Legendarne szwedzkie trio zagrało dokładnie 10 lat temu swój jeden z najważniejszych i najbardziej znanych koncertów w historii projektu. Jak wtedy brzmiały sety SHM? Sprawdźmy! 0 UserComments

Minęło 10 lat od legendarnego występu Swedish House Mafii w Nowym Jorku

Artykuł dodano: 18 grudnia 2021, godz. 09:09
Odsłony: 952x
Legendarne szwedzkie trio zagrało dokładnie 10 lat temu swój jeden z najważniejszych i najbardziej znanych koncertów w historii projektu. Jak wtedy brzmiały sety SHM i jak ludzie bawili się słuchając EDM-owych hitów z lata 2009-2011? Sprawdźmy!


Jak brzmiał EDM dziesięć lat temu?

Podczas tego 2-godzinnego legendarnego seta mogliśmy usłyszeć aż 36 produkcji. Były to jedne z do tej pory najbardziej znanych EDM-owych klasyków jak np. Greyhound czy kolaboracja Sebastian Ingrosso oraz Alesso pt. Calling. Lata 2010-2015 uznaje się za złote czasy EDM-u. Był to również czas gruntownych zmian w muzyce elektronicznej, ponieważ pojawiły się nowe możliwości w produkcji utworów. W ten sposób zaczęły pojawiać się nowe gatunki muzyczne jakimi był np. festival trap.

Przeczytaj też: 'Frankenstein' Swedish House Maffi i A$AP Rocky'ego coraz bliżej?

W obecnych setach Swedish House Mafii nie usłyszymy już takich produkcji jak Atom od włoskiego duetu producentów Nari & Milani czy Resurrection od Michaela Calfana. Przesłuchanie na żywo takich piosenek to było coś, jednak czas płynie do przodu.

Aktualnie sety SHM w 90% składają się z piosenek, którzy uczestnicy projekty sami wyprodukowali. Jest to imponująca statystyka w porównaniu do hiszpańskiego DJ-a Danny'ego Avilii, który podczas swojego koncertu na festiwalu Neversea w Rumunii zagrał - UWAGA - trzy własne piosenki. Przypomnijmy, że był to set trwający półtorej godziny, a w sumie Hiszpan puścił 87 utworów.

Don't You Worry Child na żywo w Madison Square Garden

Najważniejszy występ Swedish House Mafii w historii?

Dnia 16 grudnia 2011 roku szwedzkie trio zagrało jeden z najznamienitszych setów w historii Swedish House Mafii.

Dlaczego tak uważamy? Po pierwsze - znakomity dobór piosenek, o którym wspomnieliśmy w akapicie wyżej. Po drugie - aranżacja występu oraz intro. Występy producentów zawsze przyprawiały nas o gęsią skórkę. Szwedzi nadal używają znanego elementu czyli opadającej kurtyny na początku koncertu. Po trzecie - miejsce odbywania się imprezy.

Koncert był pierwszym w historii - oczywiście wyprzedanym - wydarzeniem z muzyką elektroniczną, które odbyło się w legendarnej hali widowiskowej w Nowym Jorku, Madison Square Garden. Występowały tam takie sławy jak Eric Prydz oraz Hardwell. Jej pojemność koncertowa to blisko 21 000 osób.

Posłuchaj całego seta Swedish House Mafii z Madison Square Garden


Szwedzka formacja wystąpi w przyszłym roku po raz drugi w Polsce. Ich show odbędzie się w krakowskiej TAURON Arenie 21 października 2022 roku. Bilety na wydarzenie są nadal dostępne!

Sprawdź także:


Zdjęcie: RUKES.com
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)