Carbon Based Lifeforms | Kraków

Elektronika
Carbon Based Lifeforms | Kraków
Piątek, 10 listopada 2023
godz: 22:00

HYPE PARK

Kamienna 12, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne.
Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

📆 Carbon Based Lifefroms w Krakowie!

Uwielbianyw Polsce elektroniczny duet wystąpi 4 listopada w Kamienna 12 / Hype Park.

 Zobacz newsa – muno.pl/news/carbon-based-lifeforms-zagraja-w-polsce/

👉 Kiedy: 10.11.2023
👉 Gdzie: Kamienna12, Kraków
👉 Start: 22:00

Zapraszamy na całonocną imprezę, której głównym punktem będzie występ CBL. Towarzyszyć nam będą szykowane specjalnie na tę okazję poszerzające stan świadomości wizualizacje, a skład wieczoru dopełnią artyści, których ogłosimy niebawem.

Carbon Based Lifeforms to szwedzki zespół muzyczny, założony w 1996 roku w Göteborgu przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada (ur. jako Ringström, używającego również nazwiska Vadestrid), grający muzykę z pogranicza ambient, acid i techno.

Johannes Hedberg i Daniel Segerstad (obaj urodzeni w 1976 roku) spotkali się już w wieku 15 lat. W 1996 roku założyli zespół Carbon Based Lifeforms (CBL), traktowany początkowo jako projekt poboczny zespołu Notch, w którym grali razem z Mikaelem Lindqvistem. Wydany w 1998 roku album The Path (początkowo wydany jako album Notch) łączył w sobie nastrojowe syntezatory, downtempowe bity, acidowe basy z Rolanda TB-303, brzmienie didgeridoo i nagrania w plenerze. Album został wydany pod szyldem CBL jako The Phat #000001/The Phat #000002 online w 1999 roku.

Muzyka wykonywana przez zespół trudno poddaje się klasyfikacjom, najbliższy jej opis to połączenie takich gatunków jak acid i techno; stosuje się też termin acid/ambient, być może w nawiązaniu do pioniera gatunku ambient, Briana Eno.

W 2002 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Ultimae Records; dwa pierwsze albumy wydane pod jej szyldem: Hydroponic Garden (2003) i World of Sleepers (2006) zostały dobrze przyjęte przez scenę ambient.

Po przerwaniu sesji nad trzecim albumem w 2009 roku, w 2010 roku ukazał się mniej acidowy album duetu, Interloper, a Ringström był już wtedy znany jako Daniel Segersta. Interloper wraz ze swoimi poprzednikami tworzy swego rodzaju trylogię, gdzie każdy kolejny krążek wydaje się zaczynać od miejsca, w którym skończył się jego poprzednik.

W 2011 roku Carbon Based Lifeforms przestawili się na pozbawioną bitów muzykę ambient, wydając swój czwarty album, Twentythree, a także godzinny utwór drone VLA. Pierwsza ścieżka dźwiękowa duetu, do thrillera Refuge, została wydana przez wytwórnię Leftfield Records w 2013 roku. W 2015 roku duet podpisał kontrakt z wytwórnią Blood Music i rozpoczął remastering swoich wcześniejszych albumów w celu wydania ich w wersji winylowej.

W marcu 2022 roku Daniel Segerstad ogłosił na oficjalnej stronie Carbon Based Lifeforms na Instagramie, że ukończył pierwszy szkic książki o historii zespołu. The Path to Derelicts. W 2023 zespół wypuścił singiel Seeker, zwiastujący nową płytę.

Główną inspiracją duetu jest połączenie cech szwedzkiej natury (śnieżna i zlodowacona Laponia w porze zimowej, czy wzgórza Dalarny podczas krótkich, ciepłych, letnich nocy) oraz technologii. Muzycy w czasie swej działalności starają się promować takie wartości jak ekologia, ochrona środowiska, świadomość globalnych zmian klimatycznych i znaczenia zrównoważonego rozwoju.

carbonbasedlifeforms.net/

 🎫 Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!


Carbon Based Lifeforms | Kraków | 10 listopada 2023 Piątek, HYPE PARK

Biletomat.pl
89 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →