Kilka miesięcy temu zostali połączeni dzięki DJ-owi o pseudonimie Afrojack, a w ostatni piątek wydali swój najnowszy projekt pod nazwą „Feel My Love" w dwóch wersjach! Który z nich brzmi lepiej? 0 UserComments

Gatunkowi pionerzy łączą siły. DubVision i Lucas & Steve z dwiema produkcjami

Artykuł dodano: 13 czerwca, godz. 20:37
Odsłony: 653x
Kilka miesięcy temu zostali połączeni dzięki holenderskiej supergwieździe o pseudonimie Afrojack. W ostatni piątek światło dzienne ujrzała piosenka Feel My Love, którą skomponowały wspólnie duety DubVision oraz Lucas & Steve. Czy fuzja progressive i future house'u da radę i zostanie odpowiednio przyjęta przez fanów? Sprawdźmy, jak brzmi!


Jakiś czas później...

Pod koniec września 2021 roku wydany został utwór pt. Anywhere With You, skomponowany przez Afrojacka oraz dwa holenderskie duety  Lucas & Steve oraz DubVision. Była to ich pierwsza oficjalna współpraca, a teraz po prawie dziewięciu miesiącach mają dla nas kolejną produkcję. Czy oznacza to, że ich znajomość się zacieśniła? Miejmy taką nadzieję.

Ich najnowszy utwór nosi nazwę Feel My Love, do którego ze strony wokalnej dograł się Joe Taylor, znany np. ze współpracy z Dyro. Tym razem nie jest to czysto progressive house'owa kompozycja, a piosenka, w której można wychwycić elementy produkcji radiowych, a przede wszystkim radiowych. Nie oznacza to wcale, że utwór ten celuje w obecność w rozgłośniach ani nie jest produktem komercyjnym. W tym przypadku jest to bardzo fajnie wyważone i ów połączenia (progresywno-radiowo-futurowego) słucha się naprawdę przyjemnie.

Wokale Joe'ego Taylora dają radę, a jego charakterystyczna chrypa tylko dodaje lekkiego pazura całemu numerowi. Jest to track, który naprawdę może się podobać, a przede wszystkim wpasowuje się w letnie standardy. Obstawiam, że usłyszymy go np. na Esce czy RMF MAXX, lecz hitem w naszym kraju nie zostanie. Jak natomiast jest w przypadku drugiej wersji? Czy festiwalowy remiks jest lepszy? Sprawdźmy!

Tak brzmi Feel My Love w wersji oryginalnej  hit czy kit?


Feel My Love z pazurem!

W tytule wspomniałem, że Lucas & Steve i DubVision to duety, które są tak naprawdę pionierami swoich gatunków. Oczywiście chodzi tutaj o future i progressive house. W przypadku wersji festiwalowej pierwsze skrzypce gra projekt, w którego skład wchodzą bracia Leicher. Pewnie wielu z Was po przesłuchaniu owej wersji zgodzi się z moim stwierdzeniem, że ta odsłona Feel My Love mogłaby spokojnie zostać wydana jako singiel DubVision, a ponadto w STMPD RCRDS.

W wersji festiwalowej nie słychać niestety duetu Lucas & Steve. Czy możemy spodziewać się remiksu typu future, skoro zabrakło ich teraz? Tego nie wiemy, ale za to mogę stwierdzić, że połączenie tych dwóch duetów brzmi naprawdę dobrze i miło byłoby zobaczyć ich wspólnie na kolejnych produkcjach. Może w przyszłości otrzymamy od nich totalny eksperyment?

DubVision oraz Lucas & Steve przygotowali specjalną, festiwalową wersję utworu


Sprawdź także:


Komentarze
Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz...
Komentarze (0)