14 marca pisaliśmy o nowym projekcie Ferry Corstena i Markusa Schulza New World Punx, który według samych zainteresowanych miał być „cięższy i bardziej agresywny w porównaniu do tego, z czego... 30 UserComments

Już wiadomo, co grają i tworzą Corsten z Schulzem

Artykuł dodano: 2 kwietnia 2013, godz. 18:18
Odsłony: 5521x
14 marca pisaliśmy o nowym projekcie Ferry Corstena i Markusa Schulza New World Punx, który według samych zainteresowanych miał być „cięższy i bardziej agresywny w porównaniu do tego, z czego panowie są znani na co dzień”.


Wśród Waszych komentarzy były zarówno takie pełne nadziei („140 BPM i będzie super. Mocno, agresywnie jak Markus + porywające melodie od Ferrego”), jak i totalnie pesymistyczne („ten ich agresywny pazur - stawiam na big roomy”). Większość się obawiała („chciałbym być zdziwiony w pozytywnym sensie, ale pewnie to będzie shit, jaki gra większość dj-ów dzisiaj”), mniejszość spokojnie czekała („nie skreślajcie ich od razu. Czuję, że ten duecik wypali”). My mieliśmy nadzieję, że to będzie coś choć w małym stopniu zaskakującego, nieoczywistego i świeżego. 

Podczas ASOT 600 w Madison Square Garden w Nowym Jorku w ostatnią sobotę dowiedzieliśmy się wszystkiego –dostaliśmy pierwszego ich wspólnego seta, a także pojawiły się pierwsze wspólne produkcje - pierwszy wspólny numer New World Punx „Romper”, pierwsze wspólne remiksy („1988” Binary Finary i „Punk” Corstena), a także pierwsze wspólne mash-upy.

Czy brzmienie faktycznie jest „agresywniejsze”? Przypomina się jeden z Waszych komentarzy: „zależy co kto rozumie pod pojęciem agresywny pazur. Hard trance, hardstyle, czy coś w tym stylu, czy może beznadziejne 'electropodobne nap**lanki' a’la Dimitri Vegas & Like Mike, Aoki, Afrojack, Tom Fall itd.”. Już rzut oka na tracklistę wiele wyjaśnia, bo Dimitri Vegas i Like Mike pojawiają się tu aż dwukrotnie, ale reasumując bliżej im raczej do innego duetu, czyli W&W. New World Punx (Ferry Corsten & Markus Schulz) live at "A State Of Trance 600 - The Expedition", New York, USA.

01. New World Punx - Romper
02. Binary Finary - 1998 (New World Punx Bootleg Mix)
03. Markus Schulz & Ferry Corsten - Loops & Tings
04. ID - ID
05. Ferry Corsten & Bassjackers - Collision
06. Jacob van Hage - Crank
07. ID - ID
08. KhoMha - Hydra
09. Ferry Corsten - Rock Your Body Rock (Dimitri Vegas & Like Mike Mainstage Remix)
10. Dimitri Vegas, Moguai & Like Mike vs. Ferry Corsten & Aruna - Mammoth Forever (New World Punx Mashup)
11. Ferry Corsten - Kudawudashuda
12. Markus Schulz & Elevation - Finish Line
13. Digital X Music - Raptor
14. Ferry Corsten & Markus Schulz - Stella
15. Fisherman & Hawkins - Apache
16. Cosmic Gate - Storm Chaser (KhoMha Remix)
17. Ferry Corsten - Black Light
18. Beat Service - Fortuna vs Markus Schulz ft. Ana Diaz - Nothing Without Me (New World Punx Mashup)
19. Grube & Hovsepian - Trickster
20. New World Punx - The Digital Punks Of Gotham
21. Ferry Corsten feat. Betsie Larkin - Not Coming Down (Edit)
22. Markus Schulz - The New World 2013

New World Punx (Ferry Corsten & Markus Schulz) @ A State Of Trance 600 New York [March 30, 2013] by ferry-corsten


[HD] ASOT 600 NYC - New World Punx introduction - Romper

Komentarze
 • primo202 kwietnia 2013, godz. 23:31
  zauważyłem dziwną tendencję do podejścia w biznesie muzycznym:
  1. Robisz to co teraz grają głównie stacje radiowe czyli coś co (teoretycznie) wpada w ucho bo to dobrze się sprzedaje. Czyli (niby) muzyka idzie do przodu.
  2. Wiele artystów nie tylko muzyki elektronicznej, bo trzeba też zwrócić uwagę na inne nurty muzyczne, produkuje coś co w moim odczuciu tak na prawdę im się nie podoba.. aż chciałoby się powiedzieć "to zupełnie nie w ich stylu, co to k***a jest", no ale cóż to też praca za kasę więc jakieś normy trzeba spełniać nawet wbrew sobie.
  3. Nie wiem czy zauważyliście ale wiele producentów, którzy kiedyś wyróżniali się pod względem grania niesamowicie, ba.. nawet byli krytykowani za swoje (oryginalne) podejście.. tak na prawdę teraz zbierają szczere oklaski za to co robią.

