Drodzy Klubowicze! Informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmianie ulega lokalizacja festiwalu GlobalGathering Polska 2011, który odbędzie się 9 lipca w Gdańsku. Stadion oraz tereny przylegające do PGE Arena 1006 UserComments

GlobalGathering Polska – zmiana miejsca!!! UPDATE

Artykuł dodano: 6 lipca 2011, godz. 16:00
Odsłony: 42019x

Drodzy Klubowicze!

Informujemy, że z  przyczyn od nas niezależnych zmianie ulega lokalizacja festiwalu GlobalGathering Polska 2011, który odbędzie się 9 lipca w Gdańsku.

Stadion oraz tereny przylegające do PGE Arena Gdańsk nie otrzymały niezbędnych odbiorów, i w związku z tym , nie  ma zgody na organizowanie imprez masowych na tym terenie. Planowany odbiór stadionu jak i terenów przylegających miał odbyć się 30 czerwca. Informację o braku pozwolenia na organizowanie imprez na terenie PGE Arena otrzymaliśmy dopiero  01/07/2011- tego dnia Straż Pożarna przekazała swoją negatywną opinię Inwestorowi.

Jednak nasza determinacja i determinacja współorganizatorów ze strony Miasta Gdańsk pozwoliła w ciągu 24 godzin znaleźć nowe miejsce na zorganizowanie GlobalGathering!
 
Impreza przeniesiona zostaje z terenów PGE Arena na stadion żużlowy im. Z. Podleckiego, który znajduje się przy ulicy Zawodników 1 w Gdańsku.

Za wszelkie zmiany przepraszamy, jednocześnie podkreślamy, że plan imprezy oraz data odbycia się festiwalu nie ulegają zmianie!

Nowa lokalizacja jest równie korzystna jak planowana wcześniej, jako że znajduje się w okolicach centrum miasta i położona jest w odległości zaledwie 4 km od Dworca PKP.

Scena główna znajdować się będzie na płycie głównej stadionu, który wyposażony jest w prawie 8 tysięcy miejsc siedzących.

Pozostałe namioty tematyczne mieścić się będą na trawiastym terenie sąsiadującym ze stadionem.

Już za 5 dni wszyscy spotykamy się na globalnym zgromadzeniu by wspólnie uczestniczyć w muzycznej uczcie!

Wkrótce news organizacyjny.

Uwaga - zakupione oraz wygrane bilety zachowują swoją ważność.

Bilety do kupienia:

BILETY standard w cenie 125 zł dostępne na:

• www.ftb.pl
• www.wlotki.pl
• oraz w stałych punktach sprzedaży!

Bilety VIP już dostępne w cenie 420 zł!

Bilety do kupienia również w stałych punktach sprzedaży:

• RockLongLuck: ul. Półwiejska 20, Poznań
• Centrum Informacji Miejskiej: ul. Ratajczaka 44, Poznań
• Terminal Club: Ul. Wały Jagielońskie 2/4 ( wejście od Targu Węglowego) 80-887 Gdańsk Tel. 518 950 817
• NBmedia Team: ul. Do Studzienki 34B, pok.9, I p. 80-227 Gdańsk Tel. 666 970 666

UPDATE!

W dzisiejszym wydaniu jednej z gazet opisujących wydarzenia sportowe można przeczytać o  gdańskim stadionie na EURO 2012. W tekście znajduje się szereg nieprecyzyjnych informacji, które poniżej wyjaśniamy.

Usterki, ich usunięcie, ponowny wniosek o odbiór techniczny

Po zapoznaniu się i analizie argumentacji Państwowej Straży Pożarnej związanej z wydaniem negatywnej opinii w kwestii odbiorów technicznych stadionu PGE ARENA Gdańsk, spółka BIEG 2012 oraz Generalny Wykonawca stadionu – konsorcjum pod przewodnictwem Hydrobudowy Polska S.A. stwierdzili, że wszystkie zgłoszone usterki zostały usunięte w odpowiednim terminie o czym przedstawiciele Straży Pożarnej zostali poinformowani  w dniu 01.07.2011, w godzinach porannych. Fakt ten jednak nie miał wpływu na wydane tego samego dnia po południu stanowisko PSP – sprzeciwu w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.

W obecnej sytuacji, w dniu 04.07.2011 Generalny Wykonawca stadionu ponownie zgłosił obiekt do odbioru technicznego Państwowej Straży Pożarnej. Podkreślamy raz jeszcze, że stadion został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową, uzgodnioną z rzeczoznawcami w zakresie ochrony p-poż.

Projekt zgodny z wymogami UEFA, uzgodniony z PZPN i Lechią Gdańsk

Wobec przedstawionych w artykule uchybień ze strony Wydziału Bezpieczeństwa PZPN i Policji informujemy, że stadion w Gdańsku został zaprojektowany mając na względzie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012TM i spełnia najostrzejsze wymagania UEFA. Dodatkowo informujemy, że projekt stadionu był uprzednio uzgadniany z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Lechią Gdańsk. Obecnie spółka Lechia Operator jako dzierżawca i zarządca stadionu będzie odpowiedzialna za dokonanie ewentualnych drobnych zmian w aranżacji stadionu i jego otoczenia na potrzeby rozgrywek ligowych (np. będzie musiała zatroszczyć się o odpowiednie oddzielenie swoich kibiców od kibiców gości przyjeżdżających na stadion).

