Od niedawna wiemy, że giganty jakimi są Netflix od Spotify rozpoczęli współpracę. Nie jest to jednak coś typu wspólna reklama, ale coś o wiele większego. Sprawdźmy na czym polega ich projekt? 0 UserComments

Kooperacja Netflix x Spotify to coś czego potrzebowaliśmy

Artykuł dodano: 2 grudnia 2021, godz. 18:49
Odsłony: 839x
Od niedawna wiemy, że giganci jakimi są Netflix oraz Spotify rozpoczęli współpracę. Nie jest to jednak coś typu wspólna reklama, ale coś o wiele większego. Sprawdźmy na czym polega ich projekt!


Piosenki z seriali Netflixa w jednym miejscu

Od teraz możecie znaleźć w serwisie Spotify playlisty z waszych ulubionych seriali na Netflix. Pojawiła się tam muzyka z takich produkcji jak Stranger Things, Narcos: Mexico czy Dom z Papieru. Nie ważne czy szukacie filmu czy telenoweli, każdy znajdzie wśród nowych list coś dla siebie.
Jak już wspomnieliśmy nie jest to zwykła, nudna współpraca pomiędzy firmami polegająca na tylko i wyłącznie udostępnianiu swoich znaków towarowych w innych miejscu, lecz na wzajemnym pozyskiwaniu nowych fanów, promowaniu seriali Netflixa i udostępnianiu coraz większej ilości playlist na całym świecie. Jak wspomniało TechCrunch Netflix nie wykupił dostępu, by mieć hub w aplikacji Spotify. Innymi słowy, nie jest to produkt reklamowy, ani żadne pieniądze nie zostały tu wymienione.

Tak więc na oficjalnym profilu Netflixa na Spotify znajdziecie mnóstwo playlist z piosenkami z waszych ulubionych filmów i seriali poczynając od Wiedźmina, a na Cobra Kai kończąc! Zachęcamy, bo to nie lada gratka dla fanów muzyki. Dodajmy jeszcze, że Netflix Hub na Spotify jest dostępny dla zwykłych, jak i użytkowników promiem serwisu.

Posłuchaj oryginalnej muzyki z seriali Wiedźmina


Spotify robi ruchy

Szwedzka spółka w tym roku współpraca już z dwoma dużymi markami. Były to Peloton czyli amerykańska spółka zajmująca się produkowanie przyrządów do ćwiczeń oraz z GIPHY - stroną internetową, która jest bazą danych dla gifów czyli krótkich, bezdźwięcznych filmików wideo w formacie .gif. 

Kto wie czym dalej będzie zajmować się skandynawska spółka? Możesz czas na kolaborację z jakąś polską firmą?

Zobacz jak wygląda siedziba Spotify w Sztokholmie

Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)