Z każdym kolejnym rokiem ludzie uciekają bardziej w świat wirtualny. Podczas szczytu IMS 2022 dostaliśmy konkretne informacje odnośnie tego, jaką część rynku Metaverse stanowili producenci EDM! 0 UserComments

Interesuje Cię rynek NFT? Wiemy, ile zarobili na nim 3LAU, Steve Aoki, Don Diablo czy Zedd

Artykuł dodano: 3 maja, godz. 19:17
Odsłony: 388x
Z każdym kolejnym rokiem ludzie uciekają bardziej w świat wirtualny. Szukanie uwagi wśród portali społecznościowych to tylko jeden z czynników, które składają się na tworzenie nowej rzeczywistości właśnie w tym wirtualnym świecie. Podczas szczytu IMS 2022 dostaliśmy konkretne informacje odnośnie tego, jaką część rynku Metaverse stanowili producenci EDM!


Wirtualny świat w parze z muzyką 

Z każdym kolejnym rokiem za branżą muzyki elektronicznej stoją coraz to bardziej imponujące liczby zarówno w świetle dziennym, jak i za kurtyną, do której nie ma jeszcze tak dużego przekonania. Pojęcia związane z Metaverse są jeszcze bardzo słabo rozpowszechnione wśród społeczności, a tym samym świadomość odnośnie liczb za tym stojących jest niewielka.

Przeczytaj także: 3LAU poproszony o pomoc. Spłacił chłopakowi dług studencki o wartości ponad 250 000 zł

Wyraźnie widać, że na NFT można zarobić poważne pieniądze, zwłaszcza jeśli jest się muzykiem elektronicznym. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę, że w pewnym momencie dosłownie nie dało się nie usłyszeć o własnych projektach artystów, patrząc na ich liczne kampanie promocyjne. Wielu z nich przekonało się, że rozwijanie swojego małego świata" może dostarczyć równie dużo frajdy czy satysfakcji jak produkcja muzyki i granie koncertów i że może to całkiem dobrze się wiązać z biznesową stroną muzyki.

NFT i EDM, czy rzeczywiście da się to połączyć?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem wokół EDM, artyści elektroniczni zdominowali rozległą przestrzeń NFT. Według wyników opublikowanych w IMS Business Report 2022 jest to bardziej widoczne niż kiedykolwiek. Na podstawie udostępnionych informacji wiemy, że 64% wszystkich zidentyfikowanych muzycznych emisji NFT o wartości 55,4 mln dolarów zostało wydanych właśnie przez artystów elektronicznych i liczba ta stale się powiększa. Zdecydowanie największym sukcesem w tej dziedzinie może pochwalić się 3LAU, który już w pierwszą dobę od wypuszczenia swojego pierwszego podmiotu NFT, czym było otrzymanie dostępu do nieograniczonej ilości muzyki oraz utworu stworzonego przez artystę, zarobił 11,6 miliona dolarów, a teraz rozwija swój własny projekt bazowany na NFT o nazwie Royal

Zaraz za nim na drugim i trzecim miejscu uplasowali się piosenkarka i producentka Grimes oraz Steve Aoki, co zdecydowanie nie powinno być zaskoczeniem. Na liście znaleźli się również tacy artyści jak Calvin Harris, ODESZA, deadmau5, Don Diablo i wielu innych.

Steve Aoki - $4 800 000
Don Diablo - $2 400 000
ODESZA - $2 100 000
deadmau5 - $1 500 000
Calvin Harris - $1 00 000

Spośród 30 artystów, którzy znaleźli się w czołówce, aż połowa z nich pochodzi ze środowiska EDM i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie liczba ta się znacząco powiększy.

Zobacz podcast, w którym Steve Aoki opowiedział o tym, ile i w jaki sposób zarobił na NFT

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)