To pytanie jak najbardziej na poważnie, jeżeli jesteście producentami napiszcie czy odpowiedzielibyście na taką propozycję? A jeżeli nie, to z jakich konkretnie powodów? 48 UserComments

Kto odmówiłby remiksu Justinowi Bieberowi?

Artykuł dodano: 3 września 2012, godz. 10:30
Odsłony: 5392x
To pytanie jak najbardziej na poważnie, jeżeli jesteście producentami napiszcie czy odpowiedzielibyście na taką propozycję? A jeżeli nie, to z jakich konkretnie powodów?

Niespełna tydzień temu umieściliśmy na naszym fejsbukowym profilu link do remiksu Ferry Corstena, jaki holenderski producent zrobił dla Justina Biebera. Większość komentujących skwitowała to komentarzem w rodzaju „R.I.P. Ferry”.


Wyobrażamy sobie, że podobnych wiadomości z całego świata Corsten dostał bardzo dużo, bo postanowił się do nich ustosunkować następującymi słowami:

„Hej, w odpowiedzi na ekstremalnie niedorzeczne reakcje na fakt zremiksowania przeze mnie Justina Biebera, chciałbym przekazać co następuje: dostałem propozycję zrobienia własnej wersji Biebera i stwierdziłem, że to wyzwanie zrobić taneczny, radiowy remix dla tak młodego i utalentowanego artysty. Oraz TAK – uważam, że jeżeli ktoś potrafi grać na 3 instrumentach i potrafi śpiewać, to ja go nazywam utalentowanym! Miałem niezłą zabawę robiąc ten remix i proszę nie płaczcie już nad tym, jestem twórcą elektronicznej muzyki tanecznej!”

Co Wy na to? I co Wy byście odpowiedzieli wytwórni Biebera, gdyby chciała remix od Was?


Justin Bieber - As Long As You Love Me (Ferry Corsten Remix)


Komentarze
 • daroz3 września 2012, godz. 10:37
  :| .... Oj Ferry
 • bad boy 4 life3 września 2012, godz. 10:40
  Tylko niech sie nie zrobi Ferry taki komercyjny jak sie zrobil Tiesto i Guetta nagrywajac utwory m.in. z Nelly Furtado czy Kelly Rowland...:-/// To juz nie Ci sami dj'e co w 2006 lub 2007 roku...
 • artinho3 września 2012, godz. 10:41
  Bieberowi? Za pewne nikt :)

  Jeżeli ja bym miał taką ofertę, już bym się brał za robotę ;)
 • daroz3 września 2012, godz. 10:46
  bad boy 4 life- smiem twierdzic, ze to nie ci sami DJe co w latach 98-2004(5)... pozniej komercha zjadala kazdego z kolei. Ferry najlepsze lata ma juz bardzo dawno za soba, wg mnie byl to schylek lat 90 i projekt Gouryella oraz kilka solo numerow, ktore do dzis staly sie klasykami gatunku. Teraz jest to kolejny artysta, ktory przechodzi na ciemna strone mocy, bardzo to przykre gdyz wierzylem ze tak sie nie stanie...
 • machal3 września 2012, godz. 11:05
  Szczerze to już wolę oryginał tego utworu nawet haha żenada remiks
 • Sistello3 września 2012, godz. 11:28
  Zawsze zanim się zdecyduję stworzyć dla kogoś remix słucham oryginalnej wersji. Jeśli jest ok i potrafię sobie ją wyobrazić w mojej stylistyce, to podejmuję wyzwanie. I nie ma znaczenia czy to Bieber, Madonna czy ktoś zupełnie nie znany.
 • maLyy3 września 2012, godz. 12:49
  Za darmo na pewno Ferry tego nie zrobił a biorąc pod uwagę fakt, że chodzi tutaj o remix dla bożyszcza nastolatek, wynagrodzenia zapewne również było iście boskie. Wizerunkowo, zarówno jeden jak i drugi wyszli na swoje. Bieber jako ktoś wpisujący się w obecne trendy muzyczne, oprócz tego + 5 do lansu za postać Ferrego. Ten natomiast jest już tyle światową marką, że takie cyklicznie powtarzające się incydenty do jakich można zaliczyć chociażby współpracę z gwiazdeczkami popu czy też modyfikację swojego muzycznego stylu (słodycz albumu WKND), wielkiej krzywdy wizerunkowej mu nie zrobią. Fani dawnego Ferry'ego, o czym świadczą również komentarze tutaj, mają w pamięci projekty z Arminem czy Tiesto i zawsze będą do nich wracać z sentymentem, czekając jednocześnie na nowe utwory na miarę tych "wielkich, niezapomnianych". Oni właśnie, a sam do nich należę, mimo słów krytyki, będą też w stanie wybaczyć mu te "nowoczesne eksperymenty", chociażby z tego powodu, że słuchając jego starszych utworów, wraca magia imprezowych wspomnień.
 • ChrisImmortal3 września 2012, godz. 13:23
  Wersje dub czemu nie
 • Gremli3 września 2012, godz. 13:31
  tu nawet nie chodzi o to, że to pioseneczka Biebera, remix jest po prostu szalenie słaby. Ulotna i nijaka melodyjka jakich wiele. Dobrze, że Ferry ma tak duży dystans do tego i jak widać jest z siebie zadowolony. Gdyby na serio przyjął krytykę, mogło by mu nie być tak wesoło. Aż ciężko uwierzyć, żeby tak dobry producent zrobił taki shit i jeszcze wmawiał wszystkim dookoła, że to była świetna zabawa dla niego
 • Piotr3k903 września 2012, godz. 13:33
  Podobna reakcja miała miejsce gdy ATB zremiksował utwór Lady Gagi - You and I, i wtedy też Andree musiał się tłumaczyć na facebooku.
  Lady Gaga - Yoü And I (ATB Remix)


