• 8Fani
  • 0Byli tu
  • 0Imprezują tu

Lublin , Lublin

Informacje o klubie

Klub "May-Day Party" znajduje się na Pojezierzu łęczyńsko- włodawskim 40km. od Lublina.
Został indywidualnie zaprojektowany na planie ośmiokąta foremnego i wybudowany w 1995 r. na prywatnej działce należącej właściecili. Zajmuje powierzchnie ok.250 mkw. oraz ok.200 mkw. tarasów, posiada także własny budynek socjalny o powierzchni ok.150 mkw.
Od początku klub został wyposażony w pełny soundsysystem, profesjonalna rampę oświetleniową oraz pełną konsolę Dj-ską opartą na gramofonach.
Klub May Day Party jest klubem sezonowym, działa od pierwszego weekendu maja do ostatniego weekendu sierpnia. W okresie od 1-go weekendu maja do początku wakacji - imprezy klubowe odbywają się jedynie w soboty, od wakacji codziennie. Klub w całym okresie działania pełni też funkcję gastronomiczną.
Czynny od godz. 10.00 rano do końca imprezy.

Dokonania

Klub od początku związany jest z nurtem muzyki techniczno-klubowej.
Na początku muzykę w klubie tworzyli doświadczeni lubelscy Dj'e, potem klub wychowywał swoją własną kadrę dj'i.
Do klubu zapraszani byli także goście z Polski i z zagranicy m.in.: Dj Etna - Holandia (D'n'B), Dj Doc Ton - Niemcy (Hip-Hop, Funky), a także lubelskie formacje hip-hop'owe.
Klub od początku miał charakter otwarty i nowatorski, zawsze pełnił i pełni nadal bardzo ważną funkcję w tworzeniu lubelskiej sceny klubowej i technicznej.
W roku 2002 pod patronatem klubu odbyła się jedna z największych imprez technicznych Lubelszczyzny - "Water Festiwal". Impreza pod patronatem mediów ogólnopolskich: Viva - polska, Lajf, Radiostacja, Empik, Interia.pl. - zgromadziła ok.3000 osób, a zagrała czołówka polskich Dj'i m.in: Angelo Mike, Poziom X, Sebastian, Dreddy, Matush, Gogo, Pulp, Gerhard, Mario, Nrg’ee, Lenny.
Niewątpliwie działalność klubu wykracza poza działalność o charakterze lokalnym.
Pod patronatem klubu odbywają się także wszystkie autorskie artystyczne-muzyczne projekty jednego ze współwłaścicieli klubu – Adacha Krzysztofa.
Przez okres 10 lat w klubie May Day Party zagrało prawie 50 dj’i z czołówki polskiej sceny technicznej, wielu mistrzów i wicemistrzów w konkursach na najlepszych polskich dj’i klubowych, wielu zagranicznych dj’i technicznych należących do europejskiej czołówki, a nawet z odległej Japonii.
Poza muzyka techniczna klub jest otwarty także na inne formy muzycznej i artystycznej ekspresji; właśnie tu w latach 96/97/98 odbywały się pierwsze oficjalne imprezy z udziałem lubelskich formacji hip-hop owych i pokazy graffiti.
Wtedy też klub gościł kilkakrotnie niemieckich Dj hip-hopowych i funky.
W okresie od 1995 do 2004 klub miał 10 dj’i rezydentów w tym wykształcił od podstaw 3 z których 2 należy już do polskiej czołówki grających również za granicami kraju, a jeden tworzy swoja własna muzykę.
Niewątpliwie Klub May Day Party jest współtwórcą lubelskiej sceny klubowej i technicznej i należy do ścisłej regionalnej czołówki a jego działania daleko wybiegają poza ramy lokalne.

Projekty muzyczne pod patronatem klubu:

2002 -2004 - „Water Festiwal” nad jez.Piaseczno
I edycja – 17.08.2002
II edycja – 17.08.2003
III edycja – 15.08.2004
- 2002 - „Hellowen 2002” pierwsza w Lublinie halową
impreza techno-underground
- 2003 - “Chris Liberator – Maximum-Minimum” pierwsza w
Lublinie halowa impreza techno-industrial
- 2003 - ….underground…grygowa…lub…
- 2004 - „music is inside..” na 3 sceny muzyczne – techno,
etno, nu jazz.
Na wszystkich scenach muzyka mechaniczna
łączona jest na żywo z instrumentami
akustycznymi, gdzie absolutnym
nowatorstwem było połączenie muzyki techno z
klasycznym kwartetem smyczkowym

 
Pokaż cały opis klubu

Aktualności z klubu

Zarządzaj klubem
Jesteś managerem lub właścicielem klubu? Zarządzaj informacjami o klubie na FTB.pl i Facebooku przez system ClubManager.
Popularność klubu w Polsce

Club Rank Polska542

Club Rank lubelskie20

Club Rank Lublin11

Liczba punktów klubu: 40 Liczba klubów w systemie: 1673 Zagłosuj na klub + Dodaj do ulubionych
Sprawdź imprezy w innych miastach
Imprezy Warszawa Imprezy Poznań