkcję house'owe oraz tech house'owe. Od światego triumfu Losing It autorstwa FISHER'a minęły już trzy lata, a mimo to nadal piosenki o podobnych brzmieniach 0 UserComments

Najczęściej supportowane elektroniczne kawałki ostatnich 12 miesięcy

Artykuł dodano: 22 stycznia, godz. 09:57
Odsłony: 584x
W poprzednich latach w setach królowały produkcję house'owe oraz tech house'owe. Od światowego triumfu Losing It autorstwa FISHER'a minęły już trzy lata, a mimo to nadal piosenki o podobnych brzmieniach cieszą się największą popularnością. Sprawdźmy, jakie znane produkcje były puszczane przez DJ-ów najczęściej!


2021 is all about the house

Jak już wcześniej wspomniałem powrót ery house rozpoczął się w roku 2018, kiedy to FISHER wypuścił legendarną już produkcję pt. Losing It, która do tej pory uzbierała w sumie 200 milionów wyświetleń w serwisie YouTube i dotarła na szczyty list przebojów w Australii, Stanach oraz na Węgrzech.

Rok później nic się nie zmieniło, ponieważ utwór drugi raz z rzędu był najczęściej granym numerem w DJ-skich setach. Na drugim miejscu w zestawieniu z 2019 był kolejny track FISHER'a o nazwie You Little Beauty. W końcu w 2020 Australijczyk został zdetronizowany, lecz i tak dwukrotnie pojawił się w TOP 10 ze swoimi przebojami - Freaks oraz Wanna Go Dancin. Prestiżowe pierwsze miejsce zajęła produkcja Diplo, Party Favora oraz Nitti Gritti'ego pt. On My Mind.
Jak to wygląda w zestawieniu z poprzedniego roku? W pierwszej dziesiątce znajdują się tylko i wyłącznie utwory w gatunku szeroko pojętej muzyki house czyli tech house czy również bass house. Nie ma zaskoczeń, lecz warto wspomnieć, że na bardzo wysokim, bo 31. miejscu pojawiła się kolaboracja DJ'a KUBY & Neitana oraz Skytecha pt. Dancing, która została puszczona przez innych DJ-ów w ubiegłym roku ponad 150 razy. Kto pojawił się w pierwszej dziesiątce i czy będziecie zaskoczeni którąś z produkcji? Sprawdźmy!

Posłuchaj utworu DJ'a KUBY & Neitana oraz Skytecha, który zyskał uznanie w 2021


KREAM oraz BYOR - ich trzeba obserwować

W tegorocznej topce najczęściej puszczanych piosenek w setach, radiach czy podcastach pojawił się produkcje trójki artystów, a byli to - norweski duet KREAM ze swoją produkcją Take Control oraz rosyjski DJ - BYOR, którego utwór Keep On Dancin bardzo przypadł do gustu większościom słuchaczy. Mimo, że obydwa utwory nie posiada dużej liczby wyświetleń na YouTube i streamingach, to warto zwrócić uwagę na to, że ich kompozycje były nieodłącznym elementem setów takich gwiazd jak np. Tiesto.

Producenci z Norwegii zaliczyli w ostatnim czasie bardzo duży progres nie tylko ze względu na Take Control, ale też na własne sety, które często nagrywane są w bardzo ciekawych miejscach. Pomijając aspekt popularności, Take Control zostało zagrane w 2021 aż 257 razy, a Keep On Dancin trochę miej, a mianowicie 217. Obydwie produkcje zasługują, jednak na należyty szacunek ze strony fanów EDM-u ze względu na ich profesjonalne brzmienie i tworzenie niesamowitego klimatu.

Posłuchaj produkcji duetu KREAM pt.


Fred Gibson z jedną z najbardziej uzależniających produkcji 2021

Fred Gibson to producent muzyki EDM, który stosunkowo niedawno zaczął wydawać piosenki pod swoim aliasem. W przeszłości zajmował się produkowaniem oraz pisaniem piosenek dla takich sław jak Ellie Goulding, Shawna Mendesa, zespołu BTS czy samego Eda Sheerana, któremu pomógł w stworzeniu prawie dwudziestu piosenek. Przejdźmy jednak do numeru pt. Marea (We've Lost Dancing), bo to właśnie on był jednym z najczęściej puszczanych tracków w ubiegłym roku.

Utwór Marea ujrzał światło dzienne dokładnie 22 lutego 2021 roku, a jego produkcją zajął się Fred Gibson, Boston Bun oraz Marea Stamper szerzej znana jako The Blessed Madonna. Piosenka zyskała takowy tytuł, ponieważ w piosence można usłyszeć rozmowę DJ-ki z brytyjskim producentem. Kompozycja momentalnie stała się hitem z uwagi na to, że podczas konwersacji artystka opisuje sytuację clubbingu w czasach pandemii koronawirusa. Wtedy był to temat jeszcze gorący, więc duży wkład w popularność dzieła miała właśnie jego tematyka. Track jest aktualnie najpopularniejszą produkcją Freda, bo uzbierał na YouTube w sumie ponad 20 milionów wyświetleń, a na Spotify przeszło 70 milionów więcej i została zagrana w tym roku podczas 246-ciu setów. Warto też wspomnieć, że utwór ten trafił na aż dziesięć list przebojów czyli np. w Holandii czy na Wyspach.

