Indyjska platforma FinanceBuzz ujawniła dane dotyczące najnowszego badania, dzięki któremu możemy jednogłośnie stwierdzić, kiedy najlepiej kupić bilet na swoje ulubione wydarzenie. Sprawdź! 0 UserComments

Kiedy jest najlepszy czas na zakup biletów na koncerty i festiwale? Oto wyniki badań

Artykuł dodano: 17 czerwca, godz. 16:50
Odsłony: 453x
Niemal każdy uczestnik większego wydarzenia szuka sposobu, aby zmniejszyć nieco koszt całkowity swojego wyjazdu. Platforma FinanceBuzz udostępniła nam dane, dzięki którym wiemy już, kiedy najlepiej kupić bilety na swoje wymarzone wydarzenie!

Rok 2022 a napięty grafik fanów festiwali EDM

Okres ostatnich miesięcy był niezwykle napięty pod względem wydarzeń skupiających się wokół muzyki elektronicznej. Oprócz szczytu IMS otrzymaliśmy wiele ciekawych statystyk dotyczących zarówno samych uczestników, jak i eksperymentalnych rozwiązań organizatorów wydarzeń. Indyjska platforma FinanceBuzz ujawniła dane dotyczące najnowszego badania, dzięki którym możemy jednogłośnie stwierdzić, kiedy najlepiej kupić bilet na swoje ulubione wydarzenie. 

Pod lupę wzięto ponad 22 000 odsprzedaży biletów, z czego niespełna 9 000 transakcji pochodzi z koncertów największych światowych artystów takich jak Billie EilishJustin Bieber czy The Weeknd, a także niespełna 10 000 zakupów karnetów na festiwale muzyczne takie jak Coachella EDC Las Vegas. Wszystkie te wydarzenia odbyły się w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy, dzięki czemu dane udostępnione przez portal są tak aktualne, jak tylko mogą być. Badanie ujawniło kluczowe wnioski, które dla wielu z nas jednak mogą być czymś oczywistym.

Cierpliwość kluczem do oszczędzania

Biorąc pod uwagę udostępnione statystyki, najlepszym sposobem na oszczędzenie przy zakupie biletu na wydarzenie jest kupienie ich bezpośrednio w tygodniu poprzedzającym wydarzenie od prywatnej osoby, która z różnych powodów nie będzie mogła się na nim pojawić, dzięki czemu będziemy mogli zgarnąć wejściówkę w okazyjnej cenie. 24% biletów na koncerty i 25% biletów na festiwale jest kupowanych właśnie na rynku odsprzedaży w tygodniu poprzedzającym wydarzenie, co pokazuje, jak duża jest tego skala oraz jak łatwo możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na różnego rodzaju atrakcje na miejscu. 

Przeczytaj także: Electric Love w Austrii, Parookaville w Niemczech. Znamy pełne line-upy największych festiwali w Europie

Wiele festiwali również w przypadku mniejszej frekwencji, niż było szacowane, na krótko przed samą imprezą obniża ceny biletów, aby zachęcić do siebie wszystkich niezdecydowanych fanów muzyki. Ogólny wniosek jest jeden – nie ma się co śpieszyć, bo w tym przypadku cierpliwość zdecydowanie popłaca. A wy, kiedy kupujecie bilety na swoje ulubione wydarzenia?

Zobacz filmik objaśniający najbardziej okazyjny zakup biletów na festiwale

Sprawdź także:

Droga do Tomorrowland w formie... mozaiki? – zobacz video
Festiwalowa Wielka Brytania. Elektroniczne wydarzenia warte uwagi w 2022
Don Diablo otworzył kolejną wytwórnię. „To mój plac zabaw dla bardziej klubowej muzyki”
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)