Voyvoda (post punk, BG), Eat My Teeth (goth, Wawa), Snakeatsnake (ebm, BG) – OLD SKULL

Alternatywa
Voyvoda (post punk, BG), Eat My Teeth (goth, Wawa), Snakeatsnake (ebm, BG) – OLD SKULL
Czwartek, 09 listopada 2023
godz: 19:30

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

www.youtube.com/watch?v=a8rO1SOYRa8
www.youtube.com/watch?v=4ffLG2Kflfk
www.youtube.com/watch?v=lc-C7CdawVc
www.youtube.com/watch?v=MUADsTEpaE8
Po blisko 10 latach do Warszawy powraca Voyvoda, by po raz czwarty wystąpić na Oldskullu. Grupa z Sofii zagra w czteroosobowym składzie i zaprezentuje głównie utwory z nowego albumu, który powinien ukazać się krotko przed jej przyjazdem. Można spodziewać się postpunkowego energetycznego i nastrojowego materiału ze szczyptą Bałkanów w tle, w stylu podobnym do tych sprzed dekady. Podszyte folkiem pieśni i ballady z epoki „Confession of a Macedonian Bandit” nie będą grane, bo to nie ten moment. Zespół dowodzony przez historyka Filipa Filipova wraca do bardziej falowych korzeni…
www.facebook.com/xvoyvodax
voyvoda.bandcamp.com/
Przed Bułgarami po raz pierwszy w nowym zupełnie składzie wystąpią warszawiacy z Eat My Teeth. Grupa przeszła silne zawirowania personalne, w wyniku których na pokładzie pozostał jedynie wokalista Nat: „Nadal gramy deathrock czy też goth punk, nadal jest performatywnie i teatralnie, lub może jest tak jeszcze bardziej. Każdy nowy członek zespołu ma inny muzyczny background i może być kojarzony z różnych mniej i bardziej rozpoznawalnych lokalnych projektów, z bardzo różnych gatunków muzycznych, co za tym idzie, wnosi nowe spojrzenie na konwencję Eat My Teeth… Wracamy z nowym podejściem do tej samej początkowej idei…”
www.facebook.com/eatmyteeth
eatmyteeth.bandcamp.com/track/core-rotten-to-its-core
Wieczór otworzy krótki set w stylu old school ebm w wykonaniu jednego z członków Voyvody, występującego jako Snakeatsnake (jego inna grupa, Shemale Zero, też grała na Oldskullu przed Voyvodą przed laty)
www.facebook.com/snakeatsnake