Wiemy, kto ubiega się o tytuł „Najlepszy nowy artysta”, „Album roku”, „Utwór roku” i wiele innych! Kiedy i gdzie nastąpi ceremonia? 0 UserComments

Marshmello, Afrojack, Major Lazer - poznaliśmy nominację do 64. nagród Grammy

Artykuł dodano: 24 listopada 2021, godz. 15:28
Odsłony: 395x
Poznaliśmy wszystkich nominowanych do kolejnych nagród Grammy. Którzy elektroniczni artyści zostali wyróżnieni i mają szansę na zwycięstwo? Sprawdź!


Czym są nagrody Grammy?

Nagrod Grammy są przyznawane co roku za największe osiągnięcia między 1 września, a 30 września roku następnego. W tegorocznym notowaniu znajdziemy aż 86 kategorii. Gatunki najbliższe naszym sercom czyli dance i elektronika są wyróżniane w tylko dwóch - Najlepsze Nagranie Taneczne/Elektroniczne oraz Najlepszy Album Taneczny/Elektroniczny.

Przypomnijmy, że absolutnym zwycięzcą poprzedniej ceremonii był Kaytranada, który odebrał statuetki w obu tanecznych kategoriach  za utwór 10% z Kali Uchis i album Bubba.

Kaytranada - 10% ft. Kali Uchis, posłuchaj


Nominacje do 64. nagród Grammy

Na zdobycie nagrody za najlepszy utwór taneczny/elektroniczny mają szansę Afrojack i Davida GuettaÓlafur Arnalds, James Blake za Before, brytyjski DJ i producent Bonobo & Totally Enormous Extinct Dinosaurs za Heartbreak, Tiesto, reprezentujący Kanadę Caribou i grupa Rüfüs Du Sol za nieprawdopodobne Alive. 

W kategorii najlepszy album taneczny/elektroniczny, znaleźli się Black Coffee - Subconsciously, Illenium z Fallen Embers, Major Lazer i ich Music Is the Weapon, Sylvan Esso z Free Love,  Ten City z krążkiem Judgement i najpopularniejszy w tym roku DJ pod względem zasięgów - Marshmello z jego Shockwave.

Marshmello - Shockwave, sprawdź album

Gdzie można obejrzeć transmisję?

Akademia Nagrań, która jest organizatorem gali będzie transmitować ceremonię Grammy Awards, odbywającej się w STAPLES Center w Los Angeles, poniedziałek 31 stycznia w sieci CBS. Jeszcze przed transmisją telewizyjną będziemy mogli zobaczyć live prosto z Microsoft Theater na grammy.com oraz na kanale YouTube Recording Academy.

Sprawdź także

Future rave - jak stworzyć gatunek przyszłości?
Była gwiazda NBA wydała tech house'owy numer z Diddy'm
'Listen' ma już 7 lat. Wybieramy siedem najlepszych pozycji z albumu Davida Guetty

Zdjęcie: Jon Kopaloff/FilmMagic
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)