Wielkie pieniądze z Deadmau5 w roli głównej? Nowe doniesienia z rynku NFT, na którym producent dorobił się niemałych pieniędzy. 1 UserComments

Jak Deadmau5 zarobił ponad 15 milionów złotych?

Artykuł dodano: 12 stycznia, godz. 13:20
Odsłony: 2899x
Wielkie pieniądze z Deadmau5 w roli głównej? Nowe doniesienia z rynku NFT, na którym producent dorobił się niemałych pieniędzy.


Wirtualne pieniądze Deadmau5

Ostatnio popularność w niesamowitym tempie zdobywa rynek tokenów NFT. Wszystko to dzięki wszechstronności zarobków, które można z tego uzyskać. O samym NFT pisaliśmy dla was już niejednokrotnie. Jest to mówiąc w skrócie wirtualna cząstka artysty, którą można sprzedać.

Ostatnio podboje rynku NFT możemy obserwować u jednego z najbardziej rozpoznawalnych światowych DJ-ów. Mowa o Joelu Zimmermanie znanym szerzej jako Deadmau5. Postanowił on bowiem spieniężyć swoją produkcję This Is Fine wydaną wraz z Portugal. The Man sprzedając ją jako tokeny NFT. Początkowo koszt jednego tokenu wynosił 2.19 dolarów, a już teraz jego cena oscyluje w granicach $4. 
Dodatkowo na rynku w obieg poszły zestawy VIP na jego wydarzenie Day Of The deadmau5 odbywające się na początku listopada w amfiteatrze Red Rocks. Szacuje się, że DJ do tej pory na całej akcji zarobił aż 4 miliony dolarów (ponad 15 milionów złotych), co czyni go jednym z najbardziej dochodowych twórców muzycznych w tym medium. 

"Tylko to testowaliśmy" mówi Dean Wilson - menadżer Deadmau5. Okazuje się, że cały pomysł nie narodził się nagle. Jak mówi dalej Wilson: 

Od dawna siedzę w temacie sprzedaży biletów na blockchainie i wtórnej sprzedaży biletów. Jedynymi ludźmi, którzy nie dostają kroci z wtórnego biletowania, są ludzie, których wszyscy przychodzą zobaczyć. [...] Teraz artysta powinien być w stanie uzyskać kawałek wtórnego biletowania, jeśli jest to NFT na blockchainie jako bilet. [...] Myślę, że wkrótce zobaczymy eksplozję tego, co ta technologia będzie w stanie zrobić w przestrzeni koncertowej i rozrywkowej.

Trzeba pamiętać też, że kanadyjski producent miał już wcześniej styczność z rynkiem NFT. Jest on w końcu jednym z współzałożycieli PIXELYNX. Jest to projekt gamingowy łączący ze sobą cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, gry i świat wirtualny. Ostatnie ruchy biznesowe Deadmau5 podsumowała Dina LaPolt - prawnik DJ-a: 

Piękno deadmau5 polega na tym, że jest on właścicielem wszystkiego [...] Mógłby więc zawrzeć umowę z grafikiem, artystą cyfrowym i całkiem dobrze kontrolować sposób, w jaki NFT będzie się rozwijać. Ale wielu ludzi nie ma takiego szczęścia jak on, są podpisani z wytwórniami, które są właścicielami ich nagrań dźwiękowych, są podpisani z głównymi wydawcami muzycznymi i są współwłaścicielami swoich kompozycji. Musisz nadać ton i postarać się, żeby nie zgarnęli wszystkich praw 

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie czeka nas prawdziwa eksplozja popularności rynku NFT. Sam ogrom osobistości, które związane są finansowo z tokenami pokazuje, że nie jest to etap, w którym traktowano całość jako co najwyżej rozrywkę. Kto wie, może to jest właściwy moment, w którym warto bliżej zapoznać się z NFT by później nie pluć sobie w brodę. 

Deadmau5 i Portugal. The Man o wspólnym singlu


Sprawdź także

- Nowy live set The Chainsmokers dostępny na YouTube
- Armin van Buuren - jakie są jego ulubione utwory?
- Wyniki plebiscytu Hardcore Top 100 2021. Angerfist nie ma sobie równych 
Komentarze
  • pvpzonevc1 lipca, godz. 11:16
    Myślałem o rozpoczęciu studiów nad kryptowalutami, ponieważ było to dość lukratywne zajęcie. Ale potem zdałem sobie sprawę, że to bardzo trudne, więc postanowiłem poszukać czegoś innego. Udało mi się znaleźć https://campobet.com/pl/ , a teraz hazard jest dla mnie świetnym źródłem dodatkowego dochodu, więc polecam spróbować.
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1)