  Trzeba pamiętać że oni są artystami, nie ważne jaki gatunek muzyki tworzą, każdy potrzebuje delikatnej odskoczni, skok w bok że tak powiem, inaczej przestaliby się zajmować tym czym się zajmują, po prostu wypaliliby się....Pozdro...
 • chudy5d3 września 2012, godz. 14:17
  Piotr3k90: Oni już się wypalili... ostatnie utwory, kompilacje, podcasty, itd. świadczą o tym, że te wszystkie wielkie, kiedyś tranceowe nazwiska są strasznie wypalone... z resztą nie tylko 'ex. tranceowcy', remixowy album Emmy Hewitt świetnie świadczy o tym, jak nudne i sztampowe utwory tworzy wielu tych 'wielkich', znanych, co się przewijają bez przerwy w ASOTach, na eventach, itd. Ja tam twierdzę, że nie mają po prostu pomysłów, są wypaleni.
  Gremli30: to przede wszystkim... załóżmy nawet, że powstałaby wersja dub, z całkowicie wywalonym vocalem... nadal byłby to tragiczny remix... beznadziejny.

  Z resztą, ja tam uważam, że obecnie pod względem muzycznym obydwoje są siebie warci. :)
  Ale to tylko moim opinia - chciałbym podkreślić.
 • LosKocurros3 września 2012, godz. 14:39
  Ja bym zrobił mu remix tylko że sprzedał bym go na wyłączność żeby mojego aliasu tam nie było tak jak Theo z kawałkiem "explosion" pod którym się Kalwi i Remi podpisali ;]
 • Axel.3 września 2012, godz. 14:56
  Zauważcie że Ferry ma już swoje lata. Czy gdyby dalej pozostał przy stylu z lat 1999-2001 był by dziś na topie?
  - moim zdaniem NIE. Każdy by pisał ze Ferry ciągle robi to samo....Nastolatki często nie kumają Starej szkoły ,a to one są głównie słuchaczami takiej muzyki. Oni po prostu starają się dopasować do nowych trendów do zmiany pokoleniowej. Stary Ferry i nowy to dwa inne światy, bo czasy są inne... inny rynek i inni słuchacze.
  Natomiast kwesta rozdrabniania swojego nazwiska, niszczenia tego co się dokonało to inna kwestia, bo bez wątpienia Ferry dla światka trance przeminął. Ale jego miejsce zajęli inni, a Ferremu zwyczajnie pozwólcie odejść...
 • Luc Deep3 września 2012, godz. 15:45
  ech gdzie ten Ferry który robił takie remiksy???:

  F. Massif - Somebody (Ferry Corsten Remix)


 • marcoss813 września 2012, godz. 15:56
  Niech Ferry robi co chce, byle z efektem, bo jak na dobrą zabawę, to remiks za bardzo robiony pod "Ain't No Stoppin", ale skoro tak to woli nazywać niech ma :) Moguai mógłby tak powiedzieć o swoim remiksie dla Britney, ale tu???
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (48)