Sprawdzamy najnowsze zmiany w przepisach związanych ze spożywaniem alkoholu na Majorce i Ibizie. Koniec drinków na wyspach? 0 UserComments

Na Ibizie i Majorce wprowadzono nowe przepisy dotyczące spożywania alkoholu

Artykuł dodano: 18 maja, godz. 09:43
Odsłony: 438x
Sprawdzamy najnowsze zmiany w przepisach związanych ze spożywaniem alkoholu na Majorce i Ibizie. Koniec drinków na wyspach?


Imprezy dla kierowców

Muzyka elektroniczna promuje raczej niezobowiązujący i beztroski styl życia. Tutaj życie to wieczna przygoda przepełniona imprezami. Oczywiście, postrzeganie muzyki elektronicznej jako tylko tą klubową zaczyna się zmieniać, dlatego też ludzie powoli spostrzegają fanów elektronicznych brzmień jako kogoś więcej niż tylko imprezowiczów.

Nie zmienia to faktu, że EDM nadal bardzo chętnie wpasowuje się w koncepcję imprezowego życia. Wraz z imprezami muzyka elektroniczna bardzo często kojarzona jest z alkoholem i innymi używkami. Po części faktycznie tak jest, tylko że używki raczej kojarzone powinny być ogólnie z kulturą muzyki aniżeli z konkretnymi gatunkami.

Nie można jednak wszystkiego demonizować, osobiście uważam, że do czasu aż nie potrafimy sobie wyobrazić imprezy bez alkoholu czy innych używek, nie ma większego problemu i jeśli zachowuje się umiar, to nikt nie powinien być wytykany palcami. Są osoby, które jednak nie znają swoich limitów, i to właśnie w nie zdają się być wymierzone najnowsze ograniczenia na Majorce i Ibizie.

Przeczytaj też: Armin van Buuren wraca na Ibizę. Sześć występów, dwa kluby 


Obie wyspy mają przyjąć bowiem nowe przepisy dotyczące spożywania alkoholu, które mają obejmować też kurorty, w których odbywają się imprezy. Zgodnie z nadchodzącymi przepisami wszystkie bary i ośrodki wypoczynkowe mogą zaserwować maksymalnie 3 drinki do obiadów i 3 do kolacji. Jak łatwo policzyć, na jedną osobę w jednej placówce na dzień przypada maksymalnie 6 drinków.

Dodatkowo dochodzi jeszcze zapis... zakazujący skakania z balkonów do basenów. Turystom nieprzestrzegającym tego przepisu grożą kary od 1000 do 6000 euro. Działania te mają zmienić postrzeganie Balearów jako wysp związanych tylko z imprezami i nałogowym piciem.

Wchodzące przepisy mają trwać minimum do 2025 roku. Chociaż raczej nikt nie lubi ograniczeń, trzeba przyznać, że wchodzące ograniczenia pełnią raczej funkcję kosmetyczną i dotkną tylko tych, którzy nie mają w zwyczaju wylewać za kołnierz. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

TJR - Funky Vodka, posłuchaj

Sprawdź także:

- Wiemy, przez ile lat Ultra Miami pozostanie w słynnym Bayfront Park
- Chris Lake i Cloonee mają wspólne Koszmary - posłuchaj
- Nigdy niewydana współpraca z gigantem muzyki elektronicznej...
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)