„Problem” kostki brukowej dookoła murawy

W artykule przytaczany jest przykład „usterki” – tj. kostki brukowej ułożonej dookoła murawy. Kostka zostanie przykryta sztuczną trawą - jest to rozwiązanie standardowe, stosowane powszechnie na nowoczesnych stadionach, których funkcje wykraczają daleko poza cele piłkarskie. PGE ARENA Gdańsk to obiekt multifunkcjonalny - jest jednym z najnowocześniejszych stadionów w skali europejskiej, co potwierdzają eksperci oraz najwyższej rangi przedstawiciele UEFA. Kostka brukowa dookoła murawy stanowi utwardzoną powierzchnię, co pozwoli na sprawną obsługę logistyczną podczas organizowania imprez innych niż mecze piłki nożnej np. koncertów i innych wydarzeń sportowych. Zostanie ona przykryta sztuczną murawą tak, by zapewnić bezpieczeństwo piłkarzy w trakcie meczów piłkarskich.

Emilia Salach-Pezowicz

Dawid Szpinek

Wyjaśnienie do publikacji o PGE Arena Gdańsk
 

Komentarze
 • Gasikfps7 lipca 2011, godz. 06:07
  Za dwa (2) dni impreza a tutaj jeszcze TimeTable nie ma... nie wspomnę o manianie dotyczącej zmiany miejsca nagle, oni są nie poważni...
 • Derkos7 lipca 2011, godz. 08:35
  time table normalnie sie podaje przed wejsciem
 • popeyus7 lipca 2011, godz. 08:55
  Ludzie!!!!!, poczytajcie sobie kilka stron wcześniej że wszystko będzie tak jak być powinno. Miejsca wystarczy dla wszystkich i nie będzie "jazdy" na torze. OGŁASZAM KONIEC TEGO TEMATU!!!!!!!!!
 • ferystyle7 lipca 2011, godz. 09:36
  o rany - ludzie zawsze TT jest przed imprezą, info organizacyjne na pewno też niedługo będzie, pogoda też musi być bezdeszczowa: więc pakujmy dobry humor i pozytywne nastawienie do udanej zabawy i widzimy się na Globalu :)
 • Droxien7 lipca 2011, godz. 09:46
  Widać, że pierwszy raz na Globala się wybieracie. Oficjalne TT jest zawsze przed wejściem na Globala podawane, i to tradycja obowiązująca w każdym kraju, gdzie się odbywa.
 • Dj.Rafix7 lipca 2011, godz. 10:02
  metaxa12 nie tylko Ty bedziesz z Wawy. My tez jedziemy z okolic Wawki na GG :D
 • Klabi7 lipca 2011, godz. 10:19
  2 Dni :) !!
 • Bitfilk7 lipca 2011, godz. 10:26
  Bilety - są, ekipa - jest, dobre humory - są spakowane i możemy zaczynać imprezę:)
 • aanneekk7 lipca 2011, godz. 10:36
  Dzownilem w sprawie depozytu bedzie koszt 10pln (plecak, torba) szatnia 2pln.
 • d3m0n7 lipca 2011, godz. 10:39
  pytanko mam dla miejscowych... czy Gdańsk jest jak kolwiek oznakowany? tzn.: czy sa jakies tabliczki, nazwy ulic, mapy miasta rozmieszczone gdzies na miescie? bo chcielismy troche pozwiedzac i dobze by bylo wiedziec w ktora strone sie idzie:) i jak najszybciej dostac sie z ul Beethovena (bo tam wlasnie mamy lokum) pod stadion, tramwaje, autobusy? i jak dostac sie z PKPu komunikacja miejska lub z buta jesli to blisko na ta ul Beethovena??
 • Bitfilk7 lipca 2011, godz. 10:41
  Może poczekajmy na oficjalny news organizacyjny i będzie wszystko jasne - co, gdzie i ile;)
 • aanneekk7 lipca 2011, godz. 10:45
  Z tego co ja wiem to jesli dostana info od organizatora to bedzie zamieszczone na fb- narazie nic nie wiedza
 • iglo_o7 lipca 2011, godz. 10:49
  d3mOn Ulice są oznakowane Do wszystkich nie wiedzących jak gdzieś dojechać : http://www.juzwychodze.pl/ Wpisujemy ładnie 2 adresy i odrazu pokazuje połączenie :)
 • karolina_ch7 lipca 2011, godz. 11:02
  http://www.ftb.pl/news/84020_0_1/informacje-organizacyj.htm
 • d3m0n7 lipca 2011, godz. 11:39
  dzieki -> iglo_o :)
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (1006)