  Więc pytam się:
  Czy producenci i sponsorzy próbują nam wciskać g***o muzyczne (a to się zdarza coraz częściej), czyli tak zwane trendy? Czy może po prostu brakuje ludzi kreatywnych, którzy coś potrafią (tylko oczywiście Ci "znani" nie pozwolą na ich odkrycie, bo stanowią jednak konkurencję) ale po prostu uznają, że ich starania i tak nie mają sensu i mają nadzieję, że to się kiedyś odmieni?
  Czy może po prostu wszystko robi się jednym wielkim shitem, bo shit się sprzedaje najlepiej ;)?
 • xyf paweł3 kwietnia 2013, godz. 01:00
  Gówno jakich mało, prawdziwy trance w ich wykonaniu już nie wróci, nie ma co się łudzić:/ Za to set Ferrego wrzucony przez AXELA, CZYSTA MAGIA. Żaden JOOF (którego cenię) się nie równa, to jest magia!! Dzięki Axel.
 • marcoss813 kwietnia 2013, godz. 09:23
  Ja nie odstawiam tragedii, propozycje Ferry'ego mnie zaciekawiły, zwłaszcza "Black Light", który przywołuje trancowe i techtrancowe klimaty z lat 2006/7 tyle (np Cosmic Gate - Analog Feel), w ogóle Ferry jako producent w tym roku o wiele bardziej mi imponuje niż Markus. Romper daje nadzieje, że ten przedwczesny projekt dojrzeje (o ile mają zamiar to "ciągnąć"). Ogólnie z imprez ASOTa ta w Madison Square Garden wg mnie najgorsza. Kuala Lumpur pozamiatał najlepiej, a tu wszystkie sety (w sumie nie przesłuchałem Armina, ale tracklista nie zaskakuje) jakieś takie nachalne, a M.O.R.P.H. bez energii , polotu...
 • Sojka3 kwietnia 2013, godz. 09:46
  A jak dla mnie mega im się udał ten projekt. Mocny, energiczny set, takie granie jakie lubię! :)
 • DjRules3 kwietnia 2013, godz. 11:54
  @primo20 dobrze kombinujesz,liczy się popyt i kasa.Jak jest zapotrzebowanie na określoną muzykę to producenci to dają konsumentom czyli nam a że w większości są ludzie co lubią Trousy,Dubstepy itd. to nie ma znaczenia,muzyka Elektroniczna musi stać się niszowa żeby znowu się odrodziła na lepsze.Jak byłem młodszy to zawsze chciałem żeby była jak najpopularniejsza i jak najwięcej osób tego słuchało(mój błąd) bo tak wracając do lat 90tych,początki 2000 to w porównaniu z dzisiejszą popularnością to jest ogrom ale co za tym idzie brak kreatywności i oryginalności tylko pościg za pieniędzmi.
 • Zuziopak3 kwietnia 2013, godz. 12:48
  O matko co to jest, tragedia.
 • viscaelbarsa3 kwietnia 2013, godz. 15:11
  DJ Rules
  wydaje mi się, że dubstep już się przeżarł, jego apogeum minęło, co było widać chociażby w relacjach z UMF, a wiadomo, że to w USA był najbardziej popularny. Oczywiście jeszcze wszędzie jest przemycany, powstały jakie hybrydy np ta Krawella czy jak im tam, którzy mieszają wszystkie gatunki, ale ogólnie największe gwiazdy wraz z rynkiem obecnie podążają w innym kierunku :)
 • chudy5d3 kwietnia 2013, godz. 16:59
  Niespecjalnie śledzę twórczość obydwóch panów od czasu, gdy porzucili trance na rzecz bardziej przewidywalnych i bardziej popularnych, modernistycznych dźwięków, ale jakby się tak przyjrzeć trackliście... połowę rzeczy to Schulz i Corsten grali solo, druga połowa to takie upodabnianie się do W&W (produkcje bardziej w stylu electro, dużo big roomu)... Czyli w sumie nic nowego. :) Oceniać nie będę, bo to nie jest muzyka w moim guście, szkoda mi tylko '1998', które zostało trochę zmasakrowane (i tu bym znowu znalazł porównanie do W&W, którzy zbezcześcili ostatnio 'Adagio For Strings'). :)
 • Dave Stiller3 kwietnia 2013, godz. 20:49
  Tak jak to ktoś kiedyś tu powiedział : "zostać legendą,a potem grać gówno do końca życia." Znowu się sprawdziło...Niestety...
 • mizio2853 kwietnia 2013, godz. 21:39
  Taaaaaaaa brawo... kolab wszechczasow...
 • Rof693 kwietnia 2013, godz. 23:31
  Wystarczyło mi przesłuchanie "mixu" 1998. Podziękuję.

  chudy5d - tak, bo trance nie był przewidywalny :D
 • OsCardo4 kwietnia 2013, godz. 20:11
  Mocno to ci panowie obniżyli loty.
 • zgredziu5 kwietnia 2013, godz. 10:05
  Dlaczego ftb ftb wszędzie widzi te pierd*lone W&W? czy ci goście to jakaś wyrocznia?
 • Didek6 kwietnia 2013, godz. 16:49
  Zero zaskoczenia, ale remiksowanie trancowych klasyków mogli sobie darować :) Dzisiaj kozackie sety będą ze sceny Who's Afraid Of 138?! + Simon Patterson i Solarstone.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (30)