Tak, to pytanie do Was. Kto ze sławnych didżejów wciąż sięga po placki? Kto z polskich? Kto z Was? Kto z Waszych znajomych ostatnio zrezygnował, a kto trzyma się dzielnie i analogowo? 20 UserComments

Kto jeszcze gra z winyli?

Artykuł dodano: 29 grudnia 2011, godz. 12:00
Odsłony: 8494x
Tak, to pytanie do Was. Kto ze sławnych didżejów wciąż sięga po placki? Kto z polskich? Kto z Was? Kto z Waszych znajomych ostatnio zrezygnował, a kto trzyma się dzielnie i analogowo?

Sven Vath uspokoja, że to wciąż możliwe. Papa Sven rzadko udziela wywiadów, ale za to wystosował list podsumowujący rok 2011, w którym świętował 30-lecie miksowania. Poza wspomnieniem najciekawszych imprez, poruszył temat płyt analogowych.

„Pomijając fakt, że granie z winyli w dzisiejszych czasach może być trudne – zwłaszcza na festiwalach – przez cały rok zdarzyło mi się tylko kilka technicznych problemów podczas występów. Parę razy wiatr prawie zdmuchnął mi płyty z gramofonów, moje torby musiały być dokładnie czyszczone po tym, jak dostało się do nich dużo piasku w trakcie plażowych afterów. Na jednym z after parties na Ibizie jeden z odsłuchów spadł mi z tyłu na głowę (ale to akurat nie o winylach – przyp. red.).W tym roku otrzymałem około 400 promosów na winylu, sam kupiłem około 800 płyt, niektóre z nich dwa razy. Zauważyłem, że sporo wytwórni płytowych przykłada teraz więcej niż w poprzednich latach atencji do jakości muzyki, jak również do grafiki swoich wydawnictw. Dziękuje wszystkim, którzy wciąż robią wszystko, żeby produkować winyle, którzy je dystrybuują i sprzedają, studiom, które dbają o masteringi, i wszystkim artystom, którzy wciąż chcą być wydawani na winylu”. 

Sven Väth @ Cocoon After party (La Plage / Ibiza) 13-09-2011

Komentarze
 • Kranczips29 grudnia 2011, godz. 12:17
  Dopóki będą pasjonaci vinyli to myślę, że vinyl nie zginie. Oczywiście postępu się nie zatrzyma, ale też z tego powodu stary dobry vinyl nie musi odchodzić do muzeum. Sam osobiście lubię jak dj-e grają z vinyli, np. w Boom Barze ten rodzaj grania ma się dobrze i imprezy nie ustępują ani klimatem ani jakością dźwięku, wręcz przewyższają te digitalowe ;)
 • UcieX29 grudnia 2011, godz. 12:27
  Sven Vath stylizuje się na Davida Guettę? :D
  A na poważnie to lubię takie imprezy, gdzie publiczność ma dosłownie styczność z DJ'em + ten ibizowy klimat pod namiotem... Nic dodać, nic ująć
  (kurcze, poszło nie na temat) :P
 • Coca:ONN29 grudnia 2011, godz. 13:34
  Ciężko dziś być pasjonatem i grać z winyli...Sklepy są zamykane,koszty zakupywania płyt są bardzo wysokie.Osobiście nigdy nie kręciły mnie kontrolery,CD playery itp.Gram z czarnych placków od początku i wiem,że tego nie zmienie.Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Digital Vinyl System i wrzucanie mp3 na gramofony + możliwość loopowania czego nie da się zrobić na klasycznej płycie.
 • marcoss8129 grudnia 2011, godz. 13:43
  Zawsze jak gram staram się by choć kilka kawałków poleciało z winyla. Nieczęsto kupuje, bo to dość drogi interes.
 • Jerycho198829 grudnia 2011, godz. 14:08
  Vinyl może i upada, ale moim zdaniem większość obecnych młodych gwiazdek nie podołałaby grając z placka ;) Bardzo mi się podoba, gdy dj nagle wyciąga czarną płytę, wrzuca ją na gramofon i zabiera nas w podróż po może nie perfekcyjnym ale oryginalnym muzycznym świecie, wg. mnie jest to pewien szczyt formy, szczyt którego nie da się osiągnąć grając z CD ;) Swoją drogą ciekawe kiedy CD przejdzie do lamusa hehe i będziemy świadkami nałogowego grania z komputera hehe ;)
 • Coca:ONN29 grudnia 2011, godz. 14:16
  ^ +1
  Zdarzyło się,że podbił na wieczór znany klubowy "DJ"z miasta który nie potrafił wybrać utworu z klasycznej płyty winylowej a co dopiero dograć bity 1 z 2.Nawet lepiej nie wiedział o co chodzi z tym przełożeniem 35/45?
  Idealnie opisane Jerycho ;)
 • kwasix29 grudnia 2011, godz. 14:32
  V_Valdi !!! ;)
 • Marek - MvX29 grudnia 2011, godz. 14:49
  ja gram z vinyli ;)
 • fripers29 grudnia 2011, godz. 15:06
  @ kwasix
  Coś chyba Ci się pomiśkowało - V_Valdi już od dawna gra z laptopa i X1
 • DjBartii29 grudnia 2011, godz. 15:51
  JA I NIE ZAŁUJE TEGO
 • Timber29 grudnia 2011, godz. 20:31
  Oczywiście można z vinyli nie grać na imprezach, bo łatwiej i wygodniej grać z digitalu, ale jak ktoś nie potrafi na gramofonach w ogóle zagrać to niech nie nazywa siebie djem. Bo i co z tego że będzie robił na traktorze czy innym syfie loopy, efekty, będzie szalał za konsoletą i zmieniał tracki co 2 minuty, jak o miksowaniu z gramofonu nie ma pojęcia. Od vinyli każdy dj powinien zacząć, żeby złapać o co w tym wszystkim w ogóle chodzi.
 • DJ Bacu29 grudnia 2011, godz. 21:35
  ja też gram z vinyli ;)
 • ConraDS29 grudnia 2011, godz. 23:18
  always love vinyl ! :)
 • Seth0029 grudnia 2011, godz. 23:44
  prawdziwy dj powinien wiedzieć jak się gra z winyli, ba z cedeków, ale dzisiaj duża część tych którzy zwą siebie djami i krążą po dyskotekach (i nie mam tu na myśli ludzi takich jak Angelo Mike czy Czubala bo oni przed laty kiedy jedni mieli mokro na odgłos krzyków Krisa, grali z placków) stawiają laptopa za djką a ten odwala wszystko za nich.
  placek to placek, go się czuje a dj który nie zna tego zapachu nie jest djem tylko jest pozerem...
  poza tym placków tak łatwo nie dało się przed laty wypalić w domu i później zagrać to na imprezie, a ci którzy grali, robili to z pasji do muzyki, a dzisiaj łepek sobie ściągnie nielegalnie muzykę z sieci, wypali na najtańszą płytę i biegnie do pubu czy innego miejsca robić z siebie wielkiego dja, okradając producentów tylko po to aby popisać się przed koleżkami jakim to jest super djem.
 • Trix1130 grudnia 2011, godz. 10:22
  Wiem że granie z laptopów jest teraz w modzie jest przede wszystkim wygodne bo dj nie musi wozić z sobą ciężkich toreb z płytami ale cała magia grania ginie. Ja gram z vinyli i płyt cd i dla mnie osobiście granie z laptopa to żadne granie.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (20)