Kiedyś to można było takie rzeczy robić bezkarnie – ale nie w dobie Internetu, Facebooków, Twisterów i innych wynalazków! Dziś znany artysta musi bardzo uważać, co robi, kogo remiksuje, którą grupę... 31 UserComments

Joris Voorn zremiksował Szwedzką Mafię

Artykuł dodano: 11 października 2012, godz. 10:25
Odsłony: 6484x
Kiedyś to można było takie rzeczy robić bezkarnie – ale nie w dobie Internetu, Facebooków, Twisterów i innych wynalazków! Dziś znany artysta musi bardzo uważać, co robi, kogo remiksuje, którą grupę fanów może zdenerwować itd.
Niedawno pisaliśmy o gromach, które spadły na głowę Ferry Corstena, który zajął się oficjalnym remiksem Justina Biebera, po których artysta wydał specjalne oświadczenie. Wyobrażacie sobie coś podobnego przed nadejściem sieci? Teraz niektórzy fani Jorisa Voorna zaatakowali go za fakt zajmowania się twórczością Szwedzkiej Mafii, a on sam „musiał” zareagować stwierdzeniem, że jego remiks „to muzyka klubowa, a nie popowa”.


Tylko, że …nie zapominajmy, że koniec końców najważniejszy zawsze jest efekt, a nie sam fakt podjęcia tematu. Trudno podejrzewać Jorisa, żeby chciał się wypromować na plecach Szwedów, tym bardziej, że jego dwie wersje „Don’t You Worry Child” niewiele mają wspólnego z oryginałem, a zwłaszcza z jego śpiewanymi fragmentami. Zaopiekował się tylko pewnym motywem melodycznym, który w niczym nie przeszkodził mu w pozostaniu wiernym własnej brzmieniowej koncepcji. Czyż nie o to chodzi w remiksowaniu?

Co sądzicie o tego typu sytuacjach? No i jak Wam się podobają dwie wersje Jorisa?


Swedish House Mafia - Don't You Worry Child (Joris Voorn Remix) PREVIEW by Joris Voorn


Swedish House Mafia - Don't You Worry Child (Joris Voorn Dub) PREVIEW by Joris Voorn
Komentarze
 • artinho11 października 2012, godz. 09:17
  Nie ważne Panie Marcinie, pojawiła się Szwedzka Mafia w temacie... będzie ogień w komentarzach :) jeszcze Joris po dupie dostanie :]

  wg mnie przyjemnie brzmią te preview'y. Czekam na full.
 • 123tie10011 października 2012, godz. 09:20
  bardzo fajnie!
 • Marcin Żyski11 października 2012, godz. 09:31
  jaki 'Panie' :-D Artinho piateczka i przechodzimy na 'ty', pozDrawiam :-)
 • UcieX11 października 2012, godz. 09:53
  Gdyby nie nazwa to w życiu bym nie przypuszczał, że to remix SHM. Z jednej strony fajnie, że Joris pozostaje przy swoim stylu, a z drugiej strony moim zdaniem taki remix się mija z celem bo nie ma nic wspólnego z oryginałem. Po prostu Joris Voorn ma swój zupełnie inny styl ;)
 • Kramon11 października 2012, godz. 09:55
  DA się DA! i oto mi chodziło w ktrymś tam komentarzu na forum że da się umieścić piosenki Komercyjne itp w taki sposób że ichnie przypominają ale wiemy że ta piosenka tam jest!.
 • UcieX11 października 2012, godz. 10:02
  Chyba, żeby patrzeć przez pryzmat promocji siebie i stylu, to wtedy wyszło spoko :)
 • M A R E K11 października 2012, godz. 10:11
  przyznam się bez bicia że od Jorisa biorę wszystko w ciemno. Poza tym mnie ten numer szwedów nie odrzuca, a melodia w nim jest bardzo chwytliwa. Też czekam na release.
 • Timber11 października 2012, godz. 11:01
  Nie chodzi o to kogo się remiksuje, tylko jak to się robi, a Joris potrafi to znakomicie, jak najbardziej podoba się, potargam trochę po deckach ;)
 • UcieX11 października 2012, godz. 11:39
  Mi bardziej chodzi o samo pojęcie remix, że powinien zawierać elementy oryginału... tutaj równie dobrze mógłby powstać zupełnie nowy kawałek Jorisa ;) Bo co do samego kawałka, to na pewno klimatyczny i dobry :)
 • Sieja11 października 2012, godz. 11:47
  Jorisa uwielbiam ale nie bardzo rozumiem dlaczego podjął się zremiksowania komercyjnej SHM. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze i pewnie to było powodem. Oba utwory ok a najbardziej przeszkadza mi w nich nazwa wykonawcy "Swedish House Mafia". Panom z SHM życzę powrotu do starych brzmień, z których kiedyś słynęli.
 • T-3411 października 2012, godz. 11:59
  Joris nie potrzebuje SHM żeby się wypromować.Robi świetną muzykę według mnie nie pod publikę ale zgodnie z własnym stylem.Słuchałem wiele jego setów i naprawdę ciężko podejrzewać go o komercję.Bardzo dobre kawałiki ,widocznie miał taki pomysł ,a czy chciał narobić szumu,widocznie tak.
 • artinho11 października 2012, godz. 13:01
  UcieX, gdyby te numery były wydane jako Joris - ID, to ludzie by go zjechali, że zgapił od SHMu :) Po za tym melodia jest praktycznie identyczna jak oryginał, więc ma coś wspólnego z oryginałem.

  Co do komentarza Pana Sieji, to dziękuje za potwierdzenie moich obaw. Nie jesteśmy w stanie jednego artykułu skomentować tak, by jakieś teorie spiskowe nie powstawały. Jak nie wiesz o co chodzi, to się dowiedz, a nie zakładaj z góry, że chodzi o pieniądze, bo może Jorisowi przypadł do gustu numer SHMu, lub sama melodia, której użył i chciał zrobić swoją wersję tego numeru... ale nie, z góry hajs, bo remix komercyjnej bandy.
 • UcieX11 października 2012, godz. 13:06
  @ artinho
  hmm... w sumie racja :)
 • madridi5ta11 października 2012, godz. 15:16
  Remix całkiem przyjemny, stosunkowo lekko zahacza o oryginalną melodię a jednak jest całkowicie w stylu Voorn'a, natomiast dub moim zdaniem ten haczyk traci ponieważ oryginału jest w niej może ziarno. Swoja drogą nie osądzam go i uważam że daleko mu do "sprzedaży" jednak co jak co, ale zabieg bardzo udany - artykuły na stronach takich jak ta, możliwy chociażby przypadkowy odbiór u ogromnej rzeszy słuchaczy SHM a jednocześnie nikt go nie może osądzić o sprzedanie się ;-)
 • Luc Deep11 października 2012, godz. 15:20
  całkiem to niezłe, na pewno o niebo lepsze niż oryginał i remix Ferrego dla Bibera....
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (31)