Największe wydarzenie związane z muzyką elektroniczną na Kaszubach, Goldhill Festival, po trzech latach przerwy powraca do nas, i to z nie byle jakim składem. Ta edycja przejdzie do historii! 0 UserComments

Goldhill Festival 2022 zapowiada się naprawdę dobrze. W line-upie już dwie zagraniczne gwiazdy EDM

Artykuł dodano: 16 maja, godz. 12:56
Odsłony: 613x
Największe wydarzenie związane z muzyką elektroniczną na Kaszubach, Goldhill Festival, po trzech latach przerwy powraca do nas, i to z nie byle jakim składem. Ta edycja przejdzie do historii!


Od pomysłu do przejścia do historii

Goldhill Festival to działająca od 2017 roku inicjatywa miejscowych fanów muzyki elektronicznej, którzy postanowili wnieść na Kaszubską ziemię trochę elektronicznego akcentu.

Przeczytaj także: Pierwszy dubstepowy festiwal w Europie staje się faktem. Rozmawiamy z organizatorami Bass Paradise 2022

Razem z nami tej nocy o magiczny i niepowtarzalny klimat zadbają światowej klasy artyści muzycznej sceny EDM." Tak zapowiadają wydarzenie sami organizatorzy. Do tej pory scenę amfiteatru na Złotej Górze odwiedzili m.in. Blinders, Matroda, Matt Nash czy LOUD ABOVT US, lecz tegoroczna edycja zapowiada się na najbardziej przełomową w historii wydarzenia.
Na wzór Sunrise Festival w Kołobrzegu chcemy stworzyć podobne wydarzenie na Kaszubach, na Złotej Górze. Dawno temu myślałem o takiej imprezie, ale jakoś nie było czasu i odpowiedniego bodźca, aby wprowadzić inicjatywy w czyn. Teraz z pomysłem zgłosił się do nas młody DJ z powiatu kartuskiego, Mateusz Wreza, który znalazł poparcie dla festiwalu wśród lokalnej społeczności.
Tak w 2017 roku genezę imprezy określił Leszek Przewoski z kartuskiego centrum kultury, który jest obecnie jednym z głównych organizatorów imprezy. Pomimo pandemii on jak i jego współpracownicy nie próżnowali, czego efektem jest niesamowita oprawa graficzna oraz skład artystów, którego niejedno większe wydarzenie mogłoby pozazdrościć.

Polski EDM wstaje z kolan

Wśród ogłoszonych artystów tegorocznej edycji znajdziemy gwiazdy światowego formatu. Gromee, będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ-ów wraz z zakończeniem swojej nowej EP-ki będzie miał idealną okazję do zaprezentowania świeżego brzmienia kaszubskiej publiczności. Wraz z nim wystąpią Zonderling, artysta regularnie goszczący w wytwórni STMPD oraz Curbi, mający supporty wśród dosłownie wszystkich gwiazd EDM, który nieustannie podbija serca odbiorców z całego świata. Bilety w cenie 79 zł możecie zgarnąć pod linkiem tutaj. Radzę się śpieszyć, bo wraz z kolejnymi ogłoszeniami wejściówki rozchodzą się w zatrważającym tempie!

Zobacz urywek seta Matrody podczas Goldhill Festival 2019

Sprawdź także:

Wiemy, przez ile lat Ultra Miami zostanie w słynnym Bayfront Park
Jeden z najpopularniejszych basowych producentów otwiera własną wytwórnię
Powraca podsumowanie TOP 1000 najbardziej ikonicznych utworów Tomorrowland
Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)