Sprawdź dzieło Freda Gibsona oraz The Blessed Madonny pt. Marea


Powrót Krydera do łask

Kryder jest już dla niektórych legendą muzyki house, ponieważ działa na scenie już ponad dziesięć lat. W przeszłości wydawał dla takich wytwórni jak Spinnin' Records czy Armada Music, jednak jego miejsce na zawsze pozostanie w progach holenderskiej wytwórni, ponieważ ukazało się tam jego ponad trzydzieści produkcji, w tym jego najnowszy remiks do piosenki naszych rodaków DJ'a KUBY & Neitana oraz Bounce Inc. pt. Watch Out. Jednym z jego najbardziej niedocenionych tracków jest utwór wydany pod koniec 2018 roku, którego stworzył razem z Samem Martinem znanego z wcześniejszej współpracy z Davidem Guettą.

Która piosenka 41-letniego producenta pojawiła się w zestawieniu najczęściej granych piosenek w 2021?

Mowa tutaj o kolaboracji pt. Rapture, którą Kryder stworzył z brytyjską wokalistką - Natalie Shay. Utwór jest reworkiem hitu amerykańskiego projektu iiO z 2001 roku, który został jeszcze raz w przyszłości zmodyfikowany przez piosenkarkę Nadię Ali. Wersja z ubiegłego roku nie jest niestety tak popularna jak jej poprzedniczki, ale nic przeszkodziło jej w tym, żeby zdobyć uznanie wśród DJ-ów. Track ten został oficjalnie supportowany aż 253 razy w ciągu minionego 2021!

Posłuchaj utworu Rapture autorstwa Krydera oraz Natalie Shay


ACRAZE - One Hit Wonder czy nowa gwiazda na scenie?

Mimo, że utwór, o którym za chwilę wspomnimy jest najczęściej puszczaną produkcją w setach, to może poszczycić się tym sukcesem tylko w połowie, a za chwilę dowiecie się dlaczego. Do It To It od amerykańskiego producenta o pseudonimie ACRAZE ukazało się 20 sierpnia 2021 roku. Warto też wspomnieć, że w piosence użyty jest sample utworu girlsbandu o nazwie Cherish, który oryginalnie został wydany w 2006 roku. Chyba prawie nikt się nie spodziewał, że utwór zajdzie tak daleko i znajdzie się tak wysoko na listach przebojów z całego świata.

Pod koniec października utwór ACRAZE'a po raz kolejny został odświeżony przez Zedda, który użył go do stworzenia mashupu Do It Do It x Squid Game. Połączenie popularnej piosenki ze znanym serialem to jest dopiero coś! Nic dziwnego, że w 2021 utwór - według 1001tracklists - puszczono dokładnie 364 razy, a pamiętajmy, że od wydania kompozycji minęło mało czasu, więc ta liczba stale rośnie.

Sprawdź jeden z najpopularniejszych utworów 2021 czyli Do It To It


Love Tonight - hit może być tylko jeden

Mimo, że żadna z trzech wersji piosenki projektu Shouse nie jest najczęściej graną produkcją w 2021, to grzechem było nie umieścić tego międzynarodowego hitu na pierwszym miejscu. Oryginał utworu, wersja Davida Guetty oraz Vintage Culture i Kiko Franco to kompozycje, które pojawiły się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych utworów w setach z ubiegłego roku.

Mimo, że oryginalna wersja Love Tonight nagrana została w 2015 roku, a wydana aż dwa lata później, to dopiero w 2021 zyskała uznanie słuchaczy ze względu na wersję wcześniej wspomnianych brazylijskich producentów. Od tamtej pory numer stał się hitem w takich krajach jak Belgia czy Słowacja. Co ciekawe w Polsce większe uznanie zdobył remiks Robina Schulza, który znalazł się na 12. miejscu w Polish Airplay Top 100 (w porównaniu oryginał zajął 27. miejsce).

Oczywiście znajdą się osoby, które będą myślały inaczej, ale Love Tonight w nie ważne jakiej postaci jest absolutnie największym hitem roku 2021, jeśli chodzi o muzykę dance czy EDM. Oryginał Do It To It jest jedyną wersją utworu, która znalazła się w zestawieniu najczęściej granych tracków w klubach, jednakże piosenka projektu Shouse pojawiła się tam trzykrotnie. Dziesiąte miejsce należało do remiksu Davida Guetty, który został zagrany 196 razy, następnie oryginał - 218 razy i oczywiście wersja VC oraz Kiko Franco - zaprezentowana aż 260-krotnie. Razem daje to liczbę 674 - co oficjalnie czyni hit australijskiego zespołu najczęściej granym wśród DJ-ów utworem w 2021 roku!

Posłuchaj największego EDM-owego hitu 2021 - Love Tonight w wersji VC


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)