Carl Cox, brytyjski DJ oraz producent, jest nieodzowną częścią społeczności techno od wielu lat. Już w te wakacje będziemy mieli okazję zobaczyć go podczas Sunrise Festival 2022 z własną sceną! 0 UserComments

Carl Cox z własną sceną na Sunrise Festival 2022. Kto wystąpi razem z nim?

Artykuł dodano: 8 kwietnia, godz. 11:34
Odsłony: 587x
Carl Cox, brytyjski DJ oraz producent, jest nieodzowną częścią społeczności techno od wielu lat i nawet jeżeli ktoś nie słuchał nigdy jego muzyki, to będzie go kojarzyć chociaż z wyglądu. Ostatni raz w Polsce zagrał ponad 10 lat temu, ale już tego lata będziemy mieli okazję zobaczyć go podczas Sunrise Festival 2022!


Król techno na polskiej ziemi

Carl już w wieku 15 lat kupił zestaw gramofonów i zaczął pracować jako obwoźny DJ. Disco było pierwszym klimatem muzyki, która go urzekła, ale już na początku lat 80. Cox zaczął grać to samo, co inni młodzi londyńscy DJ-e, czyli rare groove, nowojorski hip-hop i electro. Doskonale wiedział, że będąc częścią tamtejszej społeczności, będzie mógł usłyszeć nową muzykę house w jej najwcześniejszych formach, a kiedy na początku 1987 r. ukazał się epicki album Acid Trax Phuture'a (a.k.a. DJ Pierre'a), Carl poczuł w pełni, że jest to coś, czemu się chce w pełni oddać.

Przeczytaj także: Legendy techno otwierają kolejną turę ogłoszeń Sunrise Festival

Jako twórca tego brzmienia Carl podążał za eksplodującą brytyjską sceną rave. Grał na otwarciu legendarnego Shoom Danny'ego Ramplinga, współpromował The Project z Paulem Oakenfoldem, gdzie również był DJ-em i zajmował się nagłośnieniem. Był rezydentem w klubie Zap w Brighton, a w 1988 roku na ravie Sunrise podłączył trzeci gramofon do swojego seta, który rozpoczął się o świcie, postawił na nogi 15 000 ludzi i wyrobił sobie osobistą renomę jako czarodziej trzech talerzy, która pozostała do dzisiaj.

Carl Cox - Open Your Eyes, posłuchaj

Pierwszy występ na Sunrise, i to z własną sceną!

W tym roku nie dość, że Anglik pierwszy raz wystąpi na festiwalu Sunrise, to w piątek, 22 lipca cała scena będzie poświęcona jemu i zaproszonym przez niego gościom. Wśród zaproszonych artystów mamy m.in. Andrea Oliva, który podróżował po całym świecie, grając na prestiżowych imprezach od Coachelli po Tomorrowland, a także na bardziej undergroundowych festiwalach, takich jak Sonus i Sunwaves, oraz w wielu wpływowych klubach. Do niego w systemie B2B dołączą Metodi Hristov i Anna Tur, którzy siedząc w podobnych klimatach muzycznych, będą tworzyć idealną symbiozę na scenie. Oprócz minionej pary stery przejmą również Sasha & John Digweed, którzy w muzyce dosłownie czują siebie nawzajem, przez co są jednym z najbardziej charakterystycznych duetów muzyki techno. Pełen skład zagwarantuje uczestnikom niezapomniany dzień pełen zarówno najświeższej muzyki, jak i klasyków, z których znani są ci artyści, a specjalnie przygotowana scena umożliwi artystom na oddanie w pełni swojej energii przy pierwszej wizycie w Polsce.

Sprawdź także

Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)