Snapchat i Live Nation ogłosili nową, ekscytującą współpracę, która ma za zadanie poprawić wrażenia fanów na festiwalach muzycznych całego świata. Sprawdź! 0 UserComments

Snapchat we współpracy z Live Nation stworzył rozszerzoną rzeczywistość (AR) na wybrane festiwale

Artykuł dodano: 4 maja, godz. 12:24
Odsłony: 316x
Snapchat i Live Nation ogłosili nową, ekscytującą współpracę, która ma za zadanie poprawić wrażenia fanów na festiwalach muzycznych całego świata. Dzięki aplikacji Snapchat uczestnicy będą mogli korzystać z rzeczywistości rozszerzonej (AR) na najważniejszych imprezach, takich jak EDC Las Vegas, Rolling Loud czy Austin City Limits!  


Wirtualizacja świata festiwali – na lepsze?

Wraz z wirtualizacją pieniądza w świat niewidoczny gołym okiem ucieka coraz większa część społeczności zarówno tych wokół muzyki, jak i poza nią. Obojętni nie pozostają na to organizatorzy festiwali, tacy jak Live Nation, którzy jako pierwszi wprowadzą na swoje wydarzenia przeżycia związane z kreatywnym wykorzystaniem AR.

Przeczytaj także: EDC Las Vegas 2022 – podział artystów na sceny

Dostęp do tych wirtualnych doświadczeń będzie bardzo prosty. Wystarczy otworzyć aplikację Snapchat podczas festiwalu, aby cieszyć się prezentacjami AR oraz praktycznymi zastosowaniami, takimi jak znajdowanie towarów, przyjaciół, odkrywanie nowych znajomych czy punktów orientacyjnych rozmieszczonych na terenie imprezy. Jeśli tylko usługa pozostanie wypłacalna na tych imprezach, może to znacznie uprościć doświadczenia festiwalowe, pomagając ludziom spotykać się i śledzić znajomych oraz ich telefony. Sam pomysł jest niezwykle ciekawy i z pewnością spotka się z szerokim odbiorem nadchodzącego projektu, jednak odbierze on również piękno części wydarzeń. 

Od lat ekrany wideo są płótnem dla wizualnej ekspresji na koncertach i festiwalach na całym świecie. Pomagają one artystom opowiadać swoje historie i ożywiają muzykę. Wierzymy, że rozszerzona rzeczywistość Snap oferuje artystom niesamowite nowe kreatywne narzędzie, które zmieni sposób, w jaki fani doświadczają ich występów.
- pisze Snapchat na temat nowego projektu

Niektórzy artyści zabraniają używania telefonów podczas swoich występów ze względu na to, żeby uczestnicy mogli doświadczyć w pełni momentu, w którym uczestniczą w koncercie, a patrząc na to, w jaką stronę rozwija się obecny świat wirtualizacji naszej rzeczywistości, nieodłącznym elementem każdego festiwalu staną się tłumy osób szukające siebie nawzajem na Snapchacie bądź wstawiających relacje, i to w znacznie bardziej zauważalnym stopniu niż dotychczas. 

Zobacz trailer prezentujący Snap AR

Sprawdź także:

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)